Nestartuje 2.2 DTI

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Alzafir » 04 pro 2010, 13:48

Martin.S píše:Dneska sem zjistil že to nežhaví a to tak že sem sundal fajfku ze svíčky na motoru a dal sem ji na jinou co mi zbyla po výměně a dal ji na kosrtu a zažhavil a ono nic a kontrolka maká tak jako dřív chvíli svítí a pak normálně zhasne
Máš jistotu, že ta žhavička je OK?? A jak stíháš otočit klíčkem, doběhnout k motoru a připojit tu žhavičku na fajfku a kostru?? Máš pomocníka???
Pokud je chyba ve žhavení, svítila by kontrolka závady elektroniky motoru. A to jak při vadné nebo nepřipojené svíčce, tak i vadném žhavícím relé. A tato závada je uložena v registru. Ta kontrolka chyby svítí po celou dobu žhavení , kdy je závada přítomna ( a nemusí při tom svítit symbol žhavení). Jakmile ECU podle teploty motoru zjistí zbytečnost žhavit, žhavit přestane a zhasne i kontrolka chyby elektroniky. Ale závada přetrvává.
x.luciferka píše:mam stejnej problem...
toci toci zhavi ale chytne jen kdyz pridam alespon pul plynu..
zhavice by mely byt novy, kdyz to chvilku vrci tak pak kdyz zdechnu tak naskoci okamzite..
nemuze se neco pos... tim startovani se selapnutym plynem?
No to dobré není, snad se tím ničí katalyzátor, ale tohle není moje parketa. To ti poradí někdo znalejší.
Není to jen zavzdušněné?? Pokud by to bylo chybou teplotního čidla, zkus to , co psal csala o pár řádků výš. A opět, kdyby to nežhavilo, a mělo by, už svítí kontrolka a je to v registru závad. Je to pořád dokola.
V tomhle jsou nafťáci kouzelní. Moc toho nepotřebují, aby to chytlo. Dobrou baterku, startér , kompresi, žhavení ( v zimě)a v případě Oplů i dokonalou těsnost palivového systému :mrgreen:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 04 pro 2010, 16:42

ALZAFIR - "No to dobré není, snad se tím ničí katalyzátor, ale tohle není moje parketa. To ti poradí někdo znalejší.
Není to jen zavzdušněné?? Pokud by to bylo chybou teplotního čidla, zkus to , co psal csala o pár řádků výš. A opět, kdyby to nežhavilo, a mělo by, už svítí kontrolka a je to v registru závad. Je to pořád dokola.
V tomhle jsou nafťáci kouzelní. Moc toho nepotřebují, aby to chytlo. Dobrou baterku, startér , kompresi, žhavení ( v zimě)a v případě Oplů i dokonalou těsnost palivového systému"

zavzdusneny to neni novy filtr paliv. novy pogumovany original prepadovy hadicky delany v oplu..
kontrolka motoru nesviti naopak kontrolka zhaveni sviti dostatecne dlouho takze beru zhaveni jako okej...
mam obavy o kompresi nebo to cidlo - predvstrik...
muj dojem je ze predvstrik nahradim seslapnutim plynu.. je to tak nebo se mylim?
baterka ok, starter ok, zhaveni ok,tesnost paliv.syst. ok, tak si rikam komprese nebo cidlo nebo vstriky zasrany.. dal sem aditiva a cekam co se stane, jinak jede jak drak a do otacek de pomalu sama..

Uživatelský avatar
Martin.S
Příspěvky: 50
Registrován: 17 kvě 2009, 08:08
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Martin.S » 04 pro 2010, 16:56

Alzafir píše: Máš jistotu, že ta žhavička je OK?? A jak stíháš otočit klíčkem, doběhnout k motoru a připojit tu žhavičku na fajfku a kostru?? Máš pomocníka???
Pokud je chyba ve žhavení, svítila by kontrolka závady elektroniky motoru. A to jak při vadné nebo nepřipojené svíčce, tak i vadném žhavícím relé. A tato závada je uložena v registru. Ta kontrolka chyby svítí po celou dobu žhavení , kdy je závada přítomna ( a nemusí při tom svítit symbol žhavení). Jakmile ECU podle teploty motoru zjistí zbytečnost žhavit, žhavit přestane a zhasne i kontrolka chyby elektroniky. Ale závada přetrvává.

Žhavící svíčky jsou nové a když je vyndam a skusím na baterce žhaví.A žádnou chybu mi to na přístrojovce nevykazuje.
Naposledy upravil(a) Martin.S dne 04 pro 2010, 20:09, celkem upraveno 2 x.
Zafira 2,2 Dti OPC r.v. 2003 spotřeba průměr 6,2 l/100 km
abs ,esp,tempomat,klimatronik,vše v elektrice,2 šíbry,celá v kůži

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 04 pro 2010, 18:30

nemuze to delat vaha vzduchu?

Uživatelský avatar
Martin.S
Příspěvky: 50
Registrován: 17 kvě 2009, 08:08
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Martin.S » 04 pro 2010, 20:18

x.luciferka píše:nemuze to delat vaha vzduchu?
To nevim ale vyřešil sem to po svim jelikož potřebuju auto denně tak sem odpojil fajfky proklemoval svíčky a dal jsem vypínač na žhavení zvlášť zatim vysí na kabelech vedle palubovky žádná krása to není ale funguje mi povoz (Zafča) a na servis a diagnostiku jsem odjednanej až za týden tak to musim vydržet takhle nouzově.Jo a manuálně sem nažhavil cca 6 vteřin a šla na otočení a to sme tu měli - 17 stupňů takže můžu vyloučit jak kompresi tak naftu tak vzduch a všechny věci kolem prosně jenom nežhaví a příčinu mi snad řeknou za týden. :D
Zafira 2,2 Dti OPC r.v. 2003 spotřeba průměr 6,2 l/100 km
abs ,esp,tempomat,klimatronik,vše v elektrice,2 šíbry,celá v kůži

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Alzafir » 04 pro 2010, 20:47

Takž Martin S už má výsledky 8) a diagnostika by mohla potvrdit to teplotní čidlo.
x.luciferka píše: zavzdusneny to neni novy filtr paliv. novy pogumovany original prepadovy hadicky delany v oplu..
kontrolka motoru nesviti naopak kontrolka zhaveni sviti dostatecne dlouho takze beru zhaveni jako okej...
mam obavy o kompresi nebo to cidlo - predvstrik...
muj dojem je ze predvstrik nahradim seslapnutim plynu.. je to tak nebo se mylim?
baterka ok, starter ok, zhaveni ok,tesnost paliv.syst. ok, tak si rikam komprese nebo cidlo nebo vstriky zasrany.. dal sem aditiva a cekam co se stane, jinak jede jak drak a do otacek de pomalu sama..
Zavzdušněný to není...co těsnění pod vstřiky??
Předvstřik je dán programem, ten nezměníš.
Aditiva tě nespasej.
Napadl mě EGR. Poprvé dal osobě vědět při -20st , a to tak, že auto kašlalo, ale za boha nechtělo chytnout. Prostě zůstal viset.To jsem netušil, že takovou součástku v autě mám. Jak to pak chytlo, už to celý den šlapalo. Během zimy jsem to řešil tak, že jsem měl shozený kryt EGRu a rukou ho povzbudil k činnosti před startováním.
Takže radím zkontrolovat a vyčistit, dokud je čas. Něco jsem psal tady v sekci Zafira- oprava elektronického EGR ventilu
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=17372
Ale nevím, jestli během toho startování svítila kontrolka chyby elektroniky. Mě zároveň odešla váha, ale ta s nastartováním auta zas tak moc společného nemá. Ačkoli i ona snímá teplotu nasávaného vzduchu...
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 11 pro 2010, 10:31

pri odpojeni teplotniho cidla kapaliny - dvojpin, bohuzel stejny...
pokud nedam plnej plyn tak nechytne..
kde najdu ten egr kterej si rozdelaval jak drhnul?
diky!

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Alzafir » 11 pro 2010, 22:18

Fotka už je v sekci Zafira, oprava el. EGR ventilu.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 12 pro 2010, 16:14

rano jsem zkusil startovat a jak je nad nulou chyta i bez seslapnutyho plynu ale na muj vkus dyl toci..
za 5sec jsem to zdechnul a dal zazhavila a chytla na brnk...
tak jsem kontroloval zhaveni a okruh zhaveni...
svicky vsecky jak novy to byvaly majitel nelhal, vymeneny. kazda presne 1ohm, kabelaz ok, ale na relatku jsem nasel studenak jak nohu primo na plosnaku relatka na zhavicim spinanym kontaktu...
proletoval jsem to a uvidim rano...

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od Alzafir » 13 pro 2010, 08:02

To je zajímavé...určitě dej vědět, jak to dopadlo. Měl jsem za to, že se to nedá rozebrat. Ještě jsem to neštudoval.
Podle toho, jak popisuješ start, se mi zdá, že to je zavzdušněné.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

marwi
Příspěvky: 293
Registrován: 19 srp 2009, 12:21

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od marwi » 13 pro 2010, 09:49

Aj ked svieti kontrolka zhavenia , nemusi to zhavit. Zhavice maju samostatnu poistku 60 alebo 80 A , treba ju skontrolovat. Najlepsie je merat napatie priamo na zhavicoch.

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 13 pro 2010, 15:02

pojistka okej, rele by melo byt taky okej a draty sem promeroval...
nepomohlo to ikdyz sudenak byl evidentni...
rele jsem rozlousknul jak orech nozem na pohodu..
delali mi v oplu vymenu prepadovyhc hadicek a palivaku tak predpokladam ze dali novy tesneni a nikde renonc neudelali sakra...
je mozny ze kdyz by tam sly bubliny tak tim prodanim plynu to jako rychleji odvzdusnim a lapne to?

x.luciferka
Příspěvky: 52
Registrován: 13 kvě 2010, 09:07

Re: Nestartuje 2.2 DTI

Příspěvek od x.luciferka » 24 pro 2010, 09:48

tak opel guru v brne neshledal zadnou zasadni chybu...
predsuvnik maka jak ma, kdyz maka tak to neni zavzdusneny, coz se mi potvrzuje ted v teplych ranech 3st nad nulou na brnk, zhaveni naprosto A1 vcetne relatka, svicek...
jediny zasah co udelal je zmena davkovani nafty pri studenym startu.. zdalo se mu podle hodnot ze dava vic nez je pozadovano tak u pravil lilmitni hodnoty.. mozna se louci elektronika cerpadla jak mi nekdo rikal...
zdalo se mi to lepsi ale pak se oteplilo a vse je naprosto okej..
dal jsem castrol TDA na cisteni palivove soustavy a jezdim vervu od benziny.. motor se ztisil a jede krasne.. doporucuji..
uvidim pri dalsich mrazech...

merry christmas everyone :idea:

Odpovědět