Kontrolka Airbagu mi svítí pořád...

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Uživatelský avatar
TOMHAJ
Příspěvky: 607
Registrován: 24 led 2006, 12:22

Příspěvek od TOMHAJ » 14 říj 2006, 18:40

Vojta píše:
TOMHAJ píše:
Vojta píše: i kdyby to tak šlo tak 50 jízd ti airbagy nepudou
jasne,ale plno lidi co vim proste jezdi s rozsvicenou kontrolkou,chybu maj treba uz napravenou a je skoda,ze jim sama neodpadne.Myslim,ze je skoda ze to tak nejde (jinak se psalo o 50ti startech,takze reseni je startovat a startovat... az do uplne vybiti baterie! :lol: )
no to je dobrej nápad si kvůli 200 vodpálit startér
proto tam byl ten smajlik,vis???? :lol:

Reklama
 

majkl
Příspěvky: 89
Registrován: 05 črc 2006, 18:49
Bydliště: opava

kontrolka airbagů

Příspěvek od majkl » 20 říj 2006, 19:36

Prosím, prosím o radu.Mám astru G caravan 1,8 16 V, rok9/98. CCa před 2 měsíci se mi rožla kontrolka airbagů. Pomalu už automaticky jsem porušil ty zásuvky po sedadlama, zajel na diagnostiku zjistil, že je vadné čidlo pravého bočního airbagu. Toto se vyměnilo, odjel jsem cca 5 tisic kilometrů a znova se to rožla, Na diagnoistice mi to kámoš vymazal s tím, že to byla sporadická závada pro změnu v levých dveřích. Netrvalo cca 1,5 měsíce opět se mi to rozsvítli sporadická závada bočního airbagů. Vymazali jsem závadu a včera zase asi po 2000 km mi to opět naskočilo jako levý airbag boční řidiče- sporadická závada. Vymazal jsem to a je to v pohodě. Poraďte mi co by ještě s tím mohlo být, všechno jsem již poměřil, jestli není nikde přeřušeno spojení od řidičí jednotky airbagů k jednotlivým čidlů, to je v pořádku, auto jsem si sám dovezl z D, nebylo to bourané ale přeci nemůžu co 2 měsice jezdit mazat pořád, byť sporadickou ne vážnou ( sporadická se na diagnostice vymáže, aniž by bylo třeba něco opravovat či měnit) závadu, díky

Uživatelský avatar
TOMHAJ
Příspěvky: 607
Registrován: 24 led 2006, 12:22

Příspěvek od TOMHAJ » 21 říj 2006, 17:55

neukazalo to nahodou i na vadny krouzek pod volantem??Jinak jsme tu resily sletovani kontaktu pod sedackou napevno,zkus nejprve to.

majkl
Příspěvky: 89
Registrován: 05 črc 2006, 18:49
Bydliště: opava

boční airbag

Příspěvek od majkl » 21 říj 2006, 18:57

Když se rozsvítila kontrolka, zajel jsem za cca 100 km za kolegou, kdy na diagnostice se závada velmi lehce vymazala respektive už tam žádná nebyla, pouze v historií závad. Zůstane však kontrolka airgagů svítit, tyto jsou nefunkční a závada se prostě přes doagnostiku vymaže, jinak to obejít nejde. Pokud píšeš o těch kontaktech pod sedadlama tak to už mám dávno udělané v tom to není, ten labyrint pod valontem to taky není, prostě je asi problém v tom, že ty čidla bočních airbagů mají nějakou životnost, nebo prostě velkým nárazem při zavíraní dveří dojde k přerušení obvodu a řidicí jednotka airbagů to vyhodnotí jako závadu. Když jsem psal o tom minulém případě, kdy se mi to rožlo pro změnu jsem na diagnostice měl závadu trvalou, nejde vymazat, respektive jde ale opět naskočí, tak jsem byl u známého v autorizovaném servisu Opel v Ostravě a ten mi řekl, že za dobu co tam je asi 9 let ješte to čidlo neměnil pokud to samozřejmě nebyla nehoda a nešly airbagy ven, taky se strasně divil, když jsem to vyměnil za nové číslo, že od té doby je levá strana bez problému, tak že nevím jestli nakonec nevyměním i to čislo bočního airbagu levé, stojí však cca 3.700,-Kč, a otázka bude do 100 % ono, když to již po třetí za sebou vyhodilo pouze sporadickou závadu, která jde vymazat. Poradte někdo, dílky moc.

Uživatelský avatar
TOMHAJ
Příspěvky: 607
Registrován: 24 led 2006, 12:22

Příspěvek od TOMHAJ » 21 říj 2006, 19:10

no myslim si,ze mas dost informaci o problemu,takto opravdu jen muzeme rici,ze neco asi budes muset vymenit,divne je,ze ti to chodi kazdou chvili z jine strany,ne?

Stach Jan
Příspěvky: 80
Registrován: 22 zář 2006, 19:45
Bydliště: Slezko

Příspěvek od Stach Jan » 01 lis 2006, 18:53

TOMHAJ píše:neukazalo to nahodou i na vadny krouzek pod volantem??Jinak jsme tu resily sletovani kontaktu pod sedackou napevno,zkus nejprve to.
Souhlasím, dvakrát sporadická chyba a pak vadný kroužek
volantu. Objednávka- 4 návštěva servisu a už klid.
ASTRA Z 1,6 XE 16V 74KW

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 06 lis 2006, 13:54

tak já jsem si to nechal opravit (ne jen reset ale oprava) ve značkovém servise a cena cca do 800,-Kč
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 07 lis 2006, 14:54

Ahoj, také mi svítil airbag a na diagnostice 2 závady:
1) navíjení pásů - to jsem čuměl jak trotl :roll: :roll:
2) přepětí

oprava cca 1 min a zadáčo :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 07 lis 2006, 15:52

nebyl to spíš napínák pásů?
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 07 lis 2006, 21:13

Zigi píše:A co tomu teda bylo?
přidali tam nějaké odpory
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 08 lis 2006, 08:31

Jojo napínák pásů, zase chyba :lol: :lol:

Gilles
Příspěvky: 50
Registrován: 06 srp 2006, 22:08

Příspěvek od Gilles » 13 čer 2007, 17:29

Chlapy!!! stímto problémom kontrolky pytlov som dnes bol v servise na diagnostike a zistili mi, že je chyba v tom červenom umelom kde sa strká bezp. pás (na vodičovej strane)... týpek povedal, že sa musí celé vymeniť a že to stojí 6 - 7000 Sk... :shock: ....

sa mi to nejak nezdá... nedá sa to nejak oklamať aby tá kontrolka nesvietila a teda pytle boli aktívne aj bez opravy toho červeného umelého?

mimochodom nezobral odo mňa ani korunu, diagnostikoval mi to na parkovisku pred servisom...... a to som ho nepoznal..

:roll:
Astra X16SZR 3dv. 1999, Jubileum (zatial spokojný),

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 13 čer 2007, 18:54

Asi bude v háji patrona, která je napojena na "zástrčku bezpečnostních pásu - umělé černé.
Dá se to obejít, Odpojíš patronu a na kontakty přiděláš odpor o hodnotě 2 až 3ohmů.
A měl by být klid.
:D

Gilles
Příspěvky: 50
Registrován: 06 srp 2006, 22:08

Příspěvek od Gilles » 14 čer 2007, 21:57

mas pravdu, niečo o patrone spomýnal...

ale hovoril, že sa to neda vobec rozobrat, len vymenit..

keb si mi mohol poskytnut podrobny postup, bol by som moc vdacny...
Astra X16SZR 3dv. 1999, Jubileum (zatial spokojný),

ondrazalsky
Příspěvky: 365
Registrován: 06 lis 2006, 09:20
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ondrazalsky » 15 čer 2007, 08:53

TOMHAJ píše: jasne,ale plno lidi co vim proste jezdi s rozsvicenou kontrolkou,chybu maj treba uz napravenou a je skoda,ze jim sama neodpadne.Myslim,ze je skoda ze to tak nejde (jinak se psalo o 50ti startech,takze reseni je startovat a startovat... az do uplne vybiti baterie! :lol: )
chlapi kdyz uz jsme u toho, pridam svoji zkusenost: asi po mesici co jsem astru koupil se mi rozsvitila kontrolka airbagu. svitila porad a pri dalsim startu zase zustala sviti atd atd. konzultoval jsem to tehdy s profikem a on mi rekl, ze bagy jsou mimo provoz a ze mi tu zavadu smazne (300kc). tak se i stalo. ale po dalsich 14 ti nech se mi to rozsvitilo znovu a a totez. vybodnul jsem se na to, protoze mi zase jienej typak rikal ze je to nejakej krouzek pod volantem a ze cca 2500Kc. jezdil jsem s tim takto asi rok (ano, ondrej je holt nezodpovednej magor, souhlasim). pak jsem si vsimnul, ze uz to nesviti - to je cca rok zpatky. a ted otazka: mohla se ta zavada (at uz byla ve volantu nebo v konektorech pod sedackou nebo v bagu nebo cojavimkde) VYRESIT sama od sebe? a po dalsich 50-ti startech ze uz to prestalo rozvecovat kontrolku? otazka druha: funguji mi ted airbagy?
astra g 1.8 16v 85kW kombi comfort r.v. 1999 najeto lehce přes 130tkm, motor x18xe1 ---> ford focus II kombi 1.6 16v 74kW r.v. 2005, najeto 40tkm

Odpovědět