chladič klimy achladič motora

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 27 čer 2008, 17:00

Pico píše:podľa mojich skúseností sa ventilátor zapne po pár sekundách od zapnutia klímy a točí sa stále, keď je klíma zapnutá.
jj je to tak jak píšeš, ventilátor se zapne po pár sekundách i mě, taky mám dva
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pico » 29 čer 2008, 17:22

No ja mám práve iba jeden a ten sa spustí po pár sekundách po zapnutí klímy. Mám r.v. 11/2007, 1.4 16V Twinport. Z toho usudzujem, že od zapnutia klímy sa mi aj stále chladí motor ventilátorom. Išiel som totiž na chatu, po lesnej ceste pomaličky a na F-ku mi pravidelne stúpla teplota a zase klesla po zapnutí ventilátora. Keď som sledoval teplomer na novej Astre, tak už vtedy som sa divil, že teplota je stále v norme - mal som zapnutú klímu.
Astra II

myr60
Příspěvky: 12
Registrován: 04 črc 2008, 19:40
Bydliště: Žilina

Ventilator klimy

Příspěvek od myr60 » 11 črc 2008, 16:22

Hmmm... mam 2 chladice a kazdy ma vlastny ventilator (benzin 1.4 16V). Ako tu pisete, ze ventilator klimy sa spusti po par sekundach od zapnutia klimy.. mne sa nespusta vobec. Klima je nanovo naplnena a chladi. Mam ale pocit, ze by mohla aj viac, ked to porovnam s inymi autami, co som mal moznost vyskusat. Preto otazka - spusta sa ventilator klimy nejakym casovacom, alebo podla aktualnej teploty? Ak podla teploty, kde by som nasiel senzor?

Gabrihell
Příspěvky: 162
Registrován: 25 bře 2007, 23:07
Bydliště: okr. Michalovce (Užhorod mám ale bližšie)

Příspěvek od Gabrihell » 11 črc 2008, 20:51

Mne sa tiež nespustí ventilátor klímy a to ma s... pri plnení klímy došlo k nárastu tlaku a ten tým pádom musel uniknúť (obrovský rachot a dym). ventilátor sa spustil až potom... avšak neskoro. Teda môžem povedať, že to nefunguje a neviem kde mám hľadať chybu. Diagnostika neukázala nič.... Kde je senzor, ktorý sníma teplotu alebo tlak chladiaceho média?
Astra G 1,8 16V, 1999, 85 kW, X18XE1

Odpovědět