vibrace volantu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 04 čer 2009, 09:17

No vždyť jsem Ti psal, ať koukneš na uložení stabi, je na nápravnici. A taky na oka, co je spojená kost se stabi. Zrovna teď jsem tu jednu tyč měnil, měla oko prasklý. Nebylo to vidět, ale jen jsem sáhl na kost, tak se rozlítlo úplně.
END

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 05 čer 2009, 16:59

Dnes som išiel mimo Blavu a volant sa klepal pri 130, hlavne v pravotočivej zákrute. Cestou späť som sa zastavil v pneuservise - v tom čo mi nahadzovali letné. Mechanik to vyhodnotil ako jednoznačne zle vyvážené kolesá. Mal som obavy, pretože mi to pred troma týždňami pozerali v inom servise a našli 10 g na ĽP kolese.
Dnes zistil na ĽP 5 g - vonkajšia strana, PP - OK, ĽZ - 5g vonkajšia strana, PZ - 5g vonkajšia strana. Pozeral aj zjazdenie dezénu a tvrdil, že pneu sú nasadené správne. Tri kolesá znova vyvážil a na moju žiadosť ich poriadne utiahol. Stál som pri ňom a videl som na vyvažovačku ale to som videl aj predtým, keď tam na ĽP bola diferencia 10g a ostatné ukazovali OK. Neviem, nebol som to vyskúšať ale som skeptický, aj keď neviem čo by to ešte mohlo robiť. Pri 130 som vyslovene cítil ako sa chvejú kolesá / koleso /. Mechanik mi dnes povedal, že na troch kolesách po 5g som musel cítiť vo volante. :x
Astra II

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 05 čer 2009, 21:24

S lepeným závažím byl, je a bude problém... Není to údajně sranda je nalepit na správné místo, kor jestli byly třeba opravované disky :?: S tím nabouchávacím je to prej mnohem jednodušší :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 05 čer 2009, 21:59

Keď som bol druhý krát v pneuservise, kde mi zistili tých 10g, tak tam dal to naklepávacie závažie, ukazovalo OK. Nič sa však pri jazde nezmenilo, volant vibroval tak ako predtým. Dnes na tom istom kolese na inej vyvažovačke zistili 5g + ešte na oboch zadných. Keď to bude robiť a pojdem na ďalšiu vyvažovačku, tak zase niečo ukáže a tak dokola. Dnes mi chlapík tvrdil, že je to 100% a to isté mi tvrdil iný chlapík minule. Jediné čo som nespravil a machoša to nenapadlo očistiť zvnútra disky. Ale už mi menili pneumatiky viacej krát a nič som vtedy neriešil, vždy to bolo dobré.
Astra II

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: vibrace volantu

Příspěvek od manli2 » 06 čer 2009, 07:05

AstraMan píše:S lepeným závažím byl, je a bude problém... Není to údajně sranda je nalepit na správné místo, kor jestli byly třeba opravované disky :?: S tím nabouchávacím je to prej mnohem jednodušší :wink:
a ty si to někdy dělal experte? :D
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 06 čer 2009, 10:19

Ešte jedna vec, ktorá je dôležitá. Zdá sa mi, že sa mi to chvenie prejavuje viacej, keď mám zaťažený zadok auta, t.z. plná nádrž a dvaja ľudia vzadu. Pamätám sa, keď som mal vymlátené gulové čapy riadenia na f-ku, tak vtedy to reagovalo podobne /stav km 80.000 /. Včera som vyslovene cítil, ako koleso hádže do strán a zdalo sa mi, že tie vibrácie sú, akoby sekundárne. Pri tej 130-ke na nerovnej ceste sa predok auta dostáva na zlomky sekúnd do vzduchu a vtedy ako keby som cítil pohyb kolesa do strán. Idem práve s autom von ale neviem, či to je tým vyvážením. Zdá sa mi to dosť markantné. Mal som 10 ročného Favorita, kolesá som prevážil len raz po 7. rokoch, keď som menil pneumatiky a tam bol volant v klude / najazdených od novoty do predaja 44.000 km /.
Astra II

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 06 čer 2009, 11:45

manli2 píše:
AstraMan píše:S lepeným závažím byl, je a bude problém... Není to údajně sranda je nalepit na správné místo, kor jestli byly třeba opravované disky :?: S tím nabouchávacím je to prej mnohem jednodušší :wink:
a ty si to někdy dělal experte? :D
No on má ale částečně pravdu Manli, protože vyvyažovačka ti ukáže co máš lepit na vněší a vnitřní hraně, jenže tam lepený nedáš to dáváš trochu víc dovnitř... Nicméně dobrej mechoš, pokud to nefláká tak to dokáže vyvážit na +-1-2g. Do čistých nul jde málokteré kolo. Pak už to je o půlení zaváží, atd...
END

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 06 čer 2009, 13:33

manli2: Nedělal, proto píši ÚDAJNĚ a PREJ :lol:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 06 čer 2009, 14:13

Prebehol som sa 70 km po dialnici. Na potešenie mi to nevibrovalo. Skúšal som až do 160. Snažil som sa prechádzať často cez 130. Túto rýchlosť som registroval ale už to len o pocite. Neviem či to nie je práve tým, že pri 130 motor točí presne 4000 otáčok. Ešte posledná skúška ma čaká, keď budem mať auto zaťažené aj vzadu. Pravdepodobne na to chvenie malo vplyv aj zlé vyváženie zadných kolies.
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 10 čer 2009, 10:42

Tak zatiaľ je to v poriadku. Aj zaťažený vzadu som to skúšal na rovnakom úseku, kde to vibrovalo a nerobilo to. Skúsenosť teda taká, že vyskúšať viacero vyvažovačiek, kým sa nepodarí natrafiť na tú správnu. Takisto asi na to má vplyv, že mi poriadne mechanik dotiahol kolesá.
Trdlo mal absolútnu pravdu v tom, že aj 5g na kolese cítiť dosť podstatne. Keby som to nezažil, neveril by som.
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 12 srp 2009, 17:16

Včera som sa vrátil z dovolenky v Chorvátsku. Cestu späť, 800 km som spravil za necelých 8 hodín, takže Astra dostala do tela ale išla ako hodiny, až na známe vibrovanie. Už po ceste tam, som napätý čakal, čo bude na Rakúskej dialnici. Pri dosiahnutí 130 som registroval jemné chvenie ale kedže som mal dostatok času to rozobrať, tak som zistil, že sa chveje celé auto a to sa nepravidelne prenáša aj do volantu a neprestáva to ani pri vyššej rýchlosti. Nie je to tragédia ale bolo to tam.
Teraz cesta späť. To som riadne kalil okamžite už na Chorv. dilanici, ktorá je ideálne rovná, takže sa dá testovať podvozok. Keď som išiel dlhšie v kuse 130-150, tak sa chvenie vytratilo úplne a už som neregistroval prechod cez magickú 130 a mohol som spomaliť aj na 60. Keď som zastavil na chvíľu na parkovisku a znova tlačil cez 130, tak som tie jemné vibrácie zacítil a takto sa to opakovalo ale zdalo sa mi, že sa to oproti ceste tam podstatne redukovalo.
Astra II

bany
Příspěvky: 64
Registrován: 14 led 2009, 12:48
Bydliště: Kladno

Re: vibrace volantu

Příspěvek od bany » 02 zář 2009, 08:23

delalo mi to taky,koupil jsem si 16'' i pneu,nechal vyvazit a nad 110km/h mi zacal vibrovat volant,nechal jsem to znovu prevazit,tentokrat mi je vyvazil primo na aute bez sundani kol a mam klid 8)

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od lukaskpd » 03 zář 2009, 14:13

tez to hadzalo volantom tak okolo 120 a dnes vyvazen za 370 stoho 140 bolo za zavazia a oka 8)
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

kott2
Příspěvky: 15
Registrován: 30 črc 2009, 22:39
Bydliště: Žilina

Re: vibrace volantu

Příspěvek od kott2 » 08 říj 2009, 20:46

mne vybroval volant od 130 potom uz aj pri 12O vymenil som cap ramena a homokineticky klb a odvtedy klud ak by to niekomu pomohlo

peky
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2006, 09:41

Re: vibrace volantu

Příspěvek od peky » 07 lis 2009, 14:01

Pánové teď jsem přijel z pneuservisu a rozhodně doporučuju vyvážit :lol: jel jsem to projet a lahoda po vibracích ani památky 8) 8) 8)

Odpovědět