Denní svícení

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 30 říj 2008, 21:53

to máš dobrý, ty ses tam už aspoň dostal, já ještě pořád ne :lol: v sobotu to zkusím zespodu, nějak mám strach s těma pojistkama cuknout dolu abych něco neurval
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Reklama
 

Pavel V.
Příspěvky: 71
Registrován: 28 srp 2007, 12:54
Bydliště: Brno a okolí

Příspěvek od Pavel V. » 31 říj 2008, 07:12

tokin píše:
Pavel V. píše:Rozumím tomu správně, že z pozice č. 6 konektoru musím natáhnou drát do pojistkové skříně k pojistce S (č.32 -10 A)?
Nevím, co máš na mysli.Pokud máš konektor origo od Opla, stačí do něj zasunout relé a osadit pouze pojistku(mám za to,že je to č.32).Žádné dráty jsem tam netahal, pozice je již připravena od výrobce.
No jo, ale v připraveném konektoru není v kontaktu č.6 nic zapojeno, je tam prostě prázdno a na dodaném schématu k modulu je kontakt číslo 6 připojen na pojistku "S" v origo DE návodu od Opla má č.32(Tagefahrlichter) , která má být 10A-takže je to asi napájení.
Soudruzi z NDR se asi pojistili, aby případná dodatečná montáž denního svícení nebyla moc jednoduchá. Ale to nepočítali s námi... :). Odpoledne to zkusím propojit.
Já jenom, jestli to máte někdo v tom konektoru taky tak?
Astra J 1.7 CDTI ST, 96000 km.

Pavel V.
Příspěvky: 71
Registrován: 28 srp 2007, 12:54
Bydliště: Brno a okolí

Příspěvek od Pavel V. » 31 říj 2008, 15:58

Pavel V. píše:
tokin píše:
Pavel V. píše:Rozumím tomu správně, že z pozice č. 6 konektoru musím natáhnou drát do pojistkové skříně k pojistce S (č.32 -10 A)?
Nevím, co máš na mysli.Pokud máš konektor origo od Opla, stačí do něj zasunout relé a osadit pouze pojistku(mám za to,že je to č.32).Žádné dráty jsem tam netahal, pozice je již připravena od výrobce.
No jo, ale v připraveném konektoru není v kontaktu č.6 nic zapojeno, je tam prostě prázdno a na dodaném schématu k modulu je kontakt číslo 6 připojen na pojistku "S" v origo DE návodu od Opla má č.32(Tagefahrlichter) , která má být 10A-takže je to asi napájení.
Soudruzi z NDR se asi pojistili, aby případná dodatečná montáž denního svícení nebyla moc jednoduchá. Ale to nepočítali s námi... :). Odpoledne to zkusím propojit.
Já jenom, jestli to máte někdo v tom konektoru taky tak?
Omlouvám se za paniku, opravdu stačí zapojit modul a dát pojistku na správné místo!!! V mém případě je to pojistka č.32! už to funguje a to přesně podle výše uvedeného! Halelujah. Hodně štěstí i Vám...
Astra J 1.7 CDTI ST, 96000 km.

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 31 říj 2008, 21:17

Mike.S píše:to máš dobrý, ty ses tam už aspoň dostal, já ještě pořád ne :lol: v sobotu to zkusím zespodu, nějak mám strach s těma pojistkama cuknout dolu abych něco neurval
Nemáš cestu někdy do Kroměříže nebo aspoň někde poblíž (třeba Otrokovice, Uh.Hradiště)? Klidně ti s tim pomůžu. 8)
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 31 říj 2008, 21:57

díky za nabídku možná dojde i na to, o víkendu to zkusím zespodu, a když to najdu vyfotím ti to
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 31 říj 2008, 22:00

Tak hodně štěstí 8) 8) 8)
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 01 lis 2008, 13:59

tak štěstí bylo, povedlo se mi do toho dostat přes ty pojistky, holt když se to vytáhne na světlo . . .
jinak ten konektor jsem našel, je tam přilepený zezadu izolačkou k hlavnímu svazku, má osm kontaktů, ale jeden tam není, to tak má být?

tady jsou fotky
ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 01 lis 2008, 14:29

tokin píše:
APiK píše:
genius0011 píše:V astře je to tady: Obrázek
jestli ti to trochu pomůže 8)
Přepínač světel vyndám, torx dole vyšroubuju, ale nejde mi to celý ven. Drží to někde u toho ofuku. Mám jen zabrat a nebo je tam ještě nějakej šroub, či plast. zámek?
Jdi na to od pedálů, je tam o 100% lepší přístup, vyndavat pojistkovku je porod...
Fakt sorry, ale jestli je ten konektor opravdu podle toho obrázku, tak mi to moc jednodušší nepříjde :o . Teď jsem na to koukal a bez rozebrání alespoň něčeho nemám vůbec kam ruku strčit. Je to komplet všechno zadeklovaný. To raději rozdělám ten vršek a jsem přímo u něj (a sedím u toho). Jen mi prosím někdo poraďte jak dál - viz výše.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 01 lis 2008, 15:12

jestli jsem tě dobře pochopil tak nemůžeš vyndat přepínač světel, ten vyndáš tak, že zespodu do něj strčíš šroubovák (je tam takový prolis) zmáčkneš páčku a vyndáš ten ovládací kolík ven, potom by tam měly být takové 2 západky, které přidržíš dvouma šroubovákama a vytáhneš to celé ven
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 01 lis 2008, 17:28

Mike.S píše:jestli jsem tě dobře pochopil tak nemůžeš vyndat přepínač světel, ten vyndáš tak, že zespodu do něj strčíš šroubovák (je tam takový prolis) zmáčkneš páčku a vyndáš ten ovládací kolík ven, potom by tam měly být takové 2 západky, které přidržíš dvouma šroubovákama a vytáhneš to celé ven
Ne, nepochopil. Přepínač světel vyndám v pohodě. Pak povolím torx pod přepínačem, ale ten kus plastu tam drží ještě nějak jinak. Myslím někde v oblasti toho ofuku.
EDIT: Jo bacha, teď jsem si uvědomil, ty máš Žirafu, já Astru, takže to může bejt jinak.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 01 lis 2008, 18:52

Mike.S píše:tak štěstí bylo, povedlo se mi do toho dostat přes ty pojistky, holt když se to vytáhne na světlo . . .
jinak ten konektor jsem našel, je tam přilepený zezadu izolačkou k hlavnímu svazku, má osm kontaktů, ale jeden tam není, to tak má být?

tady jsou fotky
ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Dík za ty fotky. 8)

Takhle to mam já:
Obrázek
Jak vidíš u mě na tom hlavním svazku nic izolačkou přimotanýho neni. Snažil jsem se to prošmátrat i rukou, ale na nic jsem nenarazil, takže už chytám neblahou jistotu, že to nemám. :cry: :cry: :cry:
Zítra dám poslední pokus a když nepochodim, tak ten modul prodám.

Jinak co se týká toho kontaktu co tam nemáš, tak tam má být podle návodu napojení na nějakou pojistku. V návodu je napsáno přímo toto: zapalování Pojistka "na pozici S" ( F8 )
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 01 lis 2008, 22:58

a co je to prosím tě "pozice S ( F8 )" tomu nějak nerozumím, podle toho co psal ten maník na webu (nebo aukru či kde to všude prodával) tak nacvakneš to relé do toho konektoru (u Zafiry odřízneš tu jednu packu nebo co to je) a dáš 10A pojistku do pojistkové skříňky na pozici 32, tak jsem to pochopil já, a když jsem se díval na tu fotku z 1. strany ke má fotku toho konektoru genius0011, tak mu tam chybí ten samý kontakt jako mě, takže to tak asi má být ne? jinak jsem z toho ten parohatý de*il (tuším jelen se to jmenuje), nemáš tam ten konektor někde volně pohozený vevnitř?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 02 lis 2008, 12:58

Ty "chytrosti" mam z toho návodu. Ale je to univerzální návod, takže to možná bude v každým autě nepatrně jinak a je možný že v Astře-G a Zafiře už je ta pojistka právě na té pozici "32".

Jinak já jsem to naposledy ve svojí Zafče rozhodil a hledal, ale ten konektor jsem nikde nenašel. Šel jsem po drátech kam až to šlo, ale nic ani nic zapadlýho. Tak mě ještě napadlo podívat se zezadu do pojistkovky, jestli k tý pozici "32" vedou dráty, ale nic tam nevede, takže jsem nabyl názoru, že na 99,99% tam ten konektor nemám :cry: :cry: :cry: . Holt budu rozsvěcovat ručně

Takže kdyby měl někdo zájem, tak ten modul automatického rozsvěcování PRODÁM.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Saša
Příspěvky: 1861
Registrován: 02 lis 2006, 14:40
Bydliště: VALASSKE MEZIRICI-ZLIN

Příspěvek od Saša » 02 lis 2008, 21:59

APiK píše:
Mike.S píše:jestli jsem tě dobře pochopil tak nemůžeš vyndat přepínač světel, ten vyndáš tak, že zespodu do něj strčíš šroubovák (je tam takový prolis) zmáčkneš páčku a vyndáš ten ovládací kolík ven, potom by tam měly být takové 2 západky, které přidržíš dvouma šroubovákama a vytáhneš to celé ven
Ne, nepochopil. Přepínač světel vyndám v pohodě. Pak povolím torx pod přepínačem, ale ten kus plastu tam drží ještě nějak jinak. Myslím někde v oblasti toho ofuku.
EDIT: Jo bacha, teď jsem si uvědomil, ty máš Žirafu, já Astru, takže to může bejt jinak.
Ten ofuk opatrně vyloupni a nad ním jsou dva torx šrouby,ty odšroubuj a pak to jde celé ven-práce na 3 min. 8)
ASTRA-G-1,6 -X16SZR,3dv.1999, ABS,4kotouč,4airbag,el.zrcátka,centrál,alarm, lité kola 16Allesio,křídlo Irmscher,Angel eyes,folie SunTek.
------
ASTRA-H-1,7CDTI-ENJOY,2005,ABS,4kotouč,8airbak,el.zrcátka,okna,centrál,AAC,CD30MP3,
16 origo Opel,OPC křídlo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2261

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

THX

Příspěvek od APiK » 03 lis 2008, 06:38

Saša píše:Ten ofuk opatrně vyloupni a nad ním jsou dva torx šrouby,ty odšroubuj a pak to jde celé ven-práce na 3 min. 8)
Přesně to jsem Sašo potřeboval 8) . Díky. :)
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Odpovědět