přípravek na utěsnění chladiče???

alikkolik
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2009, 22:02
Bydliště: Praha - západ

přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od alikkolik » 15 led 2010, 12:08

Ahoj všem,
chci se zeptat na přípravky k utěsnění chlazení. Zjistil jsem únik z chladiče ukapává to z jeho pravé části. Všichni mi říkají, že je to malý únik, a abych použil nějaký přípravek k zatěsnění prej se nemůže nic stát. Jaký máte na to názor případně zkušenosti přece jenom je rozdíl dát 100Kč, nebo několik tisíc. Jinak mám motor 1,6 SZR s klimou.

Reklama
 

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Charlie » 15 led 2010, 12:44

Já to dával do auta dvakrát a už vím pro příště, že mám rovnou koupit novej chladič. Po použití to chvíli bylo ok a asi po 14dnech to samé. Tak jsem se raděj rozhlédl po netu po novém chladiči a v burze ND na stránkách opelu jsem sehnal origo novej chladič asi za 2.500 a jsem spokojenej. Zkusit to tam nalít můžeš, ta 100vka se do toho dá investovat, ale já tomu nevěřím. Když jsem jezdil jen do práce pár km, tak jsem to neřešil a vždycky trochu dolil, ale jet s tím 3500km na dovolenou jsem si netroufl a ani kdyby byl zalepenej.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Luboš X17DTL » 15 led 2010, 13:09

Já dolívám pořád, ale není to tak moc. Od poslední výměny náplně u Dennyho v září jsem sice ještě nedolil, ale úbytek mám asi 2 cm v nádržce. Minulý týden jsem koupil nějaký sračkol na to, ale vzhledem k tomu, že s tím jezdí jen manželka :cry: , tak nevím, jak úbytek pokračuje. Ale slibuji, že to zkontroluju :D . S autem od výměny u Dennyho ujeto cca 5.000 km.
Jo, a chladič mi teče na straně řidiče po kraji. :cry:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Trdlo » 15 led 2010, 13:13

Luboš: No bohužel Tě čeká výměna, na tom místě co popisuješ odchází. Nevím proč, ale měnil jsem už pár chladičů a všechny na straně řidiče, většinou spodek. U jednoho to bylo nahoře...
END

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Luboš X17DTL » 15 led 2010, 13:18

Mi to teče zhora, bo je to pochcané zvrchu až dolů. Jak jsem vyoperovával altík, tak jsem si toho všiml. :cry:
Už mě to začíná pomalu sr.t. Navíc žena jezdí hrozně málo, proto mě láká to vyměnit za benzín. A kdyby se jezdilo zase hodně, tak bych tam narval plyn a hotovo.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
soto
Příspěvky: 23
Registrován: 26 lis 2008, 13:02
Bydliště: BA/PO

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od soto » 01 bře 2010, 11:11

Ahojte kvapka mi chladiaca kvapalina cez nieco (vid fotka). Straca sa mi cca 1dc za 2 tyzdne (bez ohladu na najazdene km). Kvapka to pravidelne.
Je to pred spolujazdcom, tesne pred chladicom, zospodu. Vyzera to ako nejaky vypustny ventil.
Da sa to nejako utesnit? Alebo to treba rovno cele vymenit? Je to sucast chladica (ci treba kupovat cely chladic), alebo sa to da kupit samostatne?
A kolko by to mohlo stat?
Ma to zmysel menit-opravovat (ci este cakat na nieco horsie :) ), ked mi staci doliat raz za 4rok cca liter chladiacej a liter destilky?
Vdaka.
P270210_17.020001.jpg
Zafira Comfort 1,8i Z18XE model 2002
240 tis. km

Before:
Hyundai Accent 1,3i r.v. 2002 (3,5 roka)
Peugeot 309 1,9 XLD r.v. 1988 (2 roky)

Uživatelský avatar
dada77
Příspěvky: 558
Registrován: 30 led 2009, 22:27
Bydliště: MOST to je kousek od CHÁNOVA

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od dada77 » 17 bře 2010, 18:52

tak zdar tak se taky hlasim do party které utíka voda z chladiče je mi jasný že mě čeká výměna :cry: ,ale za tím jsem tam nalil ALUMASEAL hliníkový prášek nemám stím zkušenost,ale uvidíme musim jezdit doporučte mi někdo prosím kde se dá sehnat slušnej ,ale né zas mooooc drahej chladič zlatej střed mám záfu r.v2000 2,0dti s klimou mechanickou moc dík 8)
ZAFIRA 2,0 DTI r.v.2000

Uživatelský avatar
marko100le
Příspěvky: 337
Registrován: 07 čer 2009, 08:27
Bydliště: ruzomberok

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od marko100le » 17 bře 2010, 20:19

nepametam sa kdo ,ale stazoval sa tu na fore ze mu nekuri auto.
Termostat mal v poriadku no predosli majitel tam naflakal ten sajrajt na utesnovanie chladicov.
vsetko skoncilo v radiatore a este boh vie kde inde.
tak je to na zvazenie aby s maliko tecuceho chladica nebola katastrofa (uz to neni 120 skodovecka )
_ _ _ Zafira 2.0 Di 16 V 2000 _ X20DTL _s CHIPOM
_ _ _ Citroen C15 D_ _ _
_ _ _ Suzuki Samurai SJ 410_ _ _

Uživatelský avatar
dada77
Příspěvky: 558
Registrován: 30 led 2009, 22:27
Bydliště: MOST to je kousek od CHÁNOVA

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od dada77 » 20 bře 2010, 22:39

tak se to zastavilo a neteče a furt topí jak jsem psal výměna je nutna ,ale okousek jsem to od dalil až budou nějaký ty děngy na chladič lepší nějaký prostředek než hořčice nebo kafe i když fungujou taky :lol: :lol:
ZAFIRA 2,0 DTI r.v.2000

Uživatelský avatar
Miracle
Příspěvky: 33
Registrován: 04 dub 2009, 11:14

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Miracle » 22 bře 2010, 12:45

Tece, teda skor kvapka teraz ako sa oteplilo (cca 15 stupnov) tam ako pisal Soto, na strane od spolujazdca, vyzera to ako ventil a kvapka to z toho ... Je potrebne menit cely chladic alebo sa da nejako len ventil?? A k tomu hlinikovemu prasku ako pisete ... Ja by som to tam uz nikdy nedal ... Upchalo to radiator ... Musela sa rozobrat pristrojovka dat von radiator a vsetko preplachovat asi 5x ... No jedna hroza ... Tolko k tomu hlinikovemu sajrajtu ... Ja neodporucam.

Uživatelský avatar
dada77
Příspěvky: 558
Registrován: 30 led 2009, 22:27
Bydliště: MOST to je kousek od CHÁNOVA

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od dada77 » 22 bře 2010, 15:36

to je možný ,ale neřeší se problém když to kape nebo utíká víc tak co asi jen tak z fleku neviměníš chladič, je to provizorium nebo sebou vozit furt litry vody :lol: je jasný že výměna je jasná ,ale někteří než trochu našetří tak mohou jezdit s opravou viz ten prášek :mrgreen:
ZAFIRA 2,0 DTI r.v.2000

Uživatelský avatar
Miracle
Příspěvky: 33
Registrován: 04 dub 2009, 11:14

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od Miracle » 22 bře 2010, 19:59

No ja nevravim o tom ze hned menit chladic ... Mne samemu to len slzi a dolievam tak 3 deci na 2500 km ... jedna sa o to ze tiez som to raz takto chcel tym praskom vyriesit ... A ucpal sa mi tym privod vody do radiatora ... Kurilo to len vo vyssich otackach ked mala voda vacsi tlak a ten sajrajt prerazila ... Potom som to musel dat cele rozobrat povyplachovat a zato som uz zaplatil skoro ako za novy chladic ... Takze radsej by som asi zvazil ci ten prasok pouzit ... Existuju ale aj ine tesniace veci ... Raz mi niekto spominal nieco o nejakej specialnej tekutine ale neviem. Treba skusit pohladat.

Uživatelský avatar
dada77
Příspěvky: 558
Registrován: 30 led 2009, 22:27
Bydliště: MOST to je kousek od CHÁNOVA

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od dada77 » 22 bře 2010, 20:57

tu tekutinu mi tam nalil mechanik a teklomi to furt asi 4 dny tak jsem šahl po prášku již zminovaným a to až pomohlo tak nevim je to kus od kusu 8)
ZAFIRA 2,0 DTI r.v.2000

Uživatelský avatar
soto
Příspěvky: 23
Registrován: 26 lis 2008, 13:02
Bydliště: BA/PO

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od soto » 23 bře 2010, 13:52

Chladic vymeneny. Cena (podla dokladu od mechanika) 115 EUR. Na nete sa daju chladice zohnat od 89-150 EUR. Robil mi aj tlakovu skusku celeho chladiaceho systemu (za 50 EUR) a tieklo to len pri tom ventile.
Po vymene som sa s mechanikom bavil o tom, ze preco to zacalo tiect. Ze ked to bolo hnile a zacalo to tiect len tak, tak je to ten najlepsi pripad (chladic mal 8 rokov).
Ale vraj to mohlo zacat tiect aj ked je chybne tesnenie pod hlavou. Staci vraj aj ked sa spaluje len mala kvapka chladiacej kvapaliny (nie je to vidiet na dymeni, nic necitic z nadrzky a olej tiez nepribuda). Potom sa zacne mierne nadtlakovavat chladiaci okruh, az to povoli na najslabsom mieste, co je zvycajne chladic.
Mam to vymenene a auto v karantene na pozorovanie :| . Po Velkej noci idem menit rozvody a ked bude chladiaca aj nadalej ubudat tak mi vymeni aj rovno s rozvodmi tesnenie pod hlavou a prebrusi.
Inac po vymene chladica som postrehol malinky narast teploty motora. Teplota malinko prekroci 90 a potom sa to vrati pod. Ked som mal stary chladic tak som mal stabilne teplotu max 88-89. Aj ked je pravda, ze uz je jar a ine podmienky ako v zime.
Zafira Comfort 1,8i Z18XE model 2002
240 tis. km

Before:
Hyundai Accent 1,3i r.v. 2002 (3,5 roka)
Peugeot 309 1,9 XLD r.v. 1988 (2 roky)

dodoke
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2008, 13:08

Re: přípravek na utěsnění chladiče???

Příspěvek od dodoke » 09 kvě 2010, 21:53

soto píše:Ahojte kvapka mi chladiaca kvapalina cez nieco (vid fotka). Straca sa mi cca 1dc za 2 tyzdne (bez ohladu na najazdene km). Kvapka to pravidelne.
Je to pred spolujazdcom, tesne pred chladicom, zospodu. Vyzera to ako nejaky vypustny ventil.
Da sa to nejako utesnit? Alebo to treba rovno cele vymenit? Je to sucast chladica (ci treba kupovat cely chladic), alebo sa to da kupit samostatne?
A kolko by to mohlo stat?
Ma to zmysel menit-opravovat (ci este cakat na nieco horsie :) ), ked mi staci doliat raz za 4rok cca liter chladiacej a liter destilky?
Vdaka.
P270210_17.020001.jpg

Nazdar, mne to tieklo tiež z toho istého miesta, ale nejako to prestalo. V servise mi povedali, že treba vymeniť chladič. Teraz neviem ci sa tam dostala nejaka špina a prestalo tiecť, alebo to bude v niečom inom. Auto bude mať iba tri roky.

Odpovědět