Klimatizace - nejde

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 2354
Registrován: 27 bře 2007, 14:41
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Boči » 20 črc 2010, 08:07

Boči píše:Pánové,

nějaký tip na servis v Ově, kde mi klimu natlakujou a popřípadě zjistí netěsnost ?

Díky 8)
Óóóstravóóóóóóóó .... :?:
Opel Astra G 1.6 16V X16XEL sportovní vložka K&N, sportovní výfuk Ulter Sport, pružiny Weitec -35/20 Obrázek
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4398
Obrázek Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Luboš X17DTL » 20 črc 2010, 09:16

Vloni jsem se taky pídil a někdo mě odkázal na nějaký servis směrem na Vřesinu za smyčkou, ale nakonec jsem tam nebyl, bo jsem měl v háji chladič.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Salám » 20 črc 2010, 10:54

Taky neporadím, servisuju u svého dvorního mechanika a ten s tím dycky někam jede a nevím kam :D

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 2354
Registrován: 27 bře 2007, 14:41
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Boči » 20 črc 2010, 10:59

Mám ti pučit auto ? :mrgreen:
Opel Astra G 1.6 16V X16XEL sportovní vložka K&N, sportovní výfuk Ulter Sport, pružiny Weitec -35/20 Obrázek
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4398
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
martyb
Příspěvky: 2
Registrován: 11 črc 2010, 22:20

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od martyb » 02 srp 2010, 12:12

:D tak hurá už zase klimoším...
nebylo to nic extra, jak jsem původně myslel a psal ve svém předchozím příspěvku, byla to nakonec klasika, protože to od posledního naplnění opět po asi deseti týdnech uteklo a teď tam byla opravdu barva (ne jako pří předchozím plnění od Haldfords, kdy tam nic nedali a tvrdili opak), tak se to jednoduše našlo - díra v chladiči a asi na nejčastějším místě za větrákem (drží se tam bordel a pak to tam hnije), tak mě to stálo jedno naplnění navíc, no co se dá dělat... :-(
A kdyby to někoho zajímalo, tak tady je tip na hlavně rychlý a myslím, že i ne drahý servis v Praze, s dobrým jednáním, tak přidávám tip:
Jedná se o Bremu http://www.brema.cz, jsou to elektrikáři a dělají TZB a taky velké klimatizace a navíc mají malý autoservis převážně na klimatizace, v Holešovicích kousek od tržnice, našel jsem na ně dobré vygooglené reference od škodováků z jejich fóra.
Potřeboval jsem to vyřešit fakt rychle a všude mě chtěli vzít až za týden či 10 dní, tam jsem minulý pátek ráno zavolal, jak nejrychleji jsou schopni to udělat a chlápek říkal, myslíte ještě dnes a já, že by to bylo prima a on a máte ten chladič, protože mi tady nemáme žádné díly, tak jsem ho koupil v Kelly. V 11 jsem jim tam auto přivezl a ve 14:00 jsem jel s funkční klimoškou domů! :-) To myslím docela jde ne?
A kolik to stálo: chladič 3990 + práce 3160 a za 3 hoďky to bylo a zatím 10 dní a vše OK. Takže doufám, že to nějaký rok vydrží
Žirafa A r. v. 2000, 1.8 (X18XE1) Elegance
Diagnostika - Devcom TS Pro (témeř všechna auta), severovýchod středočeského kraje a Praha

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od mirda2908 » 03 srp 2010, 19:22

na sk fore sem nasel prispevek a pise tam majitel 1.4 16V o elektrom.civke ze ji rozebral a nasel tam jakoby pojistka nebo tepelna pojistka a vymenil to za drat a civka mu slape muze to byt pravda prikladam fota
tady je odkaz na kolegov s sk-http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... trom.civka
Přílohy
poistka asi tepelni
poistka asi tepelni
elektro.civka kompresora
elektro.civka kompresora
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 11 srp 2010, 08:52

Na něco podobného (ne-li stejného) jsem se ptal taky, a denny mi odpověděl tohle:
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... ek#p244084
Nebudu riskovat problémy s hokusy-pokusy s cívkou a až budou volné finance (tj. po výměně čepů, homokinetického kloubu, výfuku atd. :cry:), tak si raději zajedu k dennymu na výměnu za novou.

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od mirda2908 » 11 srp 2010, 15:44

ja sem to nemyslel jako pro servisaky aby to delaly a prodavaly to se nedela ale jenom tak kdyby byl nejaky kutil coz si myslim ze tady se najdou tak si to muze vyskouset udelat vys zase ta civka neni draha
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 11 srp 2010, 16:17

Jak "to se nedělá".. Kdyby to bylo tak jednoduchý, bezpečný apod., tak by se určitě někdo takový našel a vyjma toho odkazu na SK fórum jsem o tom slyšel jen z doslechu.

Napadá mě - spojka nová cca 2000 + za práci (výměnu). Zisk servisu z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou spojky řekněmě 25-35% (beru podle svého (už bývalého) servismena - denny naopak dává členům klubu vlastní slevu, takže si svoji marži snižuje). Pokud by oprava spočívala jen v nějakém přepájení nebo výměně pojistky, tak platba za výměnu (=sundání a nandání) zůstává a za opravu i kdyby si někdo řekl 500 tak se zájemci jistě najdou, protože 500 < 2000. Problém je, že ve výsledku je zisk pro servis v podstatě stejný, možná více zákazníků, ale více práce (a možná i piplačky). ALE KLID - jen rozvíjím myšlenky mého obchodního ducha :D

Kdyby na tom nic nebylo, určitě by denny napsal "je to v poho, vyměňte tepelnou pojistku/přepájejte to".. apod. Určitě nežije jen z výměn elmag.spojek.

Tím samozřejmě nikomu nebráním to zkusit, pouze nahlas přemýšlím.

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od rychlyradim » 22 dub 2011, 20:18

tak sem dnes zapl klimu.... :roll: a jsem v rodině nefunkční klimy...
...jen se chci zeptat na pár otázek (dle toho co jsem se zde dočetl)
Když zapnu klimu, žádná kontrolka, vše vypadá ok....otáčky motoru se zvyší - tzn. že klimakopresor je ok?????
klimu jsem naposledy plnil u Dennyho je to přesně dva roky (auto mám 5let - klimu jsem doplnoval poprvé) - Deny říkal že jsem tam skoro nic neměl....ale přitom mě klima šla, ikdyž tam nic nebylo.
Po zapnutí klimy nenaběhne ventilátor...něco jakoby cvakne a v interiéru je slyšel nějaký sykot, nebo vrčení nebo či co...v motoru nic neslyším..tam je to ok....jen chci od vás slyšet...že tam není plyn.... :-) a ne že odešla cívka, kompresor atd..děkuji za jakoukoliv odpověď...

Uživatelský avatar
tenor
Příspěvky: 415
Registrován: 14 lis 2008, 08:26
Bydliště: Trenčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od tenor » 22 dub 2011, 20:34

Predpokladam že máš v kýbli chladič klimy. Ja som ho menil minulý rok. Dierky mi našli UV lampou a boli pod ventilátorom klimy. Drží sa tam vlhkost,vzniká korozia a tvoria sa malé dierky. Tadial ti to može unikat. Výmena aj s výparníkom a prácou ma vyšla cca na 250€ ...
Citroen Berlingo 1,6Hdi 68kw XTR r.v.2012
bývalka: Zafira 2.0DI 16V CDX r.2000 /Silver

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od rychlyradim » 22 dub 2011, 20:39

no v květnu jedu za Dennym...tak uvidím u Dennyho.. :( dírky v chladiči? a od čeho? mám kryt motoru :-) sakra se naštvu a něco tomu autu udělám... :twisted:

Uživatelský avatar
tenor
Příspěvky: 415
Registrován: 14 lis 2008, 08:26
Bydliště: Trenčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od tenor » 22 dub 2011, 20:50

Tie dierky vznikajú pod ventilátorom klímy. Pod stredom ventilátora ostáva vlké miesto ktoré lopatky ventilátora nevysušia.Ale to je u všetkých aut skoro rovnaké,ten chladič proste viac ako 10 rokov nevydrží. ...Nesnaž sa to zbytočne plnit,po zime su tie dierky zase vačšie takže ti to vyfuči tak do týždna-dvoch,škoda peňazí .. Ak si tam mal predtým náplň s farbivom tak sa miesto úniku lahko najde UV lampou.
Citroen Berlingo 1,6Hdi 68kw XTR r.v.2012
bývalka: Zafira 2.0DI 16V CDX r.2000 /Silver

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od rychlyradim » 22 dub 2011, 21:00

no auto už má přesně 12let....a chladič vypadá origo.....no uvidíme...tak tam dát trochu aj s barvivem a uvidí se...naslepo to určitě měnit nebudu...to uvidím až na základě prohlídky mistrem Dennym :-)
ale co jsem si četl v tomto celém vláknu, tak se zde moc nepovídalo o korozi chladiče..????nebo spíše jsem tu nečetl vůbec nic takového...bud to bylo že žádný plyn, špatná cívka nebo kompresor...

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od pankid » 22 dub 2011, 21:18

Chladič, chladič a zase ten chladič... První vydržel od 2002 do 2007 a druhý nový z druhovýroby koupen v ELIT od 2007 do 2010. A už je zase děravý. Pokud je mi známo, tak spojka a kompresor většinou odcházejí proto, že máš prázdnou klimu právě kvůli děravému chladiči, tudíž ji nemůžeš přes zimu alespoň někdy zapnout jak se to má a pak to jde vše do ......
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Odpovědět