Vrzani cehosi na palubovce ?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od zEjn » 03 kvě 2009, 18:59

Tak dneska sem oddelal tu predni listu a jezdil bez ni a furt to vrze !! Ale uz mozna min... zkousel sem dotahnout ty sroubky pod tim, ale ty byly natvrdo... tak ja uz nevim :(

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od Radoš 92 » 13 kvě 2009, 16:30

Mám problém a nevím jak ho řešit.

Třepe se mi přihrádka řidiče. Ne věci v ní. Zkoušel jsem vyndat i věci. Přihrádku jsem měl 2x venku, nevím co s tím. Třepe se to malinko, ale slyším to stále. Nepříjemný zvuk.
Třepe se to když jsou dvířka zavřené, když je přitlačím - přestane to.
Obrázek

Dělá to i v mezipoloze.
Obrázek

Ale i otevřené. Když je přitlačím směrem dolů - přestane to.
Obrázek

Poraďte.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 207
Registrován: 18 kvě 2006, 18:22
Bydliště: Praha - Plzeň

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od petr » 13 kvě 2009, 17:07

jojo to me taky tam neco obcas vrze... ale ted co sem nasadil alu kola tak tam toho zaclo vrzat vic tak jsem to vzdal.. zajimave je bratranek ma golfa 4 take z roku cca 2001 ma 160tis na tachometru a je tam ticho... opel to asi v te dobe jeste moc neumel z plastama.. i kdyz ceske silnice to je dobrej test vozítka

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od zEjn » 13 kvě 2009, 17:44

A ja oblepil tu predni mrizku komplet dokola takovou tou tesnici gumou jak z jedny strany lepi a vrze to jeste vic nez predtim, asi to vyhodim z okna a budu jezdit bez toho.. a navic to neni jediny misto kde to vrze :roll: :roll:
viz.
Obrázek

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od AstraMan » 13 kvě 2009, 18:12

Radoši a nědělá ti to od té doby, co máš ten kabel takto zaveden z přihrádky?
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od Pico » 13 kvě 2009, 18:56

švagor má Golf IV a rezonuje mu poistkový kryt, ktorý je ak sa dobre pamätám pod schránkou pred spolujazdcom ale fest. Svokor má Boru a jemu rezonuje lišta pod oknom, tiež poriadne. Tvoj problém to síce nerieši ale toť moja skúsenosť. Snáď by som sa pokúsil pohrať s uchytením dvierok.
Astra II

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od Radoš 92 » 13 kvě 2009, 19:44

AstraMan píše:Radoši a nědělá ti to od té doby, co máš ten kabel takto zaveden z přihrádky?
Čéče!!??? :idea: :wink: Zkusím, je pravda, když tam nebyl, nedělalo to...
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od palix » 18 kvě 2009, 09:36

S tým káblom to bolo dobré - stavím sa ,že práve to je príčinou ;)..
Ináč ja som už robil kadečo, ale stále mi niečo v aute klepe... Už to ani nie sú rezonácie, ale asi bude niečo uvoľnené - kocka s konektorom rádia...?? Pozriem na to. Človeka to dosť hnevá, problém je, že to nerobí vždy. Niekedy pri studenom aute, inokedy pri vyhriatom...
Bol som cez víkend na výstave aut... Pozeral som Tháliu, Aveo, Ceed... Nezdá sa mi na prvý pohľad, že tieto autá budú bezproblemové s pazvukmi... Napr také Aveo - vrzgali mu madla na dverách - asi chyba použitých materiálov (je to z 2 polovíc a zrejme to nesedí dobre)... Predsa len Astra sa mi páči viac ako spomínané autá...
Nájdem tú chybu a bude ticho.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od Radoš 92 » 18 kvě 2009, 10:25

Byl to kabel,posunul jsem jej a je to ok! :) To ticho je k nezaplacení!! DĚKUJI!!!!!
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od zEjn » 18 kvě 2009, 15:25

:cry: :cry:

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od palix » 01 čer 2009, 09:53

palix píše:Astra je super auto, ale vadí mi to vrzanie.. Ja mám podlepenú lištu pod oknom, stredový panel, na rádiu mám vymedzené vôle (aby sa nehýbalo)... A aj tak to niekedy rezonuje. Nie vždy, ale zatiaľ som neprišiel na to za akých podmienok a kde presne.. Ide to akoby niekde od stredných výduchov vzduchu... Vyberiem schránku spolujazdca a popozerám si to tam. Možno nájdem niečo povolené - teda dúfam v to...;)... Tie rezonácie sú len pri určitej rýchlosti, otáčkach, prípadne na zhoršenej ceste.
Máte ešte niekto nejaký nápad, čo by to mohlo byť?
Asi som na to prišiel... Včera som opäť vybral schránku spolujazdca a hľadal, hýbal so všetkým... Nakoniec som na to dúfam prišiel. Ešte raz popíšem ten zvuk - také klapanie, akoby bolo niečo niekde uvoľnené v oblasti rádia, výduchov... Nebolo to pravidelné - teda stále a hlavne na nerovnostiach.
Na ľavej strane schránky (po odmontovaní) (pravá strana stredového stĺpika) vedie taký zväzok káblov až niekde dole pod odkladaciu schránku v stredovom stĺpiku... . Celý zväzok je v plastovom obale. Môj problém bol dúfam v tom, že ten plastový obal mal vôľu a keď som s ním pohol vydával presne ten klepavý zvuk a bol tam upevnený dosť voľne.
Princíp uchytenia sa mi nepodarilo odhaliť, ale bolo to voľné, prístup veľmi zlý (asi tam bola nejaká kovová súčaistka. Predpokladám, že nie matica so skrutkou). Tak som to surovo pripevnil drôtom ku kruhovému otvoru niekde v nejakom oceľovom plech, ktorý bol blízko - len som to tam nahmatal. Drôt som utiahol kliešťami. Držiak sa prestal hýbať... V aute bolo počas testovacej jazdy ticho, uvidíme čo bude ďalej ;). Predpokladám, že ticho...
Škoda, že som nemal foťák, ale len mobil. Aj tak doložím "fotku" robenú za zlých svetelných podmienok.
Obrázek
Dúfam, že z palubnej dosky už nebudem počuť žiadny pazvuk :P
Musím sa tiež poďakovať za pomoc môjmu 2,5 ročnému synovi, ktorý pri prieskume a vylaďovaní danej záležitosti pekne poslúchal ;).
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od zEjn » 06 čer 2009, 18:21

Tak dneska jak svitilo tak to zas vrzalo o 106. Snazil sem se oddelat ty pruchu pod tou listou jak je na palubovce, ale ony vedou az nekam dolu pod palubovku a tak se me nepodarilo oddelat. Nevite jak nekdo kde by to tady u ty pruduchy mohlo vzrat? Nechce se me tam nic strikat, pze by tam zachvilo natom bylo nalepenyho 5 cm prachu. :-/ thanks!

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od palix » 08 čer 2009, 07:20

U mňa to asi nebudú výduchy ventilácie na predné sklo. Držia ako pribité a nemajú žiadnu vôľu. Okolo je dosť miesta...
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

wandering spider
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2008, 19:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od wandering spider » 05 zář 2009, 20:08

Zdravim...Toto je moj prvy prispevok tak ma neukamenujte hned :D
Skoro kazdemu tu nieci vrzga,drnci no ani ja nie som vynimkou.Ja mam problem so stresnym oknom.Este len pribuchnem dvere a uz sa ozve ten zvuk.,Ked nastartujem a auto bezi na neutrale tak ma ide rozj...t.Nevie mi niekto poradit co tam moze vrzat?vsetko je dotiahnute.Ja si myslim ze je to ta cierna lista ktora ostane v predu ked stiahnem siber do zadu.
Astra G 1.8 85Kw 16V sportive, model r.2000
Problem na dva?? (VW)

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani cehosi na palubovce ?

Příspěvek od lukaskpd » 06 zář 2009, 19:53

caves jak to amm vybrat aby to nedrndzalo uz ma to hneva a eeste mi vrzga riadiaca paka nieco vo vnutri ked sa prida tak to drnci prosim poratde :cry: :cry: ja neviem co stou riadiackou
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

Odpovědět