Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Majitelé Efka sem
Odpovědět
discover
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009, 14:17
Bydliště: Příbramsko

Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od discover » 30 črc 2009, 09:43

Tak mi přestal fungovat ukazatel spotřeby nafty. Ručička zůstávala asi v polovině. Dotankoval jsem do plné Shell diesel V-extra, ujel jsem cca 20km a zagarážoval. Včera jsem zjistil, že mi teče /spíše pomalu kape/ nádrž. Pomalu po kapkách cca do 2 dcl zu den. Napadlo mě esli to není vzlínáním nafty kolem hrdla víka nádrže. Musím zjistit jak se k nádrži dostat. Ukazatel spotřeby se dá opravit či je nutná výměna za nový? Díky S

Reklama
 

discover
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009, 14:17
Bydliště: Příbramsko

Re: Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od discover » 01 srp 2009, 15:07

Problem trvá, poraďte, jak dostat naftu z plné nádrže do kanystrů. S

Gizmo_CZ
Příspěvky: 64
Registrován: 09 čer 2007, 08:45

Re: Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od Gizmo_CZ » 02 srp 2009, 08:05

hadicí a nasát :-)
dáš hadici do nádrže, na konci hadice nasaješ "pusou" benzin (až si lokneš :-) a pak to strčiš rychled do kanistru a už to samospádem pojede 8)
nebo použiješ k tomu vhodné čerpadlo
Astra F Caravan X17DTL r.v. 1995 - minulost
Astra G Caravan Z18XE r.v. 2003 současnost

discover
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009, 14:17
Bydliště: Příbramsko

Re: Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od discover » 11 srp 2009, 13:14

Už jsem se napil nafty, nic moc, fuj. Kape mi asi 2 dcl za 24 hod, tak jsem auto v garáži naklonil a chytám do ploché nádoby. Až nádrž vyprázdním, chtěl bych najít místo poškození a něčím dobrým od Loctite zalepit. Už jste to někdo dělal?
Taky jsem zjistil, že mám úplně děravé potrubí výfuku mezi středním a zadním tlumičem. Dá se to koupit zvlášť? Už jste to někdo navařoval? Díky za rady a nápady. S

kdaki alias kuře
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009, 10:06

Re: Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od kdaki alias kuře » 21 srp 2009, 11:19

No pokud už máš děravé potrubí, tak je s největší pravděpodobností už i propálený vnitřek tlumiče. Nemá to cenu různě vařit a "lepit" :o , raději kup nový a máš klid. Dneska vyspravíš jeden kus a zítra se ti udělá dírka jinde :( , takže raději fakticky nový. :wink:
Astra F C18XEL 116HP před lakem

discover
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009, 14:17
Bydliště: Příbramsko

Re: Ukazatel spotřeby nefunguje - oprava?

Příspěvek od discover » 24 srp 2009, 09:09

To kdaki: který tlumič máš na mysli, přední či zádní. Nebo jen odhaduješ. Já myslel, že začnu u zadního, uvidím jak moc je to hyn a vyměním vše za katalyzátorem. Musí se něco vařit nebo stačí spojovat šrouby? Díky za nápady. S

Odpovědět