Klimatizace - nejde

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 26 čer 2010, 19:29

Jestli ti účtovali a hlavně do systému poslali detekční látku,tak by asi měli mít žluté brýle a UV lampu.Tou to prohlídnou a únik by měli najít/kór jestli ti to uteklo za 3dny/.Jinak můžeš zkusit pod víčkem zmačknout ventilek a jestli je tam náplň,tak těch 6atm poznáš alespoň přibližně.Nemohu taky vyloučit,že ti odešla cívka v kompresoru,ale to poznáš tak,že do konektru /přívod kompresoru/napojíš žárovku dvěma vodiči a když bude svítit po zap klimy,tak je cívka KO.Hlavní podmínkou je ale dostatek tlaku v systému.

Reklama
 

Mava
Příspěvky: 134
Registrován: 07 črc 2007, 06:12

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Mava » 28 čer 2010, 08:38

Jen dotaz k té cívce, když je nefunkční, tak se musí měnit celý kompresor nebo jde vyměnit jen cívka? A udělají to bežně v servisu nebo je někdo šikovný na fóru, kdo se tím zabývá? 8) Předpokládám, že se musí kompresor tak jako tak demontovat a okruh znovu naplnit :cry:

Jen k tomu, co jsem zjistil, chladiva je tam dost (byl jsem na měření) a u Genia 0011 jsem byl na diagnostice, která žádnou chybu nehlásí. Jedno je jisté, že před týdnem vše ještě fungovalo bez problémů a teď nesepne spojka kompresoru. Když s ní zkusím otočit, tak se kompresor otáčí normálně, takže to nebude zadřeným kompresorem... :?: ale stějně nevím, co s tím :cry:

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od zmrzlina » 28 čer 2010, 10:30

Tak jsme tam, kde jsme byli loni. S příchodem léta s námi přestává klima kamarádit. Loni v červenci jsme měnili cívku kompresoru, následně v září byla celé klimatizace odsátá a znovu doplněná (kvůli jiné závadě to tak prý muselo být; přes zimu se samozřejmě nepoužívala). V dubnu i v květnu fungovala, ale v pátek už ne a včera taky ne :cry: Neví někdo, co s tím?
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od APiK » 28 čer 2010, 10:47

Ali, vem to ke Zdendovi pod lapmu a uvidíte. Švýcarka si teď taky prošla kompresorem a týden na to chladičem klimy. Teď už jen čekám kdy se mi to samé vykaká i na Italce. Ale Ty máš chladič klimy rok starý jestli se nepletu. ????
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od zmrzlina » 28 čer 2010, 10:53

Pokud vím, tak chladič se tam neměnil a vzhledem k jeho ceně se ani v případě poruchy měnit nebude :D Ještě mě napadlo, nemohla by to být pojistka?:D Kde mám hledat pojistkovou skříň?:)
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od sovicka » 28 čer 2010, 12:03

Tak už jsem taky v klubu nechladičů :(
Před 14 dny jsem ji nechal doplnit a teď už zase nechladí. Na přetlakové zkoušce to údajně bylo všechno ok.

Poradíte mi nějakého machra na klimu? Moje představa je, že mu to přivezu, on na to mrkne, proměří, vyzkouší a řekne co s tím je, popř. jak se to dá opravit.
-A ne jako v každém servise "To bude kompresorem, kupte nový", "Hmm, kompresorem to není, tak koupíme nový chladič, ..."

Nevadí mi za to pustit pár peněz navíc, ale prostě potřebuju to funkční bez toho abych koupil půlku systému novou jen tak pro nic za nic ;)
Díky moc
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od APiK » 28 čer 2010, 12:48

sovicka: můžu doporučit ASE

Jinak na švýcarce jsem teď měnil kompresor - byl KO - to jsem viděl i věděl. Zrepasoval se, klima naplnila, zkouška OK, tejden se chladilo a rupnul chladič (to jsem taky viděl). Zkrátka stane se, to Ti nikdo u tak starého auta nezaručí. Tak doufám, že už nebude nic do třetice.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
madalv
Příspěvky: 397
Registrován: 13 bře 2009, 11:56

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od madalv » 28 čer 2010, 16:03

ahoj, tak jsem dnes konecne auto dosoural k plneni klimatizace (rodinny znamy).
Udělal tlakovou zkousku = KO (zoxidovana tesnici guma).
Pote vymene vse OK, takze naplnil.
Bohuzel ale necvaknul kompresor = KO. Poradil mi, ze jde vymenit pouze ta civka - máte s tím někdo zkušenosti, zda jde vymenit pouze ta civka. Pry se da sehnat za par korun i nova...
DIky za rady...

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od zmrzlina » 28 čer 2010, 16:08

Jj, cívka vyměnit jde, stálo nás to ale myslím kolem 3000,- (loni v létě)
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

kapy78
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2010, 19:32

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od kapy78 » 28 čer 2010, 17:21

denny píše:Jestli ti účtovali a hlavně do systému poslali detekční látku,tak by asi měli mít žluté brýle a UV lampu.Tou to prohlídnou a únik by měli najít/kór jestli ti to uteklo za 3dny/.Jinak můžeš zkusit pod víčkem zmačknout ventilek a jestli je tam náplň,tak těch 6atm poznáš alespoň přibližně.Nemohu taky vyloučit,že ti odešla cívka v kompresoru,ale to poznáš tak,že do konektru /přívod kompresoru/napojíš žárovku dvěma vodiči a když bude svítit po zap klimy,tak je cívka KO.Hlavní podmínkou je ale dostatek tlaku v systému.
Denny, jsem objednaný na čtvrtek do servisu, kde mi měnili chladič. Dnes jsem byl u jednoho týpka na kontrole a nentěsnost tam není, náplně je dost. Problém je následující, zapnu klima a chladič je za chvilku horký, že tam neudržíš ruku a trubka za filtrem je studená, když se tlak vyšplhal cca na 30 atmosfér tak se spustil ventilátor a trubka za filtrem se ohřála a normálně to chladilo. Ten pán moc auta nedělá, ale ten tlak je prý hodně vysoký a ventilátor se spouští pozdě. Jeho závěr - ucpaný filtr, špatné tlakové čidlo nebo špatné zapojení při montáži po výměně chladiče ... Jak to vidíš ty?

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od APiK » 28 čer 2010, 18:28

madalv píše:Poradil mi, ze jde vymenit pouze ta civka - máte s tím někdo zkušenosti, zda jde vymenit pouze ta civka. Pry se da sehnat za par korun i nova...
DIky za rady...
Jak píše zmrzlina - ANO to jde!
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 28 čer 2010, 19:20

kapy 78-asi zřejmě budeš mít problém se saharami.Na první stupeň už musí sepnout kolem 15atm.

Boco
Příspěvky: 90
Registrován: 11 úno 2006, 13:15

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Boco » 28 čer 2010, 22:46

vcera som sa konecne dostal k autu - po vymene cievky a znovunapusteni klimy bezi ako hodinky :) :) :)
Cievka ma stala 43 EUR aj s postovnym na ebay (nova, aftermarket, pasovala perfektne)
http://cgi.ebay.de/Klimakompressor-Magn ... 2137wt_912

Kód: Vybrat vše

http://cgi.ebay.de/Klimakompressor-Magnetspule-Opel-Astra-G-Corsa-C-NEU-/260609240511?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item3cad856dbf#ht_2137wt_912
zaroven som vymenil manzetu rychl. paky za kozennu a poriadne namazal klb - cuduj sa svete, prestalo vrzganie co mi liezlo 3 roky na nervy a teraz ide radenie rychlosti podstatne lahsie! :D

tak to snad este nejaku dobu vydrzi
AstraG X16XEL 2000

Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 04 črc 2010, 19:05

Tak taky nechladím.Dal sem auto do servisu na vyčištění,doplnění výměnu filtru apod. cena 2400,- pocca týdnu opět klima nechladilo.Tak jsem jel zpátky do servisu a tam zjistili že všechno ušlo.Tak hledali díru.Po třech dnech mi auto vrátili s tím že je vše v pořádku a po 6ti dnech opět klima nefunguje, řekl bych že opět všechno ušlo.Mohl by mi někdo osvětlit jak by měli postupovat při takové opravě a zda je možné klima neplnit úplně plné což sem požadoval ale bylo mi řečeno že to nejde že by klima nefungovalo.Budu rád za jakkoukoli pomoc.Díky
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 06 črc 2010, 07:58

Odvez jim to zpátky s tím, že to opět nechladí. Pokud je to zkušený a specializovaný servis chlazení a ne nějaká garážová firma, tak mají bombu s dusíkem, tím ten okruh natlakují (tuším, že do toho nacpou 1,5 MPa) a při tomto tlaku se již musí netěsnost projevit. Mají na to čuchometr, který to v pohodě najde. Doufej, aby to nebyl výparník v palubce.
A ještě se zeptám: Jak je starý chladič klimy? Co spojka? Sepne? Není někde v motoru kolem trubek a hadic od klimy vidět nazelenalá stopa barviva?
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět