Airbag

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
sikula
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2014, 05:58
Bydliště: Smržovka, Liberecký kraj

Re: Airbag

Příspěvek od sikula » 11 čer 2014, 10:03

tak sem byl predevcirem v opelu na diagnostice, vymazaly chybu a uz je vse ok ;) diky vsem za radu
Astra g 1.4 16V 2002

Reklama
 

Vypravca
Příspěvky: 34
Registrován: 01 srp 2012, 07:24

Re: Airbag

Příspěvek od Vypravca » 15 čer 2014, 14:24

Honz@ píše:
manli2 píše:ne neni u těchlech starejch aster se bag nevypíná.... :wink:
Takže teda maminky s dětma (v autosedačce) nemůžou mít Géčko ? Protože ty nejmenší autosedačky se dávaj i na přední sedačky (spolujezdec) ... :?: :?: :?: :?: :?: . Zdá se mi to takový divný ...
Tak amatersky by sa to mozno dalo odpojit.
Potrebujes jeden prepinac, odpor, ktory bude simulovat airbag, no a kontrolku, ktora bude signalizovat vypnutie airbagu.
Prepinac sa zapoji tak, ze bud bude zapojeny airbag alebo po prepnuti to prepnes na odpor a zaroven sa ti rozsvieti kontrolka vypnuteho airbagu.
Prepinac dat na take miesto, aby ho nahodou niekto neprepol.
Je to cisto teoreticky navod.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Airbag

Příspěvek od vasekpetr1 » 15 čer 2014, 18:26

Můj soukromý názor na věc je takový: než nějaké pochybné přepínače, které můžeš zapomenout přepnout, jak na potvoru tě někdo sejme, tobě bouchne bag a spolujezdci ne (páč ho nějaký dobrák náhodou vypnul), tak bych šel po funkci snímače zatížení přední sedačky (B 102 ve schematu), protože mám za to, že pokud není sedačka spolujezdce zatížena (obsazena), tak je bag kopilota deaktivován. Origo sedačka pro Opely by měla mít v sobě něco, čím toto čidlo vyřadí z činnosti a bag nevyletí. Zkus romana z Brna, určitě poradí
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Vypravca
Příspěvky: 34
Registrován: 01 srp 2012, 07:24

Re: Airbag

Příspěvek od Vypravca » 15 čer 2014, 22:37

Vsak na to ma tam tu kontrolku, ze ma airbag vypnuty.
A prepinac sa da kupit aj na FAB-ku a skyt ho do priehradky pred spolujazdcom.
Ale mas pravdu, ak to ide spravit tym zatazovym spinacom, tak nie je o com riesit tento problem.

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Airbag

Příspěvek od Sandy » 17 úno 2015, 14:40

Astra G 2000 - Svítila mi kontrolka airbagu, kámoš to vzal přes diagnostiku, nesvítilo to asi den a pak zase. Začlo to svítit, jak začly mrazy v zimě. Prý tam žádná závada není, jen že to je sporadická chyba, že se to občas může objevit. Ale příjde mi divný, že to znova skočilo ani ne po dni. Takže, airbagy mi tím pádem nefungují ? Já jen jestli s tím můžu jezdit, nebo jestli to mám zas někam hnát, zrovna jsem si přivezla auto ze servisu, tak se mi tam zas nechce letět znovu.
Jsem asi blázen, že řeším každej možnej detail na svým autě, ale mám svý auto ráda a jsem nesvá i když mi vržou třeba jenom dveře. :D :D

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbag

Příspěvek od Fritol » 17 úno 2015, 16:15

pokud sviti chyba na airbagu tak tam chyba musí byt. ono stači kdyz se tam ta chyba oběví jen na par sekund a pak uz ti to bude svitit furt. no častej problem bejva jestli maš bočni airbagy v sedačce v konektoru pod sedačkou nebo v konektoru přimo u airbagu.. a jinak pokud sviti chyba airbagu tak nefunguje pouze ten airbag jaky je uloženy v chybě. ostatni fungují.
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Odpovědět