Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Charlie » 05 bře 2010, 11:21

Kostru nemám přímo na baterce, ale kousek za, pod šroubem se tam napojují další kabely. Já mám krátký zemnící kablík, tak mi to k tlumiči nevyšlo a nechtělo se mi to napojovat, tak by to snad mělo být ok, né?

Do té krabičky s pojistkama jsem koukal, a vedle na relátka také, ale ty kabely mi přišli dost silné, než abych se na ně napojil, ještě na to kouknu.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od langdon2 » 05 bře 2010, 11:47

To uzemnenie mas O.K.Tak nejako to mam aj ja uzemnene. Tie kable su silne, ano, a na jeden z nich to treba napojit. Len to chce zmerat na ktory. Na jednom z nich napetie je stale, na druhom az ked je kluv v polohe II, a na ten to treba prieletovat. Neboj, nic sa nestane, mam to aj ja tak uz skoro rok.
Ide len o to, aby nebola Rj tempomatu pripojena na staly +12V, mohlo by to potom mat kludovy odber, a vybit ti baterku.Preto to je takto lepsie. Ale najskor ten tempomat skus rozbehat, potom ked to bude vsetko fungovat ako ma, potom sa budes moct s tymto hrat, to je uz iba taky detail. 8)
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

ivrai
Příspěvky: 134
Registrován: 22 úno 2008, 03:03
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od ivrai » 05 bře 2010, 13:24

podmienky na aktivaciu tempomatu su taketo:

1. odblokovanie - po nastartovani musi byt stlacena brzda aspon raz

2. rychlost prekrocila limit (neviem presne, 30-40 km/h)
vtedy v tempomate sa ozvu zvuky cca na sekundu, take cvaknutie a motor

3. stlacenie tlacitka I

pokial zdvihnes lave predne koleso do vzduchu, mozes to testovat na mieste.

na volnobeh na 5-stupen asi bude rychlost dostatocne cez limit, inak potrebujes pomocnika co ju bude udrzovat

--

vsetky signaly dovedene na tempomat sa daju aj premerat a overit
Mondeo 98 1.8, Vectra 97 x16xel, x20xev, Tempra 96.

mail jurajlanyi(zav-inac)gmail bodka com

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Charlie » 05 bře 2010, 19:33

Takže mockrát děkuji za rady, tempomat je namontován a funkční, napájení mám zatím provizorně, ale to se dořeší, s letováním nevím nevím, ale něco vymyslím. Zítra jedu do Rakouska do Tullnu, takže tempomat řádné vyzkouším.

Jinak chyba byla skutečně v signálu rychlosti, já vůl napojil ten druhej kablík, mají stejnou barvu, i jsou oba na kraji, takže po překontrolování o přehození se rozběhl, takže ok.

Ještě až mi přijde konektor ke spojkovému spínači, tak připojím i ten, zatím jsem to přemostil.

Ještě jednou Díky moc. :)
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
kamarek
Příspěvky: 351
Registrován: 15 říj 2007, 21:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od kamarek » 05 bře 2010, 20:27

no vidis, vsak to bolo jednoduche :lol: :lol:
ASTRA G, 99, 1.6 X16SZR, EDÍCIA 100, STRIEBORNÁ METALÍZA

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Charlie » 05 bře 2010, 22:08

Jo jo, složitá ta montáž není
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Charlie » 06 bře 2010, 21:53

Dneska jsem tempomat ozkoušel a funguje perfektně, po dálnici jsem si rychlost řídil jen tempomatem, zrychlit, zpomalit, - pohodička. 670km mi zpříjemňoval cestu, i když počasí se snažilo o opak.
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Miguello » 08 bře 2010, 08:58

2 Charlie: Gratuluju k úspěšné montáži :) Já si na to sám netroufám :oops: Kdyby se Ti chtělo, hoď sem nebo někam (např. ke svému autu) kde a za kolik jsi co nakoupil, určitě by to pomohlo nejen mně ale i jiným kteří to plánují a nechtějí při koupi naletět a zbytečně přeplatit, a případně i nějaké fotky, nejen já mám stejný motor :lol: A teď už jen šťastné kilometry 8)

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Trdlo » 08 bře 2010, 09:02

Miguello, neboj se toho, není to ani tak složité jako modul na TID od Davida a ten jsi též zvládl. :wink:
END

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Miguello » 08 bře 2010, 09:11

To jo, ale jak jsem psal ve vláknu o modulu, i ten víc než dostatečný návod jsem si doplnil na 150% abych měl jistotu a nemusel pak pátrat kde je chyba :lol: (Samozřejmě se jedna našla, blbý kontakt v ŘJ) Prostě to musím vidět z všech stran..
Jediný s čím si nechám pomoct bude nastavení lanka plynu, to je pro mě ošemetná mechanika a jen tak od oka si na to netroufnu.
Naposledy upravil(a) Miguello dne 11 srp 2010, 08:41, celkem upraveno 1 x.

Charlie
Příspěvky: 1047
Registrován: 14 čer 2006, 12:16
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin kod X*

Příspěvek od Charlie » 09 bře 2010, 12:08

Lanko plynu u tempomatu úplná hračka, odjistíš páčku na lanku, a pak popotahuješ pomalu bowden, až se lanko pohne, pak kousek vrátíš zpět a je to.

V autě jediná příprava která byla, je, že u pedálu spojky byl otvor na spojkový spínač, v motorovém prostoru tři díry na upevnění držáku tempomatu a držáky na lanko tempomatu + uchycení na škrtící klapce. Nic víc.

Tady na fóru jsem sehnal řídící jednotku tempomatu i s lankem a držákem, spojkový spínač, brzdový spínač (ten jsem nakonec nepotřeboval), kompletní motorovu kabeláž (z té jsem si vybral kabely co jsem potřeboval a konektor s kusem kabeláže k tempomatu) a pak ještě konektor k spojkovému spínači.

Dál jsem sháněl páčku tempomatu, koupil jsem použitou a po montáži jsem zjistil, že blinkry jdou hodně zlehka, nedrží v poloze a když drží, tak se nevrací s volantem, takže jsem koupil novou - sice né originál, ale jinak úplně stejnou za 890kč u www.automedik.cz a ta šlape perfektně.

Pak už jen vlastní montáž, nejdříve jsem namontoval držák řídící jednotky, pak do něj uchytil jednotku, protáhl lanko a začal tahat kabeláž. Kolem lanka kapoty se mi povedlo protáhnout 6 kabelů (už tam mám jeden k MIDu) víc se mi nepodařilo, ale stačí to. Osadil jsem spojkový spínač (kabeláž budu teprve dopojovat) a pak zapojoval kabely - v motorovém prostoru jsem použil svorkovnici (čokoládu) se 7mi vstupy, jelikož jsem nesehnal konektor k páčce, tak jsem ho u páčky ustřihl a opět použil svorkovnici. Napájení k páčce jsem natáhl od spojkového spínače - kdo montoval MID, tak už má potřebné kabely od něj natažené.

Na montáž jiného brzdového spínače jsem si netroufl, nějak jsem se k němu nemohl dostat, ale ještě od montáže MIDu si pamatuji že jsem konektor od něj vyndaval vrchem po vyndání budíků.

Signál rychlosti jsem táhl od rádia (je to kablík modročervený co není na kraji, tan krajní nezapojovat, nefunguje to - vyzkoušeno) - při tom jsem i vyměnil žárovky v středovém panelu - ale kvůli montáži tempomatu není třeba celý panel rozebírat, jen vyndat rádio.

Po zapojení kabeláže mi už zbývalo jen zapřahnout lanko, takže jsem sundal sání - odháčkuje se kryt filtru, vyndá se jeden konektor co je do potrubí, vyháknou se hadice co jsou v držácích - není třeba žádnou hadici nikde odpojovat!! - a pak už jen povolit svorku na hrdle klapky, dá se k ní docela dobře dostat šroubovákem, stahne se sání z klapky a opatrně pootočí stranou. Pak se stáhne lanko plynu z klapky - je na kuličce, tak je potřeba do té sponky zezadu opatrně strčit šroubovák a pomalinku ji odjistit, pak se stáhne lanko, zahákne oko lanka tempomatu a vše dá zpět. Ještě by asi lanko tempomatu mělo být zajištěno ségrovkou, je tam pro ni drážka, ale já ji nedával. Jinak doporučuji si něčím překrýt vstup do klapky, aby tam něco nespadlo.

No a to je asi vše, snad jsem na nic nezapoměl, kdyby někoho ještě něco zajímalo, pokud budu vědět, tak otázky zodpovím. Mě už zbývá jen dopropojit spojkový spínač, který mám zatím přemostěný a připojit napájení na 12V spínaných, zatím to mám natvrdo, takže před cestou zapojuji a po cestě odpojuji.

Tedy nějak jsem se rozepsal :lol:
Corsa C 1,0 12V, Peugeot 607 2,2HDi,

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin ko

Příspěvek od MAX - CZ » 02 úno 2011, 10:26

Prosím o radu,
půjde ten tempomat namontovat i do Vectry A r.90 motor C20NE ???
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin ko

Příspěvek od langdon2 » 02 úno 2011, 10:45

Ahoj, pojde...ale tam je treba inu RJ tempomatu..Vectry A to mali troska inac....Mozno, by sa dala prisposobit aj RJ tempomatu z Omegy B, len neviem, skadial by si brala udaj o rychlosti....kedze asi ta Vectra A ABS nema....ci?
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin ko

Příspěvek od MAX - CZ » 02 úno 2011, 21:43

ABS má, je v plný výbavěj jen nemá právě tempomat.
Jeden mechoš přímo v Opla ze Zlína se o montáž pokoušel, ale tempomat fungoval až od 80km/h. Prý slabý signál, ŘJ byla z Vectry B.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatocna montaz - mechanicky tempomat - motor benzin ko

Příspěvek od langdon2 » 03 úno 2011, 09:44

Noo, tak tam bude treba dat potom asi taku, co sa davala do Vectry A, alebo Senatora....A to bude asi dost problem zohnat....
Aj ked, myslim, ze by mi nevadilo, ze mi tempomat ide az od 80 km/h......
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Odpovědět