zadní brzdy=divné zvuky

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
fkabl
Příspěvky: 60
Registrován: 20 bře 2007, 09:23

zadní brzdy=divné zvuky

Příspěvek od fkabl » 28 pro 2007, 20:16

Řeším problém nepříjemného zvuku od zadních (bubny) brzd - při přibrždění je slyšet nepříjemný zvuk (vrzání, dření...). Dělá to však od doby, kdy začala zima a především ráno, nebo po delším stání auta. Při delší trase - častějším brzdění to postupně odezní. Skoro to vypadá na souvislost s počasím než závadou brzd. Co myslíte?

Reklama
 

fantoci22
Příspěvky: 14
Registrován: 11 črc 2007, 12:11
Bydliště: Třebíč

Re: zadní brzd=divné zvuky

Příspěvek od fantoci22 » 05 led 2008, 17:47

fkabl píše:Řeším problém nepříjemného zvuku od zadních (bubny) brzd - při přibrždění je slyšet nepříjemný zvuk (vrzání, dření...). Dělá to však od doby, kdy začala zima a především ráno, nebo po delším stání auta. Při delší trase - častějším brzdění to postupně odezní. Skoro to vypadá na souvislost s počasím než závadou brzd. Co myslíte?
Toto mě začalo tuto zimu dělat taky.Když vyjedu ráno a poprvé zabrzdim,je slyšet zvuk jako by dřel kov na kov,ale po vícero zabrždění to pomale tichne.Měl jsem rozdělaný oba dva bubny a na nic jsem nepřišel.Pakny mají ještě tak 3,5mm.Možná je ten zvuk indikátor,že už je čas výměny.Zatim na to kašlu,ale jestly to bude dělat dál,tak asi koupím nové pakny.
ASTRA G 1,7DTI,NJOY r.v.2003,170000km

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 05 led 2008, 17:52

Dělá to proto, že když odněkať přijedeš, tak bubny jsou teplé a tím pádem se na nich v té zimě sráží voda (mráz). To má za následek to, že přes noc bubny nareznou a ráno když začínáš brzdit, tak se odírá ta rez od tama. je to jen tenký povlak rzi, takže po pár sešlápnutích to přestane, protože pak je buben zase čistý.... Dělá to se starýma, či fungl novýma paknama. :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
green
Příspěvky: 432
Registrován: 27 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Štatl, Velká Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od green » 05 led 2008, 20:41

Frydex píše:Dělá to proto, že když odněkať přijedeš, tak bubny jsou teplé a tím pádem se na nich v té zimě sráží voda (mráz). To má za následek to, že přes noc bubny nareznou a ráno když začínáš brzdit, tak se odírá ta rez od tama. je to jen tenký povlak rzi, takže po pár sešlápnutích to přestane, protože pak je buben zase čistý.... Dělá to se starýma, či fungl novýma paknama. :wink:
"...má pravdu, předsedo...!!!"
Buď v klidu, dělá mi to taky a brzdy mám funglovky 8)
"je lepší ztratit na silnici vteřinu, než ve vteřině život"
Opel Astra G, caravan, 1,6 16V, 74kW, 1998
na důchod: (o\_/o)
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic. ... 4032#84032

philips412
Příspěvky: 70
Registrován: 26 čer 2007, 21:28
Kontaktovat uživatele:

taky divny zvuky

Příspěvek od philips412 » 28 dub 2008, 21:57

ahoj,uz asi 3 mesice mi zni od zadnich brzd (spise z leve strany) divny zvuk,kdyz sespapnu jakoukoli silou pedal brzdy. Ten zvuk je divny,takovy huceni,ale ne konstantni,nybrz jakoby trhany, jakoby tam "neco" vycnivalo z tech brzd jen v jednom miste a pri seslapnuti to v tom jednom miste"drhlo" ... Nutno rict,ze zadni desticky byly meneny pred cca 15000 km, a jelikoz nejsem typ BRZDA - PLYN, myslim,ze sjety jeste nejsou...
Cim by to mohlo byt? Diky za vsechny postrehy chlapi...
PHILIPS

G KOMBI 98 1.6 16V X16XEL

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re:

Příspěvek od APiK » 24 úno 2009, 14:17

Frydex píše:Dělá to proto, že když odněkať přijedeš, tak bubny jsou teplé a tím pádem se na nich v té zimě sráží voda (mráz). To má za následek to, že přes noc bubny nareznou a ráno když začínáš brzdit, tak se odírá ta rez od tama. je to jen tenký povlak rzi, takže po pár sešlápnutích to přestane, protože pak je buben zase čistý.... Dělá to se starýma, či fungl novýma paknama. :wink:
Od tý doby co je přes den břečka a ráno pod nulou mi to od bubnů dělá tyhle zvuky taky. Po druhém - čtvrtém zabrždění je to už pryč. Myslel jsem si, že to je tak jak Frydexi popisuješ, ale přesto jsem dnes (pro sychr.) použil funkci hledat. Po přečtení Tvého příspěvku zůstávám ale klidný. 8) Díky 8)
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní brzd=divné zvuky

Příspěvek od m1lan » 24 úno 2009, 14:50

V zime aj mňe niekedy pískajú brzdy a to mam kotúče :?

AstraDTI
Příspěvky: 1944
Registrován: 25 čer 2006, 22:48

Re: zadní brzd=divné zvuky

Příspěvek od AstraDTI » 24 úno 2009, 14:54

Jenom to upresnim: na teple bubny se nesrazi voda z chladneho vzduchu, protoze vzduch pri ohrivani naopak zvysuje schopnost zadrzovat vlhkost. K te kondenzaci dojde kdyz se zacne vzduch ochlazovat o chladnouci buben.
U kotoucu se to vetsinou neprojevi, protoze jsou lepe vetrany a teplejsi vzduch se v jejich blizkosti neudrzi tak dlouho aby nabral dost vlhkosti navic a pak jeste na tom samem miste zkondenzoval.
BTW Fordik mi to dela taky :!:

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: zadní brzd=divné zvuky

Příspěvek od Pico » 24 úno 2009, 18:06

Je to presne tak ako to popisujú Frydex a AstraDTI. Mne to takisto robí od novoty, robilo mi to aj na Astre F a robí to aj služobná Fábia. Sú to fyzikálne zákony, rozhodne nie závada.
Astra II

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Radoš 92 » 26 úno 2009, 00:05

green píše:
Frydex píše:Dělá to proto, že když odněkať přijedeš, tak bubny jsou teplé a tím pádem se na nich v té zimě sráží voda (mráz). To má za následek to, že přes noc bubny nareznou a ráno když začínáš brzdit, tak se odírá ta rez od tama. je to jen tenký povlak rzi, takže po pár sešlápnutích to přestane, protože pak je buben zase čistý.... Dělá to se starýma, či fungl novýma paknama. :wink:
"...má pravdu, předsedo...!!!"
Buď v klidu, dělá mi to taky a brzdy mám funglovky 8)
Zrovna dneska jsem si ráno říkal: co to sakra je slyšet zezadu??? :( :( To je zvuk, jak když umyji auto a prvně brzdím.... takový ošklivý zvuk. A ono ejhle! Odpověď přišla sama.... 8)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

bubak.velkej
Příspěvky: 151
Registrován: 24 led 2007, 11:36
Bydliště: Vysočina

Re: zadní brzd=divné zvuky

Příspěvek od bubak.velkej » 26 úno 2009, 19:38

jj mě to dělá taky, u služebního Suzuki to pozoruji taktéž... 3-4 zabrždění a je to pryč...
Astra Classic II Z16XEP, 5 dv. HB, r.v. 2007

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: zadní brzdy=divné zvuky

Příspěvek od samper » 28 úno 2009, 12:16

Tak já nevim, ale mně to dělá taky, přesně jak tady popisujete (hlavně po ránu, v zimě, když je vlhko), ale mám kotouče. Jsou měněný loni v dubnu, neni na nich najeto ani 20 tisíc a hlavně ten zvuk neustoupí úplně nikdy, ani po delší jízdě, jen už to není tak výrazný jako při prvním brždění..
Astra G X16SZR Comfort

Uživatelský avatar
monderka1
Příspěvky: 779
Registrován: 02 lis 2007, 17:06
Bydliště: Moravák žijící dočasně v Plzni
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní brzdy=divné zvuky

Příspěvek od monderka1 » 28 úno 2009, 12:19

Taky jsem to zaregistroval s prichodem zimy.Taky mam jen kotouce.
1,6 8V r.v. 10/98 - je to dravec !!!
https://www.astra-g.cz/galerie/etien/

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: zadní brzdy=divné zvuky

Příspěvek od Pico » 13 bře 2009, 19:50

Na kotúčoch by to mohla robiť ľahká korózia od vlhka ale malo by to prestať po pár prudších zabrzdeniach, keď sa kotúče očistia. Keď týždeň nejazdím a je vlhko stane sa mi aj to, že sa pakne prilepia ku kotúčom a keď sa pohnem tak cítim ako sa odlepili - autom trochu trhne. Ak ti to robí stále, tak jedine prebrúsiť kotúče alebo vymeniť segmenty za iné mäkšie.
Astra II

Uživatelský avatar
FALCO_01
Příspěvky: 153
Registrován: 18 srp 2008, 21:22
Bydliště: Bruntál

Re: zadní brzdy=divné zvuky

Příspěvek od FALCO_01 » 13 bře 2009, 21:59

Tak mě zase vychází takový zvuk jen při hodně silném sešlápnutí brzdy, ale mechoš mi říkal že se mi tam asi zahryzl nějaký kamínek že je lepší vyměnit za nové že přebroušení nepomůže, tak to nechám až na jaro až nebude na cestě taková břečka. :cry:

Odpovědět