vibrace volantu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 18 kvě 2009, 23:06

Astramene, co máš přesně za disky - výrobce, šíře, přůměr a pneu to samý. Mimochodem, zkoušel jsi roztočit na vyvažovačce samotné disky jak moc hážou??
END

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 19 kvě 2009, 00:44

Heh nezkoušel, protože ty disky jsme koupili už s pneu a vyvážené, takže asi tak no :lol: A loni mě ty vibrace způsobovali zadní tlumiče ( byli na odpis a horní uložení tlumičů bylo kaput ) + vibrace se projevovali i na zimní sadě ( která je zcela v pořádku )... Teď tam jsou nové tlumiče a vibrace jsou skoro stejné :wink: Jinak čepy, pružiny a vše kolem toho vypadá OK, ale mám podezření na to že je jeden disk špatně vyvážený ( asi ulétlo závažíčko ), jelikož když jsem ho dal na přední nápravu, tak při 130km/h docela dost vibroval volant :?:

Ale abych ještě odpověděl na Tvoji otázku, tak mám disky Rial Viper D - 7,5JX17 s ET35 a pneu Fulda Carrat Excelero 215/45ZR17 :wink: Koupil jsem je už jeté :?:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 19 kvě 2009, 08:28

Jetý gumy? No dobře, a kontroloval jsi gumy sundaný, jestli nebyla bouchlá a neopravil ji někdo hříbkem? Ono je toho totiž docela dost, co může dělat problém nevyváženosti, porušený kord pneu, již zmiňovaná oprava hříbkem, probržděná pneu v některém místě, můžou házet disky a to nejen na vnějším či vnitřním kraji ale též středem...
END

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: vibrace volantu

Příspěvek od APiK » 19 kvě 2009, 08:40

Trdlo píše:.... probržděná pneu v některém místě ...
Má pravdu předseda. 8) Probržděná guma před srnkou je téměř na vyhození. :(
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 19 kvě 2009, 08:51

To Trdlo: Tých 10g zistili pri vyvažovaní v inom pneuservise včera na ĽP kolese. Ostatné boli OK. Machoš však hovoril, že je to dosť "málo". Nikde som však nekolidoval ( jama, obrubník a pod ), takže vzhľadom na moje najazdené km, to dúfam bude ono.
Astra II

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 19 kvě 2009, 08:55

Pico: sorry, ale když přijede zákazník, že chce převážit kolo, tak ho vezmeš, sundáš všechny závaží a pak nově vyvážíš, protože při dovažování na starý to totálně rozhází... Jestli ti jen dovažovali, tak příště jeď raději jinam...
END

Uživatelský avatar
Rici_X
Příspěvky: 172
Registrován: 11 úno 2008, 17:03
Bydliště: Vsetin

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Rici_X » 19 kvě 2009, 09:20

Minuleho roku som kupoval nove letne gumy na origo disky ktore uz na aute boli.Vsetko bolo ok,ziadne vibracie,nic.Na zimu som si kupil plechace s taktiez novymi pneumatikamy a tak isto ziadna vibracia.Tak pred mesiacom som prehodil na letne,ktore boli aj po jednej sezone ako nove a dobre zazimovane a pozoroval som jazdou po meste ze mi to nejako taha do prava.Asi pred tyzdnom som siel po dialnici a zacalo to vibrovat,ale co je zaujimave ono to pri rovnakej rychlosti,rovnakych otackach zacalo a po chvilke prestalo.A robi to napriklad pri 120km/h,130km/h a aj pri 140km/h.Niekedy to zacne pri 120km/h a niekedy az po dlhsej dobe pri 130km/h.Tak som siel kola prevazit a zistili ze su vsetky kola zle vyvazene co mi bolo dost cudne.Ale aj po prevazeni mi to robilo presne to iste.Tak som dal znovu prevazit ale iba predne a vysledok opat rovnaky.Tak som skusil dat zimne predne a zrazu to prestalo tahat do strany a aj vibracie vo volante sa stratili a to som siel aj 190km/h.Tak som zasiel cely nervozny vyvazil znova (uz po stvrtykrat) a tam po vyvazeni som ho poziadal nech to kolo nahodi na vyvazovacku znova a prekontroluje ho.A cele kolo bolo rozvazene,ukazovalo ze zavazie ktore tam predtym lepil je uplne na opacnej strane.Tak to vyvazil nanovo a pokus sme zopakovali zo stejnim vysledkom.Tak ja uz fakt neviem kde moze byt problem,zakazdim to ukazuje inac.Co sa mohlo stat?Ked som ich uskladnoval minuleho leta boli v poriadku a zrazu je v nich problem.Zajdem si este na geometriu,koli tomu tahaniu do strany.Ale myslim si ze to nebude mat nic stym vibrovanim,alebo ano?
Astra 1.6 / 16V / 74kW / EDITION 100 / X16XEL

bundeles
Příspěvky: 1457
Registrován: 27 črc 2006, 20:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od bundeles » 19 kvě 2009, 09:35

Rici X: No psal si že na zimních ti to nedělá nic,ani netahá do stran a ani nevibruje,takže problém bude nejspíše v gumách.
Naposledy upravil(a) bundeles dne 19 kvě 2009, 11:26, celkem upraveno 1 x.
www.astradily.cz
Prodej nových autodílů za výhodne ceny, na Oply i ostatní značky, slevy z cen Autokelly 40%, plnění klimatizací, výměna čelních skel, montáž tažných zařízení
tel. 603 734 474

Uživatelský avatar
Rici_X
Příspěvky: 172
Registrován: 11 úno 2008, 17:03
Bydliště: Vsetin

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Rici_X » 19 kvě 2009, 10:46

No ale v pneuservise sa na gumy pozerali a neboli ani ojazdene ani prebrzdene ani nijako viditelne poskodene.Tie gumy maju jednu sezonu a ked som ich odkladal tak boli v poriadku,a zrazu uz niesu???No a tiez mi povedali ze zimne gumy su makke a ze sa tie vibracie prave koli tomu zlozeniu gumy mozu stratit.Takze asi nieco pravdy na tom bude.
Astra 1.6 / 16V / 74kW / EDITION 100 / X16XEL

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 19 kvě 2009, 13:42

Trdlo: Ja som mechanikovi povedal, aký mám problém. Postupne každé koleso hodil na vyvažovačku. Tri boli OK a ĽP ukázalo tých 10g. Zhodil pôvodné závažie dole a koleso znova vyvážil. Mohol to spraviť aj tak, že najprv by z každého dal dole závažia a všetky by vyvážil ale potom by som nevdel o tých 10g. Dúfam, že to bude v poriadku a keby náhodou nie, tak mi neostane nič iné len skúsiť všetky vyvážiť znovu ale dúfam, že až taká alchýmia to nie je.
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 19 kvě 2009, 18:20

Rici_x a máš letné a zimné rovnakých rozmerov, včetne diskov /ET/ ?
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 19 kvě 2009, 18:27

Napadá ma, že na predošlom F-ku som takisto prezúval na jednu sadu diskov a letné Matadory mi od novoty jemne ťahali do strany a pri 110 km/h mi jemne zavibroval volant ale aj na zimných. Nemusel som ani pozerať na tch a vedel som, že idem 110. Ale na F-ku som mal 120 000 km a neriešil som to, predná náprava už mala hodne za sebou. To ťahanie do strany u teba bude jedine gumami a pravdepodobne aj to chvenie. To, že ti ich nemôžu vyvážiť, to len potvrdzuje. Ale nechcem velmi radiť lebo sám tŕpnem.
Astra II

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Trdlo » 19 kvě 2009, 19:17

Pico, tak to jo, já myslel že ti to jen dovažoval.

Rici_X: Sundali jste gumu z disku a prohlédli ji pořádně i zevnitř? Není v kolech nějaký bordel, či nemají rozlámané kordy?
END

Uživatelský avatar
Rici_X
Příspěvky: 172
Registrován: 11 úno 2008, 17:03
Bydliště: Vsetin

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Rici_X » 19 kvě 2009, 20:12

Gumu sme z disku nedavali dole,vlastne ani neviem ktoru dat dole.To by chcelo asi vsetky,alebo aspon oboje predne.Ale stale mi neda to,ze co sa mohlo stat,ked som stym nemal problem,odlozil som ich a zrazu je problem.Neviem ci to bude k niecomu dobre,ale zajtra som objednany na geometriu,tak uvidim aspon co sa tyka toho tahania do pravej strany.Letne a zimne gumy mam rovnakych rozmerov,no co sa tyka diskov neviem presne
Astra 1.6 / 16V / 74kW / EDITION 100 / X16XEL

Uživatelský avatar
Rici_X
Příspěvky: 172
Registrován: 11 úno 2008, 17:03
Bydliště: Vsetin

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Rici_X » 19 kvě 2009, 20:27

Aby som upresnil co mam obute,tak na leto mam Firestone Firehawk 195/60 R15 na orginalnych opel diskoch ktorych hodnoty neviem :(
No a zimne gumy su Klebry Krisalp HP2 tych istych rozmerov ako letne
Astra 1.6 / 16V / 74kW / EDITION 100 / X16XEL

Odpovědět