DOTaz

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
twetty2
Příspěvky: 298
Registrován: 22 pro 2008, 11:34
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

DOTaz

Příspěvek od twetty2 » 01 črc 2009, 23:42

Mam dotaz za kolik by se dal sehnat motor 2.0 turbo z kupecka i s prevodouvkou???Nebo borane kupecko stim to motorem za dobrou cenu?? Kamarad schani diky za rady
Naposledy upravil(a) twetty2 dne 05 črc 2009, 00:58, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTaz

Příspěvek od Majesty » 03 črc 2009, 09:30

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=12962
Pročti text. Je tam kromě jiného i motor z OPC.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 21 črc 2009, 03:46

Předem se omlouvám, že využiji toto vlákno, ale nechtěl jsem zakládat nové a navíc toto je již neaktuální :?:

Zdravím Vás kolegové,
Mám na Vás opět po delší době jeden dotaz... Dne 3.6.2009 podala moje přítelkyně k soudu návrh na zahájení řízení o zvýšení výživného. Bude tomu již druhý měsíc od podání a do dnes nepřišlo žádné oznámení od soudu, zda byl návrh přijat ( zahájeno řízení ) a nebo zamítnut. Vím, že ze zákona mají lhůtu na vyjádření, ale nevíte někdo prosím, kolik ta lhůta činí dní??? Na internetu se mě to nedaří najít, asi hledám na špatných místech :(
Jinak celý návrh jsem sepisoval já a to dle různých vrozů, takže by teoreticky neměl být problém se zahájením řízení :?:

---------------------------------------------------------Předem děkuji za odpověď------------------------------------------------------------
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: DOTaz

Příspěvek od M.erik » 21 črc 2009, 16:39

Rozhodně musíš hledat v rodinné právo - zákon o rodině.
Jinak klasicky soud prošetří, může vyzvat i přítelkyni o doplnění návrhu, vybídne protistranu aby se vyjádřila, podnikne příslušné kroky...rozhodne.
Podané to nemáte ani 2 měsíce, mužete být v klidu....nějakou dobu to ještě potrvá.

kukni :arrow: http://pravnirady.kvalitne.cz/index.php tady Ti asi poradí líp a víc.

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 22 črc 2009, 22:05

Děkuji mnohokrát 8)
Loni přítelkyně podala trestní oznámení na jejího nevlastního otce a čekala pouze 1 měsíc, než se měla dostavit k dalšímu výslechu a následně pak k soudu. Tak proto jsem se raději zeptal :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 02 srp 2009, 16:39

Opět využiji toto téma k jinému účelu :oops:

Zdravím Vás kolegové,
Mám na Vás opět jeden dotaz... Nedávno jsem narazil na nedostatek, týkající se tématu historie opel, viz. ZDE :?:
Po zdlouhavém dohledávání informací jsem se snad konečně dopídil ke konci :D Ale mám jeden problémek :roll: Rád bych veškeré informace převedl do souboru ADOBE READER, ale nevím jak :(
Můžete mě prosím poradit, jak mám např. z WORDu veškeré informace převést do ADOBE READER 9? Nebo dá se konkrétně vše napsat rovnou v ADOBE?

PS: Vím, že skoro každé opel fórum má nějaké to info o historii opela, ale nikdo z nich to nemá zdaleka kompletní :|

---------------------------------------------------------Předem děkuji za odpověď------------------------------------------------------------
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTaz

Příspěvek od eXp10it » 02 srp 2009, 16:53

Doporučuji PDF creator např. zde stáhneš, nainstaluješ a pak už se používá stejně jako by jsi chtěl tisknout (název tiskárny je pak jakjinak PDF creator) jen místo vytisknutí se tě nakonec pdf creator zeptá kam to chceš uložit a tadááá PDF je vytvořeno. jdou s tím dělat i další zábavnosti ale převod je to nejdůležitější...

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 02 srp 2009, 17:04

Super, díky moc 8) Už to mám nainstalované, takže jakmile bude více času, tak to vše doupravím, převedu a vložím na fórum :D
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 04 led 2010, 13:43

Tak opět využiji toto neutrální téma :lol:


Zdravím Vás kolegové,
Mám na Vás tentokrát dva dotazy...


1) Našel by se zde ochotný člověk, který by na mém Dragoničovi zjistil, proč mám klidový odběr 230mA ? Sice mám možnost si půjčit měřák, jenomže moje znalosti týkající se elektřiny jsou velmi chabé ( spokojím se s tím, když si vyměním žárovky v autě a nezapomenu na polaritu ) :?: Navíc nemám potuchy, kolik má daný okruh mít hodnotu, takže stejně bych se nedopátral :( Leda že by jeden okruh ukázal 222mA :lol:
2) Našel by se zde ochotný člověk, který by na mém Dragoničovi změnil podsvětlení interiéru pomocí napájení LED diod přímo na zákl. desky? Sice mám podsvětlení změněné LED diodami ( výměna žárovek s paticí ), ale zřejmě jsou špatné kontakty a mě už nebaví každý druhý měsíc rozebírat polovinu přístrojové desky :roll: A jezdit s blikající přístrojovou deskou je taky DISCO TRISCO :lol:


---------------------------------------------------------Předem děkuji za odpověď------------------------------------------------------------
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTaz

Příspěvek od HerryCZ » 04 led 2010, 13:50

Neni problem ti to zjistit a pohrat si, ale to kapanek z ruky. Co se tyce diod, tak jsem to nikdy nedelal, ale pajet SMD umim a mam na to i vybaveni.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: DOTaz

Příspěvek od APiK » 04 led 2010, 16:42

AstraMan: Ad první bod, proměříme a zjistíme. Jediná má podmínka je - NA JAŘE. :D
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: DOTaz

Příspěvek od M.erik » 04 led 2010, 16:46

APiKu, proč na jaře? :D Když Ti ho někdo podrží a v rukách zahřeje... :wink: měřák samozřejmě

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: DOTaz

Příspěvek od AstraMan » 04 led 2010, 16:56

APiK: Nevíš, do čeho se pouštíš, chlape :lol: U mě to nebude zaručeně tak jednoduché, to bude práce na celý den :D
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: DOTaz

Příspěvek od APiK » 04 led 2010, 17:50

Astraman: Hodíme napevno měřák a začneme postupně vytahovat pojistky. Pak se uvidí. :wink:
Ž.eryk: U Dennyho mi ochotně podržela paní Ňamková a dokonce mi ho i zahřála. :wink:
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: DOTaz

Příspěvek od Miguello » 04 led 2010, 17:51

AstraMan píše: Zdravím Vás kolegové,
Mám na Vás opět po delší době jeden dotaz... Dne 3.6.2009 podala moje přítelkyně k soudu návrh na zahájení řízení o zvýšení výživného. Bude tomu již druhý měsíc od podání a do dnes nepřišlo žádné oznámení od soudu, zda byl návrh přijat ( zahájeno řízení ) a nebo zamítnut. Vím, že ze zákona mají lhůtu na vyjádření, ale nevíte někdo prosím, kolik ta lhůta činí dní??? Na internetu se mě to nedaří najít, asi hledám na špatných místech :(


Sorry za OT, ale jako právníka mně ten dotaz zaujal a možná (i když to nikomu nepřeju) se může můj komentář hodit i někomu jinému.

M.erik Ti na to odepsal, že máš hledat v zákoně o rodině. Ten ale jediné co řeší je pojem výživné, kdo na něj má nárok, z čeho se vychází při jeho stanovení apod. + že řízení se zahajuje na návrh.

Samotné řízení upravuje občanský soudní řád (99/1963), z něj jsou důležité hlavně ustanovení § 82, 100, 101 a 107 (píšu to v rychlosti z hlavy, tak snad jsem se moc nesekl). Lhůty (vyjma lhůt soudcovských, tj. k podání vyjádření či předložení důkazu apod.) jako takové ani tento zákon, ani zákon o rodině NEŘEŠÍ, podstatné je že řízení je zahájeno dnem kdy návrh došel místně a věcně příslušnému soudu. Zjednodušeně: soudy pak postupují jak můžou a stíhají - obecně má (snad) každý svůj rozpis + mají svůj kancelářský řád, což je vyhláška. Jediná možnost je podávat stížnosti na nečinnost či na průtahy, ale ty nemají moc velký vliv. Obecně (v Praze) se dá říct, že první stání (pokud se k návrhu nepřipojí se svým souhlasem i druhý z rodičů) se dá čekat tak za 2-3 měsíce, samozřejmě záleží co vše se podařilo navrhovateli dodat jako důkazy společně s návrhem, protože jinak si soud bude muset obstarávat důkazy (ať už od zaměstnavatelů apod. či další, např. náklady na bydlení, školu, příp. léky apod.).

Takže s jasným stanovením lhůt obecně pro projednání, resp. pro vydání rozhodnutí/rozsudku (neřeším trestní, kde je policie povinna - ale pouze pokud o to je požádána - do měsíce informovat o stavu věci, což je ale jen informace nemající vliv na vyřízení věci, pokud tedy neinformuje o odložení či postoupení věci + přestupkové/správní, kde taky pár lhůt najdeme apod.) nepočítejte v podstatě žádném řízení. Je to smutné, ale je to tak.

Jsem unavenej jak pes, tak snad jsem to napsal srozumitelně.

Odpovědět