vibrace volantu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 09 lis 2009, 11:50

Zdravím všechny zúčastněné. Minulý týden jsem měnil pneu. Přehazoval jsem celá kola. Teď tam mám plecháče a nové pneu. Po vyvážení při rychlosti cca 125km/h začínám pociťovat jemné chvění ve volantu, které nabírá na intenzitě až někam ke 140km/h. Při ještě vyšších rychlostech spíš slábne. Nejezdím víc jak tachometrových 140km/h, takže mě trápí nejvíce právě vibrace v rozmezí 125 - 140km/h.

Než jsem přezul, vibrace zpočátku nebyly žádné, možná těsně před přezutím se malé chvění volantu vyskytovalo při 135km/h.

Co mi trochu vrtá hlavou je, zda by na to chvění mohla mít vliv skutečnost, že na dvou kolech mi při vyvažování dávali 40g závaží. Povětšinou jsem vždycky vyvažoval max 15g na jednu stranu a najednou 40g!!!

Asi zajedu do toho servisu, ať mi to ještě jednou převáží.

Taková jest moje zkušenost.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 14 lis 2009, 19:31

Ja som bol na vyvažovaní 3 krát a vždy boli zistené diferencie. Po poslednom vyvážení to bolo tak na 95%. Robili mi to letné Dunlopy a myslím, že to mohlo byť aj tým, že mi ich obuli opačne ako predošlú sezónu / točili sa opačne /, pretože sa mi zdalo, že sa to časom vytratilo, asi ako sa pneumatiky znova zabehli. Rozhodne skús znova prevážiť v inom pneuservise. Po hlavnej prezúvacej eufórii budú mať čas na poriadnu robotu.
Astra II

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 15 lis 2009, 13:34

Jo, zkusim. Diky. Ještě me napadlo, že bych prohodil přední a zadní kola, alespoň na jedné straně.

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 03 led 2010, 18:55

Takže som absolvoval svoju pravidelnú cestu naprieč SR / spolu 1000 km/. Od prehodenia na zimné gumy, som nemal možnosť ísť dlhšie po dialnci cez 130. Mal som také divné pocity ešte z leta ale utešoval som sa slovami servisáka v pneuservise, že to mám vyvážené na nulu. Keď som sa dostal na dialnicu, tak prvé kilometre som si nebol istý ale akonáhle som išiel cca 1 minútu 130 a viacej, tak mi klepotal volant oveľa viacej ako v lete a auto aj primerane zle sedelo na ceste. Celú cestu som to testoval ale potvrdilo sa mi, že je to zlé. Keď som dorazil k svokrovcom, tak prvé čo som urobil na druhý deň išiel som do malého okresného mesta hľadať pneuservis. Našiel som malý zašitý Matador, nikto tam nebol. Oslovil som mechanika už vetou, ktorú ovládam naspamäť, že či by to dokázal skontrolovať a vyvážiť na nulu. Povedal, že urobí čo môže. Dal mi dole postupne všetky kolesá a na PP bola diferencia 15 g a povedal mi, že s kolesom divne hádže a aj mi to ukázal. Hral sa s tým asi 5 minút a prvý krát som videl na vyvažovačke hodnotu menej ako 5 gramov. Postupne to dával na 3 g, potom na 1 a nakoniec na úplnú a presnú nulu. ĽP koleso bolo v poriadku a obe zadné mali diferenciu 4 g, čo takisto vyvážil na nulu. Prehodil mi ešte predné dozadu a naopak. Zabudol som, že predtým, než kolesá dal na vyvažovačku, dal ich do umývačky. Odchádzal som ale taký nejáky neveriaci, že to pomôže ale div sa svete aké bolo moje prekvapenie, keď som konečne po roku zažil, že ani pri 160 km sa volant ani nepohol - ani najmenšie zachvenie. Astra išla ako po koľajniciach. Takže som zistil, že sa to dá, len teba chcieť. Škoda, že ten pneuservis je 500 km od BA. V pneuservisoch, kam som chodil doteraz som na vyvažovačke videl len hodnoty 25,15,10, 5 a 0.
Astra II

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: vibrace volantu

Příspěvek od manli2 » 03 led 2010, 19:41

i poklice dělají pěkný zvěrstva... :wink:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 03 led 2010, 19:54

Puklice som na začiatku vylúčil lebo mám stále tie isté - originálne ale ak je na nich nalepené svinstvo, tak určite. Jednoducho Astra je na toto veľmi citlivá a treba si dať bacha.
Astra II

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 05 led 2010, 21:45

Mám problém z vibracemi ve volantu. Kolem 125km/h se začne chvět a kolem 140kmúh už jsou vibrace znatelné. Kola byla dvakrát po sobě vyvážena a podle servisu je problem nekde jinde. Napadly mě poklice, ale bohužel jsem to už nestačil vyzkoušet. Když jsem je sundával, bylo patrné, že jsou vychýlené na jednu stranu. Inu jsem zvedav. Při minulých zimních kolech tam byly ty samé poklice a volant nevibroval. Je možné, že teď jsou na předních kolech jiné poklice než předtím. Nicméně, jaké jsou další možnosti? Porad někdo, díky.

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Fritol » 05 led 2010, 21:48

nemaš vevnitř v diskach bordel ? blato nebo sníh ?? a nebo bouchle disky ? kazdopadne to spíš vypada na špatně vyvaženy kola..
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 05 led 2010, 21:56

Pokaždé kola umyl v nějaké myčce. Co znamená, když jsou "bouchlé disky"? Díky.

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Fritol » 05 led 2010, 22:08

že neni rovnej ale hazí třeba kdyz projedes velkou díru rychle a nebo najedes na obrubak..... skus je přehodit ze zadu na předek... :)
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 05 led 2010, 22:13

To by přece nemělo jít vyvážit, ne? Ale vyvážit šly.

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Fritol » 05 led 2010, 22:20

vyvažit by šli. ale ve vyších rychlostec se rozkmitaji a vybruji ti do řizeni ale nemusí to bejt ono.. skus přehodit ty kola ze zadu na předek.
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 05 led 2010, 22:33

zkusím, díky.

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 06 led 2010, 14:18

Ja som presvedčený, že je to vyvážením. Prečítaj si moje príspevky vyššie. Musíš vyskúšať iný pneuservis, kde ti to dokážu vyvážiť na absolútnu nulu a takisto doporučujem prehodiť kolesá. Servisákovi povedz, nech ti po dosadnutí auta zo zdviháku ručne poriadne podoťahuje všetky šróby. Neuspokoj sa s vyvážením 5 g a hneď 0 g a takisto záleží ako má vykalibrovanú vyvažovačku.
Astra II

Uživatelský avatar
lars2
Příspěvky: 81
Registrován: 23 bře 2009, 14:47

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lars2 » 07 led 2010, 21:12

Vzpomněl jsem si, že když jsem jel v minus 20C po D1, z ničehož nic jsem uslyšel obrovskou ránu od předního levého kola. Je možné, že to kolo je skutečně bouchlé. Ale absolutně nevím, co to mohlo být. Jel jsem v levém pruhu a byla noc, takže se tomu nedalo vyhnout. Jel jsem cca 110km/h. Silnice byla suchá a od zadního kola žádná rána nepřišla, takže to určitě nebyla díra, ale spíš možná kus odpadlého ledu. Těžko říct. Jakmile budu mít možnost vyměním přední kola za zadní a uvidím. Proto se chci zeptat, jestli se dá vizualně poznat, na kterém místě došlo k pošození disku. Díky.

Odpovědět