HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Trdlo » 21 led 2009, 16:43

No zase to tak složitý není. To není chrochták. :wink:

Vždyť na vstřiky vlastně koukáš, když se podíváš do motoru, a povolíš ho za chvilku.
END

Reklama
 

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od gErda » 21 led 2009, 16:47

ja se bojim jit dal jak za svicky :D si rikam ze je to tam uz pak asi nejaky slozity :D svicky vymenim, filtry taky, palivovej tez, egr, listu a takovy veci, ale na slozitejsi veci uz si rikam ze bych to akorat vic podelal :D
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od dany2ka » 21 led 2009, 20:04

gErda píše:tak sem byl dneska na diagnostice, velice dekuji PePasovi 8) a pri te jizde bych opravdu stav astry nazval presne jak je to tu, prdi, netahne, smrdi, a jeste se klepe no, diagnostika nacetla tyto zavady
P0300 - Nedokonalé spalování při nízké hladině paliva
P0303 - Nedokonalé spalování - 3. válec

nic jineho, takze to zrejme opravdu vypada na tu zapalovaci listu, svicky meneny, oleje dost, po vymene bylo videt ze stale jedna svicka je zatmavena do cerna a mookra, 3 byly normalni. co myslite :?

neni tu nekdo z prahy kdo by ji se mnou treba na test vymenil? melo by to znat hned pri prvnim nastartovani ne, pokud by to bylo listou
jak sem psal, mel sem stejny priznaky a bylo to listou, s kamosem sme tam flakli jeho a auto se hned chytlo na 4!! takze no problem, nerikej ze ti ji v praze nikdo nepujci?!.....kamos ma teda vectru, ale ten samej motor!! :D

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od gErda » 21 led 2009, 20:13

no uz sem to psal asi 2x a schanim, a nikdo nic no :( jeste chvili pockam a zkusim sehnat, mam ted stejne zkouskovy takze moc casu nemam, ale pokud nikoho nesezenu tak ji proste koupim a bude :)
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od dany2ka » 21 led 2009, 20:39

nemas treba nejakyho znamyho v bazaru?ze byste to zkusili? :D ........nebo me jeste napada zkusit to nejak zmerit tu listu, ikdyz nvm nvm

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od gErda » 21 led 2009, 20:58

no nikoho takovyho bohuzel nemam no, znamej co obchodoval s opelama mi rikal ze se nemam bat a tu listu i se svickama vytahnout, prilozit ji nekam abych spojil obvod a jeden aby startoval a druhej sledoval jestli svicky hazej jistku, a tam kde nebude hazet tak projistotu vymenit svicky a kdyz nebude hazet jiskru furt tak je to jasny, ale nevim nevim jestli do toho mam jit :D furt mi rika ze se toho nemam bat a zkusit to :D :D
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Trdlo » 21 led 2009, 21:26

Jestli potřebuješ odzkoušet lištu, tak se domluvíme, jak budu v praze (pravděpodobně v neděli, když rozhejbu astruli) tak to můžem přehodit, aby jsi to zkusil. :wink:
END

Fiki
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2009, 11:00

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Fiki » 23 led 2009, 11:53

zdravim.mám sice Corsu,ale myslim že Astry mají taky stejnej motor X16XE?
Mám stejnej probém,auto od jistý doby netáhne hlavně nejvíc je to ale znát při jízdě do kopce,nevim proč,asi tim jak je auto nakloněný nebo co.byl sem teď v servisu a řekli že vynechává 1 válec tak měnili svíčky a kabely,ale nepomohlo to.Tak sem tu studuoval forum a možná by to mohla bejt ta lišta co řikáte?
Příznaky stejný:netáhne,a prdí výfuk tim jak to jede na 3 válce.

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Trdlo » 23 led 2009, 11:55

Fiki píše:zdravim.mám sice Corsu,ale myslim že Astry mají taky stejnej motor X16XE?
Mám stejnej probém,auto od jistý doby netáhne hlavně nejvíc je to ale znát při jízdě do kopce,nevim proč,asi tim jak je auto nakloněný nebo co.byl sem teď v servisu a řekli že vynechává 1 válec tak měnili svíčky a kabely,ale nepomohlo to.Tak sem tu studuoval forum a možná by to mohla bejt ta lišta co řikáte?
Příznaky stejný:netáhne,a prdí výfuk tim jak to jede na 3 válce.
A který kabely Ti měnili??? :shock:
END

Dj.radim

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Dj.radim » 23 led 2009, 12:02

To je jiný motor, X16XE má 78kW a nedával se do Corsy,zjistím podrobnosti,moment.

Tak tam nění lišta,ale jsou tam ještě kable...Takže lišta to nebude :D

Fiki
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2009, 11:00

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od Fiki » 23 led 2009, 12:07

Trdlo píše:
Fiki píše:zdravim.mám sice Corsu,ale myslim že Astry mají taky stejnej motor X16XE?
Mám stejnej probém,auto od jistý doby netáhne hlavně nejvíc je to ale znát při jízdě do kopce,nevim proč,asi tim jak je auto nakloněný nebo co.byl sem teď v servisu a řekli že vynechává 1 válec tak měnili svíčky a kabely,ale nepomohlo to.Tak sem tu studuoval forum a možná by to mohla bejt ta lišta co řikáte?
Příznaky stejný:netáhne,a prdí výfuk tim jak to jede na 3 válce.
A který kabely Ti měnili??? :shock:


zapalovací kabely + svíčky
Jinak ten motor je X16XE 78kw a mam ho v Corse
Zkuste mi teda poradit co by to mohlo ještě bejt?Proč ještě může vynechávat ten válec?a že je to nejvíc znát do kopce,kterej za studena skoro nevyjedu.

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od gErda » 04 bře 2009, 17:32

nechci zakladat novy tema, zacal sem psat saem, tak budu pokracovat, je to proste v prd**i, auto mesic a pul stalo , protoze sem mel zkouskovy tak sem na to nemel cas, vcera prisla nova lista, jdu ji namontovat, chci nastartovat a co nezjistim, baterka vybita, pres noc necham nabit, pres den na par prednasek a hned jak sem doma tak jdu na to, vsechno v poradku, baterka nabita na max, dam listu a ??? auto jede stale na 3 valce !!!! :!: :!: :twisted: :cry: :cry: uz me to proste s**e, prijde mi ze v tom mam hroznou smulu, tak sem vsechno zase rozebral a vyndal i svicky, samozrejme 1. valec (nebo 4.) proste ten uplne vpravo kdyz stojite pred autem, tak mokra svicka, koukal sem se dovnitr baterkou jak tu avizoval jeden clen ze videl diru ve valci, tak valec bez diry, ale mokrej samozrejme, ostatni valce i svicky byly videt ze sou opaleny, takze co dal? je jasnej servis to mi je jasny, ze by ty vstriky ? co mi prijdou jako hit letosni zimy co tu ctu? nebo co? jen podotykam ze svicky i lista sou novy, stale nepali jeden a ten sami valec, auto nekouri, strili jakoby z vejfuku, klepese, hur jde do otacek, sviti kontrolka s tim ze oznamuje ze nepali jeden valec :cry: pomoc :( uz me to docela trapi, clovek se snazi a vono h****o
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od denny » 04 bře 2009, 20:42


gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od gErda » 04 bře 2009, 20:47

tak sem si to procet, je pravda ze vetsinou jezdim trasy 15km tam a 15km zpet, obcas tak pulku trasy prostojim v kolone, sem tam samozrejme jizda na chatu 300km tam a 300 zpet ale prevazuje jezdeni pres tejden to je jasny. na kolik vyjde tahle oprava pokud by se jednalo o tenhle typ zavady, jedna li se o jeden valec?
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP:auto netahne, prdi a smrdi

Příspěvek od denny » 04 bře 2009, 20:59

hlava je sundaná,vodítka a ventily se dekarb. všechny/je jedno kolik zlobí válců/.operace vč mat cca15000,-Kč,ale může být méně i více dle stupně pracnosti a nutnosti některých dílů nových

Odpovědět