Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Boco
Příspěvky: 90
Registrován: 11 úno 2006, 13:15

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Boco » 04 led 2010, 15:09

IGI píše:
Boco píše:Ano, po uvolneni prstov sa okamzite znova rozbehol rovnakym smerom - chova sa ako uplne obycajny modelarsky motorcek...
Jo, jo to je právě ten problém co jsem měl i já. Pokud budeš přehazovat + a - tak se někdy sekne a nepojede a jak mu pomůžeš tak se rozjede. Jak ho chytneš tak se nevypne a měl by se vypnout. Dle mne se nevypne (nebo v normálním stavu vypne) a zastaví se na vypálené micro plšce kde dopadají ty kartáčky na rotor a nějaký proud tam stejně teče a pomaličku se to vypaluje až se to rozpadne. Dle mne je celý problém v systému a ty motorky trpí tou chvilkovou proudovou špicí a po pár letech je vymalováno.
Rozebrat to musí jít a kdyby ne tak náhradní řešení jsou koncáky nebo dvě relátka s vratnou pojistkou. :lol:
ked som rozobral moj motorcek kartaciky na rotore neboli vobec vypalene a ani tie plosky komutatora, vyzeralo to ako nove...tam problem nemoze byt resp. je malo pravdepodobny.
AstraG X16XEL 2000

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Mojmec11 » 04 led 2010, 16:05

Taky si myslím,vzhledem k tomu,že je to převod hooooodně dopomala a na motorku ještě šnek.A řekl bych,že motorek by šel určitě nahradit,co vy na to modeláři ??
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Mojmec11 » 04 led 2010, 16:12

Boco píše:Pred chvilou som nasiel foto spinaca ktorym sa zapina/vypina otvaranie/zatvaranie klapky. Podla obrazku to nevyzera ze by sa dal lahko rozoberat...
Mělo by to jít.Zadní stěna je nacvaklá v tělese toho celého,nahoře jsou vidět dírky.Pak se nejspíš vysune zadem ven celej pajšl.Bych to zkusil,ale jen tak cvičně se mi nechce.
A ta černá tyčinka vpravo zboku,to je mikrospínač našeho serva klapky.Teda on je uvnitř,tohle je jen vyp/zap tyčinka,na kterou občas zatlačí kulisa ovladače rozvodu vzduchu.(Při rozmrazu oken.)
Nalevo by měla být taky,ale jelikož to nemá klimu,asi to tam chybí.Nejspíš to někde otvírá/zavírá úplně studený vzduch.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od IGI » 04 led 2010, 16:57

Boco píše:
IGI píše:
Boco píše:Ano, po uvolneni prstov sa okamzite znova rozbehol rovnakym smerom - chova sa ako uplne obycajny modelarsky motorcek...
Jo, jo to je právě ten problém co jsem měl i já. Pokud budeš přehazovat + a - tak se někdy sekne a nepojede a jak mu pomůžeš tak se rozjede. Jak ho chytneš tak se nevypne a měl by se vypnout. Dle mne se nevypne (nebo v normálním stavu vypne) a zastaví se na vypálené micro plšce kde dopadají ty kartáčky na rotor a nějaký proud tam stejně teče a pomaličku se to vypaluje až se to rozpadne. Dle mne je celý problém v systému a ty motorky trpí tou chvilkovou proudovou špicí a po pár letech je vymalováno.
Rozebrat to musí jít a kdyby ne tak náhradní řešení jsou koncáky nebo dvě relátka s vratnou pojistkou. :lol:
ked som rozobral moj motorcek kartaciky na rotore neboli vobec vypalene a ani tie plosky komutatora, vyzeralo to ako nove...tam problem nemoze byt resp. je malo pravdepodobny.
Taky to vypadalo jako nové ale bohužel motorek desetkrát se rozjel sám v pohodě a jednou ne a to už je špatně.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
CAPO
Příspěvky: 33
Registrován: 27 dub 2009, 15:23
Bydliště: Slaný, CZ + Nitra, SR

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od CAPO » 04 led 2010, 20:37

k teme zahmlievania okien len tolkoto: (az mi je to trapne sem pisat :oops: )... moja priatelka sleduje asi mesiac moje marne pokusy vyriesit problem so zahmlievanim okien a 3 dni dozadu totalne zrusila moje muzske ego .. natrela vnutornu stranu okien surovym rozkrojenym zemiakom a problem je vyrieseny - uz sa to nerosi :?: :?: .. no a teraz neviem ci mam verit na babske reci, alebo zacat citat zenke casopisy :?
Opel Astra G Caravan, r.v. 1998
2.0 Di X20 DTL

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od manli2 » 04 led 2010, 20:59

čim že to natřela?
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
CAPO
Příspěvky: 33
Registrován: 27 dub 2009, 15:23
Bydliště: Slaný, CZ + Nitra, SR

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od CAPO » 04 led 2010, 21:09

manli2 píše:čim že to natřela?
zemiak = ta brambora :mrgreen: :mrgreen:
Opel Astra G Caravan, r.v. 1998
2.0 Di X20 DTL

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Miguello » 05 led 2010, 09:23

Dnes ráno jsem měl auto totálně namrzlé zevnitř jako zvenku, takže nejdřív provedu pořádné vysušení, očistu skel a pak vyzkouším i tu bramboru..

Uživatelský avatar
Shimmeron
Příspěvky: 599
Registrován: 17 dub 2009, 14:42
Bydliště: Bratislava - Rača

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Shimmeron » 05 led 2010, 09:38

:lol: este pomaha mydlo, tak som riesil dioptricke okuliare na lyzovackach :lol: zemiak :lol:
Opel Astra Classic II Eco Line, Grand Lux Super, Twin Spark - rv. 2009, 5d, Z14XEP, 66kw / 90hp, Magma Red, vybava klima, ele. predne okna, vyhrievane a ele. spatne zrkadla, Dezent V-Dark 15", predne kompa Magnat.

Moj S-opel TU

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Mojmec11 » 05 led 2010, 09:40

Tohle mi ženská udělat,tak chodí pěšky.Nesnáším,když mi v autě někdo začne matlat okna,rukou nebo čímkoliv jiným,krom věcí k tomu určených.A nedejbože mázne-li mi někdo přední.Zprcám na 3 doby ať je to kdo chce.Výjimka jsou děti,zatím..(myslím svoje vlastní děti,ale bez výjimky na přední okno,to můžu jen já) :evil:
Miguello
A co zkusit zavřít okna? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pokud máš v autě koberečky tak je vyhod a dej si gumové,já je používám na zimu.Textil se nacucá vodou a pak to zaboha neodmlžíš.A nebo před opuštěním vozidla vychladit interiér,aby se ti tam pak nic neodpařovalo.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Miguello » 05 led 2010, 09:59

Mojmec11, ty jsi případ :roll: Ta šťáva z brambory se utře. Jak kvalitně závisí na pečlivosti každého. Po tom, co jsem 15min seděl a čekal v autě ze kterého jsem neviděl ven mi rada o zavření oken vtipná nepřijde. Sorry, jsem z toho kapku zpruzený.
Protože vím, že bych gumové koberečky před každým zaparkováním nevyklepával tak je nemám. Logicky, i kdybych je měl, množství vlhkosti v autě by bylo stejné jako u normálních, guma sama od sebe vlhkosti nezbaví.
Prostě to v příštím autě chce vyhřívané čelní sklo a hotovo.

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Mojmec11 » 05 led 2010, 10:19

No tak já taky sedím v autě než mi případně okno rozmrzne,ale štve mě pak ten povlak na skle,který tam zůstane,po čase je přes to hůř vidět,hlavně tedka potmě.A gumy nevyklepávám,páč jezdím do práce 50km a to stihne vyschnout samo,jasně,že při courání po městě a častém nastupování je třeba to vyklepat.To je základ.Ale nacucané koberce nevyklepeš.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Salám » 05 led 2010, 11:09

Miguello píše:.... Sorry, jsem z toho kapku zpruzený.....
.....Protože vím, že bych gumové koberečky před každým zaparkováním nevyklepával tak je nemám. Logicky, i kdybych je měl, množství vlhkosti v autě by bylo stejné jako u normálních, guma sama od sebe vlhkosti nezbaví.
Prostě to v příštím autě chce vyhřívané čelní sklo a hotovo.
Co pořád máte s tím vyhřívaným sklem? My co jsme odkojeni Š120 tak jsme dycky byli rádi že se podařilo v zimě nastartovat a poté byl úspěch,když to po 10 km nezačalo vařit..a vidět ven nešlo nikdy..a vy řešíte takové capiny :lol: :lol:
A abych zůstal u tématu, tak myslím, že gumové koberce mnohem rychleji vyschnou než nacucaný textil, tak u toho bych začal.
Určitě to nepomůže úplně, ale pokud Ti to vadí, tak je třeba zkusit něco udělat pro zlepšení..8)
A to s tím kobzolem to je fakt zajímavé, to musím uznat :mrgreen:

Uživatelský avatar
Udo
Příspěvky: 178
Registrován: 25 pro 2007, 19:11
Bydliště: Vysočina Pelhřimov

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Udo » 05 led 2010, 11:40

Tak,tak se 120ou se člověk v zimě musel obrnit trpělivostí a zbystřit smysly na maximum-taky jsem měl dvě.A s tím zamlžováním....sucho v autě pokud to jde a nebát se pustit si větrák trochu vostřejc.


kobzol -to bude asi brambor.....zajímavý název
Nikdy neříkej že něco nejde,nebo se najde blbec který nevi že to nejde a udělá to

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Luboš X17DTL » 05 led 2010, 11:49

Udo píše:

kobzol -to bude asi brambor.....zajímavý název
Tys ještě neměl kobzolove trnčky???
Co to ste za lidi??? :mrgreen:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Odpovědět