Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Kiski » 03 lis 2009, 21:23

Nákres tej svorkovnice X57 sa tu niekde povaľuje? Aby som vedel, ktorý je to PIN... Proste schéma očíslovania pinov alebo také niečo...
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Reklama
 

Uživatelský avatar
kubo
Příspěvky: 87
Registrován: 22 kvě 2006, 16:05
Bydliště: Martin SK

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od kubo » 04 lis 2009, 16:58

otázne je však čí ten pin 5 bude osadený, u väčšiny aut vraj nebýva osadený -čo znamená že ho bude treba dorobiť- tak pozri čí s toho pinu 5 ide ten vodič čierno –hnedý. Tu je ta X57
http://img2.imageshack.us/img2/1181/beznzvucj.png
Astra G caravan 1.7CDTi
Diagnostika OP-COM-Martin a okolie

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Kiski » 04 lis 2009, 17:03

Ok, mrknem sa na to. Zatial mi ešte nedorazil MID, takze to rozoberat nebudem... Ale aj tak dik.
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Jeena
Příspěvky: 834
Registrován: 13 srp 2009, 14:55
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Jeena » 05 lis 2009, 20:01

Ahoj, nevim jestli se to tu někde řešilo, ale nevíte kde, nebo kdo by byl schopnej mi opravit display MID? mám dost vynechanejch sloupečků a začíná to být nečitelné...
ASTRA G Caravan 1.4 16V (X14XE) Edition 2000
Obrázek

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Frydex » 05 lis 2009, 21:01

uživatel s nikem PepaS... má tady na to i inzerát někde..
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Frydex » 05 lis 2009, 21:08

Tak inzerát už tu není, ale tdy třeba odepisoval na něco v tom stylu...https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... vy#p233844
napiš mu SZ
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Jeena
Příspěvky: 834
Registrován: 13 srp 2009, 14:55
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Jeena » 05 lis 2009, 21:18

Už jsem písnul ď 8)
ASTRA G Caravan 1.4 16V (X14XE) Edition 2000
Obrázek

PepaS
Příspěvky: 223
Registrován: 10 říj 2007, 06:36
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od PepaS » 06 lis 2009, 06:43

Jeena píše:...nevíte kde, nebo kdo by byl schopnej mi opravit display MID? mám dost vynechanejch sloupečků a začíná to být nečitelné...
stále jsem k službám. Za 100% opravu (tzn. že vše svítí jak má) vynechávajících bodů LCD displeje (plus vyčištění LCD displeje plus výměna žárovek) si účtuji 1000Kč, oprava trvá typicky po předchozí domluvě 3 pracovní dny. Displeje je možné předat osobně v Lysé nad Labem, Praze neb poštou. Pokud MID již někdo "neopravoval" a není to nějaký exot, je pravděpodobnost 100% úspěšné opravy veliká.

Nedokáži opravit prasklý LCD displej. Pokud na displeji vidíte barevné fleky, většinou svítící narůžověle, nebo jemnou pavučinku, tak toto poškození již nelze opravit.

Jinak tady máte postup opravy displeje svépomocí – kdo chce, může to zkusit, ale na první pokus s uvedeným postupem a vybavením se to jen tak nepovede. Pokud nejste zruční a hlavně, pokud pouze víte, že elektrika kope a teče ze zásuvky, tak to nedělejte! Opravovat „opravované“ displeje je potom velké dobrodružství :o.

Jinak jsem se pokusil vše sepsat tady http://www.pepas.cz
Naposledy upravil(a) PepaS dne 12 led 2010, 12:07, celkem upraveno 1 x.
Astra G Caravan Z16XE 2004
http://www.PepaS.cz - opravuji "nesvítící" displeje palubních počítačů MID a až přejdete na Astru-H či Zafiru-B, tak zase pro Vás něco budu mít

PepaS
Příspěvky: 223
Registrován: 10 říj 2007, 06:36
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od PepaS » 06 lis 2009, 08:15

jen pro upřesnění mého předcházejícího příspěvku. Na přiložené fotce je MID s poškozeným LCD displejem ala pavučina a vynechávajícími body. I na tomto displeji je možné opravit nesvítící body, ale té krásné pavučiny se již nelze zbavit. Problém je, že časem se ta pavučina bude zvětšovat.
Také může být LCD displej přímo prasklý (mechanické poškození), což je většinou vidět jako lom skla a při zapnutém displeji se poškození jeví jako souvislá barevná skvrna tekoucí od místa lomu a také může docházet k vynechávání některých sloupců či řádků. V tomto případě není možné opravit ani ty vynechávající body.
Přílohy
MID_Pavucina__.jpg
Astra G Caravan Z16XE 2004
http://www.PepaS.cz - opravuji "nesvítící" displeje palubních počítačů MID a až přejdete na Astru-H či Zafiru-B, tak zase pro Vás něco budu mít

kuchi
Příspěvky: 66
Registrován: 21 led 2010, 17:45
Bydliště: Rájec-Jestřebí

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od kuchi » 21 led 2010, 17:50

Zdravím, jsem lajk, tak prosím o trpělivost :-)
Mám displej, na kterém se zobrazuje pouze teplota, hodiny a stanice rádia. Lze, pořídit tedy palubní počítač i s tímto přístrojem nebo ho musím vyměnit? Mám tam malej konektor. Dneska jsem právě kupoval na vrakáči a tam měli na malej a velkej konektor. Teď jsem tedy zjistil, že s tím velkým konektorem je počítač? Kdyby ano, tak bych to asi zkusil udělat. Šlo by to teda?
Fandi, ale zůstaň člověkem! Sparta Praha olé!
Jezdi, ale zůstaň člověkem! Opel Astra olé!
kuchiho Astra G Obrázek

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Sintom » 21 led 2010, 21:32

Ano šlo je tomu věnovaný celý téma dodělání palubního pc v sekci elektro
AUTOELEKTRIKA - AUTO HIFI Veškeré elektronické úpravy OPEL ŠKODA diagnostika, doplnění pal. počítačů, tempomatů, Orig. Alarmy, GSM Alarmy, změny podsvětlení, neony,xenony, Upgrade vozů do vyžších výbav autohifi - profi i levné. PRAHA - RADOTÍN 777 21 30 21

Ascona20
Příspěvky: 17
Registrován: 16 úno 2008, 21:55
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Ascona20 » 04 bře 2010, 23:45

:-) Zdravím všechny Opel Maniaky :-)

Chtěl bych se zeptat, sehnal jsem si místo TIDu MID display do své Žirafy Elegáns 2.0DTI r.v.2002,
chtěl bych se zeptat někoho z Vás, kteří stáli před stejnou otázkou jako já, co vše k přestavbě budu potřebovat ?
To že budu potřebovat páčku blinkrů s ovládáním PP vím, ale nejsem si jistý, jestli nemá Zafa přípravu pro
palubák od výroby, tudíž bych nemusel tahat dráty od ŘJ, atd...
Palubku jsem měl rozebranou hodněkrát, ale kabelů navíc jsem si nevšímal a teď v té kose se mi do toho znovu moc nechce.
Budu moc rád za každou radu od zkušenějších.

ps.: pro rejpalisty... tohle vlákno jsem četl, ale pro Zafiru jsem se ničeho rozumného nedočetl...
ps2.: sháním dobrý plast kolem palubovky, Ital co mi ji prodal byl strašné hovado... Tak kdyby někdo něčem věděl, budu moc rád :-)

Díky :-)

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Sintom » 05 bře 2010, 08:25

Ahoj, pokud by někdo chtěl prohodit TID display za MID, či k TIDU dodělat modul palubního počítače, nebo opravit rozsipaný čaj na MIDU a měl by cestu do Prahy jsme k dispozici
AUTOELEKTRIKA - AUTO HIFI Veškeré elektronické úpravy OPEL ŠKODA diagnostika, doplnění pal. počítačů, tempomatů, Orig. Alarmy, GSM Alarmy, změny podsvětlení, neony,xenony, Upgrade vozů do vyžších výbav autohifi - profi i levné. PRAHA - RADOTÍN 777 21 30 21

David B.
Příspěvky: 147
Registrován: 29 kvě 2008, 20:36
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od David B. » 23 bře 2010, 23:55

To Ascona20: Postup instalace MIDu pro Zafiru je v podstatě obdobný jako pro Astru G. Návody tady jsou. Dráty tahat budeš muset. Doporučuji si stáhnout TIS, kde zjistíš kam prohodit dráty z 26-pinového konektoru na 32-pinový a kam zapojit vodiče, které budeš muset doplnit.

Ascona20
Příspěvky: 17
Registrován: 16 úno 2008, 21:55
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dodatečná montáž: Palubní počítač MID

Příspěvek od Ascona20 » 25 bře 2010, 13:55

To David B.: Tak už tam MID mám, sice zatím bez páčky kterou mi dovezl bráška minulý týden z Práglu (tímto chci poděkovat Lukassovi, od kterého ji mám),
ale funguje a hlavně bez vadných bodů, což se o mém předchozím TIDu říct nedalo.
Do připojení páčky a kabeláže se budu pouštět tento víkend, jen bych nutně potřeboval sehnat konektor X41 (4pin).
Takže kdyby jste někdo věděli o nějaké natlé VB, AG, Z nebo OB, tak bych si pro něj i dojel, nejlíp kdyby byla možnost
si kabel k PP vymontovat celý a vycvaknout i piny z 32-pinové svorkovnice. To platí i o kabeláži k Tempomatu, tu sháním také.
Ještě se chci zeptat, když jsem měnil chladič vody před týdnem a měl jsem sundaný nárazník, zahlédl jsem tam u nádobky ostřkovačů
krabičku co vypadá jako řídící jednotka. Chci se jen ujistit, protože jsem ji tady někde viděl pod blatníkem u dveří (Astra G), jestli je to ona.
Díky a přeji hezký a slunný den :-)

Odpovědět