Výměna lanovodu ruční brzdy

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cidla
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 srp 2006, 15:31
Bydliště: kousek od Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od Cidla » 28 pro 2006, 13:42

Čauec, mám dotaz či prosbičku. V nejbližší době se chystám vyměnit lanovod ručky protože se začal sekat. Nedělal jste to někdo? Potřeboval bych buď nějaké schéma nebo přesnější popis jak to tam je uspořádané. Pokud někdo víte nebo máte schéma uložení budu vděčen!! Dík :!:

Reklama
 

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 led 2007, 10:51

no mě se zas stalo to, že ruční brzda je ze začátku strašně volná!asi to bude to zmiňovaný lanovod! nevíte kolik taková sranda stojí?zrovna když jsem to dával mechanikovi tak už mu tam jedna stála se stejným problémem..cenu ještě neviděl! :(

Uživatelský avatar
Cidla
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 srp 2006, 15:31
Bydliště: kousek od Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cidla » 16 led 2007, 11:10

Lanovod mě stál 800,- v replice. Mile jsem byl překvapen protože na Kadetta mě ta sranda tenkrát stála 1400.-

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 led 2007, 11:32

jo to jde..já ted volal do servisu opel a tam chtěli za ty lanka na Astru G ze zadními kotouči 2850,-Kč ale když jsem mu popsal problém tak mi ještě řekl že se to dá poštelovat! ale já takový štěstí nemám..to půjde určitě na výměnu :(

Gary
Příspěvky: 142
Registrován: 04 úno 2006, 15:08
Bydliště: K.Vary

Ručka.

Příspěvek od Gary » 17 led 2007, 10:12

Moje zkušenost je ta že to nedělá lanko ale vázne to v brzdiči.Je třeba aby destičky chodily volně a někdy je třeba vyměnit zkorodovaný písek v brzdiči.BĚŽNĚ HO MÁ NA SKLADĚ AUTO KELLY.Už jsem to dělal na dvou autech.Když se lako vyvlíkne z páky brzdiče tak ti musí jít volně tahat rukou,když nejde je to lanko!!!!! Jinak ještě páku ruční brzky štelovat tak aby začala brzdit až na 4zubu.Aby se dostatečně mohla uvolnit při odbrzdění.
Astra CARAVAN G 1.7DTL v plný palbě.

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 17 led 2007, 15:35

tak už mám opraveno...prý to chtělo jenom promáznout a dotáhnout! a úplně super! a stálo mě to jenom 150,-Kč...tak lepší než 2800 za nový lanovod... 8)

Uživatelský avatar
jardys
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2010, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od jardys » 09 říj 2010, 21:13

zdravím ... rád bych se vrátil k tomu, jak vybrat správný typ lanovodu k ruční brzdě. Když se člověk podívá do více e-shopů, skutečně zjistí, že se nabízí zpravidla 2-3 typy (povětšinou to ATE, ale mohou to být i jiní výrobci), které se liší vcelku nepatrně údajem délky, ale, a to je poměrně zajímavé, vcelku dosti rozdílnou cenou 1300-1700-1900. Obrázky zpravidla chybí anebo nejsou v dostatečně velkém rozlišení, aby si člověk mohl prohlédnout detaily. Zpravidla je dále uvedeno (anebo také NE a to nebývá zas až tak zřídka), že tento typ je od-do roku výroby, anebo výrobní serie od-do, anebo čísla podvozku od-do anebo číslo karoserie apod., viz.i mnou přiložený obrázek.

Kdesi zde na foru je popis jak z VIN zjistit číslo karoserie (anebo podvozku?), takže prý 6 posledních čísel je prý údajně toto číslo karoserie. Všechna čísla, která jsem zde předtím zmiňoval, jsou ale 8 místná. Přiznám se, že jsem z toho tak trochu jelen. Potřebuji koupit lanovody, moje poslední 8-mi číslí z VIN je X810 9855. Když jsem se poptal v pár e-shopech, ať mi poradí, tak mi vždy nabídli to nejdražší, tj.délka 1593 mm. Dle mého názoru by tam ale správně měl být ten rozměr 1592 mm (tudíž i levnější). Jinak .. pro zajímavost .. starý lanovod jsem vymontoval a naměřil jsem 1600mm, spíš možná ještě o něco málo víc ... že by se tak vytáhl? no možné to je.

Můžete se mi k tomu někdo ze zde přítomných a více zasvěcených jedinců vyjádřit. Třeba to pomůže i dalším účastníkům tohoto, myslím jinak velmi dobrého fóra. Předem moc díky.

Jinak pro informaci .... celkem velice podobná diskuze je vedena v tomto vláknu ... Rucni brzda a to zde
Přílohy
lanovod RB.jpg
Opel Astra G 1.6 16V Caravan COMFORT X16XEL benzín, r.v.1999, 5x Manual, 74 kW (101 PS) - a dělá mi, holka jedna, samou radost ... furt pod ní léééžim se vztyčeným šroubovákem

Uživatelský avatar
jardys
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2010, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od jardys » 26 říj 2010, 11:35

takže problém vyřešen, zakoupil jsem nakonec značková lanka od německého výrobce TRW-Lucas GCH2098, délka 1590mmm, systém Bosch, cena 890,- Kč, což je myslím oproti těm drahejm napodobeninám od ATE, co tady distribuuje např. ELITE úplně super cena. Lanko tam pasuje bezvadně. Odpovídá to OEM kodům OPEL 244 25 108 (5 22 003).
Přílohy
TRW GCH2098.jpg
Opel Astra G 1.6 16V Caravan COMFORT X16XEL benzín, r.v.1999, 5x Manual, 74 kW (101 PS) - a dělá mi, holka jedna, samou radost ... furt pod ní léééžim se vztyčeným šroubovákem

Odpovědět