Termostat

Odpovědět
Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 17 pro 2007, 15:19

Máš recht... trochu se to tu přehání... :cry:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Reklama
 

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 17 pro 2007, 19:50

A co na to moderatori? Nepresunu toto tu niekde do pokecu? :D

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Příspěvek od Gallo » 18 pro 2007, 06:45

Zigi, nechci zbytečně rozšiřovat OT, ale...Tohle fórum je jako každé jiné fórum hlavně o lidech, které pojí společný zájem. Bohužel pro Vás moderátory stále přicházejí noví lidé a taky jsou tu lidi, kteří PC třeba moc nehoví, takže když mají problém a potřebují ho vyřešit, tak se prostě zeptají formou, jak jim to zrovna jde. Ti PC gramotnější a trpělivější jsou ve výhodě. Ale můj dojem je, že moderátoři by měli moderovat, tudíž poradit, nasměrovat, když už to dělají, musí počitat s těmito problémy a byt trpěliví. Ne jen, použij funkci hledat, nebo hned se do chudáka pustit. Pak se nedivte různým reakcím. Toť můj názor. Nemusí se samozřejmě shodovat s názorem ostatních...

Mitom
Příspěvky: 345
Registrován: 07 zář 2007, 20:48
Bydliště: Severni Morava

Příspěvek od Mitom » 18 pro 2007, 10:36

Delam modera jinde - na foru zabyvajicim se necim jinym nez auty, takze vim jak to je, lidi jsou casto lini hledat (zigi ma castecne pravdu), na druhou stranu neni treba vzdy vsechny odpalkovat na funkci hledat :wink: Ono delat modera je taky o trpelivosti...ale nekdy je toho vazne hodne a trpelivost nekdy pretece :)
Takze kdyz mi nekdo napise at hledam, snazim se holt hledat - coz se snazim vzdy, ale na druhou stranu ocenim, kdyz mi nekdo helfne...jinak prijemne svatky a diky modum za jejich trpelivost :wink:
Opel Astra Caravan 2.0 DI (X20DTL) 16V/60 kW
(10/1998)
Obrázek

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 18 pro 2007, 18:23

Ak som sa niekoho osobne dotkol vopred sa ospravedlnujem. S pocitacom taktiez nezacinam, ale pracujem s nim roky. Viem ze pre niekoho je fulltext velka neznama a niekedy sa aj ja zapotim ked hladam vyraz, ktory by najlepsie vystihoval problematiku a navyse je to takmer vsetko v cestine a to moze ludom z inych krajin robit problem. Este ze cisla su rovnake.... :)
Samozrejme aj ja vyuzivam Search ale nie vzdy najdem co chcem. Navyse pred tym ako som zacal do tohoto fora prispievat, tak som ho takmer cele najskor precital. Co sice nejaky mesiac trvalo, ale aspon zhruba viem co tu je a co nie. Celym tymto som len chcel aby boli moderatori trosku zhovievavejsi a nedavali na kazdy novy prispevok o uz diskutovanej teme Lock

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 18 pro 2007, 18:30

Zigi píše:
Mitom píše: " TOTO SA TU UZ PREBERALO, HLADAJ, ZAMYKAM" ved je to smiesne...za chvilu tu bude vsetko zamknute a vsetci budeme uz len pozerat lebo uz to tu vsetko kdesi bolo preberane...
První mi pošli odkaz kde je zamčený termostat pro diesely a rád ti ho odemču...
Bohuzial prispevok nemozem najst, ale budem hladat dalej...ze si ho ty uplne nevymazal!!? :)

Uživatelský avatar
love
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2007, 04:39
Bydliště: Lewes, UK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od love » 25 pro 2007, 04:51

Zdravim
uz par dni tu luskam odpovede a temy okolo termostatu. tiez mam pokazeny vo svojej astre 1.7DTI Y17DT termostat a tak radsej nekurim v aute nech sa mi zohreje motor. co ma ale trapi je ze vo fore https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=1858 vymena termostatu sa spomina termostat od znacky HQ QTH203K pre moj motor je ale potrebny QTH581K (viac info http://www2.qha.com/q-pid/QPID.aspx?user_id=&session= ) ale nejde mi ho nejako pozhanat. rozdiel je v otvoracej teplote pri QTH203 sa otvara pri 92`C a pri QTH581 pri 89`C a tak by ma zaujimalo ci rozdiel 3`C je zanedbatelny alebo to moze po dlhodobom uzivani sposobovat nejake problemy.
Prajem Vam vsetkym marry christmas :D

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 25 pro 2007, 10:04

Tu 203, jsem si koupil já, ale ještě sem neměl čas namontovat. Myslím si že to není velký rozdíl, ale pro zimní období určitě lepší. V létě naopak, pokud Ti rychle stoupne teplota, tak to za 8 stupňů nestačí schladnou přes chladič, tak to sepne i ventilátor častěji než u těch 89. Original je ale psany pro 1,7DTi QTH203. Mrkni tu https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic. ... ght=#99722 je tam tabulka...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
love
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2007, 04:39
Bydliště: Lewes, UK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od love » 25 pro 2007, 10:46

To Frydex: Ked sa ale lepsie pozries do tabulky tak 203jka je urcena pre X17DTL pri motore Y17DT je riadok prazdny.s podobnou tabulkou som sa stretol aj v obchode (UK). preto som tam poslal ten link na HQ vyhladavac. je to tam treba trochu manualne zadavat ale v podstate aj bez anglictina sa tam da vyznat len v prvom riadku (najvysom)treba zmenit vyrobok za THERMOSTAT&KITS HQ3 a zvysok sa uz iba vybera s ponuky s tym ze nemusis zadavat rok. inak to potom aj vypise nahradne alternativy aj s cislami od inych dodavatelov plus org opel. pri 203jke je to vcelku pekne dlhy zonam :D

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 25 pro 2007, 20:16

JJ, máš pravdu, myslím že tam pasnou oba, záleží jak chceš aby to otvíralo...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
love
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2007, 04:39
Bydliště: Lewes, UK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od love » 27 pro 2007, 23:35

tak som nakoniec kupil termostat FIRST LINE FTK062 a otvara pri 85`C tak sa do tej vymeny pustim zajtra ak nebude prsat. viac od first line najdete na tejto linke http://www.firstline.co.uk/op3/makes.php tak trochu angliny ale nic vazne :D

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langdon2 » 18 led 2008, 11:59

Nazdar hoši. Neviem v čom to je, ale radsej sa tuna poradím....Motor sa mi strasne dlho zohrieva, prevádzkovu teplotu dosiahne kolko krát az po 12 km....ale ked ju dosiahne, tak si ju drzí....nepadá...Ale predtým to bolo ovela skorej..tak za 2-3 km.....Neviem či to moze byt termostatom alebo dačím iným......pls. poradte...Jedná sa o motor 1.4 16V Astra G. Diky moc....
Chcem vediet či treba alebo nie vymenit termostat...nech to nekupujem zbytočne.....

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 18 led 2008, 20:46

Ja si myslím, že to je tak akorát do 12Km... jedině když je teplo, to znamená léto , to může být lepší...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 18 led 2008, 20:48

No na benzin je to dost. Mne sa benzinova 1.4 zahriala na golfe cca za 4 km v zime...

Uživatelský avatar
pepi08
Příspěvky: 39
Registrován: 21 led 2008, 15:21
Bydliště: Jánovce,Slovensko

Příspěvek od pepi08 » 21 led 2008, 15:34

zdravim Vas vsetkych.po dlhom googlovani a telefonatoch by som sa rad opytal, ci mi viete niekto poradit, kde by som si mohol objednat a kupit termostat na moju dieslovu astru Y17DT, skusal som uz kade-tade, v Opli mi dnes povedali, ze ak mi to objednaju ta do mesiaca im to dojde. :(

Odpovědět