nefunkční ventilátor topení

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Scorpio
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2009, 21:17

Re: nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Scorpio » 22 čer 2011, 22:18

Zdravím, omlouvám se, že otevírám staré téma.
Mám stejný problém, jako se tady píše - odešel motor ventilátoru. Neví někdo typ motoru nebo kde bych ho mohl sehnat? Nehodlám s tím jet do autorizovaného servisu..

Mám Astru G 1.7 DTi z roku 2002.

Všem díky za odpovědi.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Fritol » 22 čer 2011, 22:27

podle topení. bud budeš mit Behr nebo Delphi.
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 čer 2011, 13:55

Pokud nechceš sundávat odkládací skříňku spolujezdce, kde jasně uvidíš, co máš za ventilátor, tak můžeš opatrně nadzvednout v motorovém prostoru kryt torpéda stěračů u strany spolujezdce, a uvidíš, jakou máš klapku nasávání vzduchu: pokud máš klasickou "hvězdárnu", tak je to Behr, pokud je klapka "podlouhlá" - je to Delphi. Ale je lepší sundat skříňku spolujezdce, spodní vzduchovod a pořádně zkontrolovat zapojení větráku. Chyba může být ve více věcech: pojistka, předřadné odpory, uhlíky, přepínač volby rychlosti, konektory, mechanicky zablokovaná turbínka. S koupí celého větráku bych počkal, až bych měl úplnou jistotu, že je problém v něm. A hlavně: měřit, měřit a pak ještě jednou změřit 8)

A věřím, že tady na fóru v inzerci se najde dost lidí, kteří ti větrák nabídnou.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Rado2
Příspěvky: 66
Registrován: 01 pro 2009, 13:58

Re:

Příspěvek od Rado2 » 12 črc 2011, 16:50

Svata píše:Vzhledem k tomu, že se mi závada, uvedená v 1. příspěvku objevila opět, bylo jasné, že můj zásah nebyl definitivní.
Protože nemám garáž, obrátil jsem se na odborníka. Demontoval motorek a zjistil, že komutátor je opálený a nedoléhají uhlíky. Co šlo, to opravil (za 400,- Kč) a upozornil mne, že ventilátor mi vydrží max. 1,5 roku. Opsal mi typové číslo.
Já v.l jsem te lístek ztratil.
Neví někdo typ a další údaje pro ventilátor topení na ASTRU G, X18XE1, modelový rok 2000 ? Jsou 2 provedení, ale jen jedno je DELPHI. (konektor motoru z boku, ne ze spodu. PROSÍM !!!
Mám asi ten istý ventilátor, nevie niekto ako ho rozobrať? Chcel by som ho skúsiť vyčistiť, tie uhlíky, ale neviem ako to rozobrať bez zničenia. Kúpil by som prípadne aj použitý, ale 1005 funkčný, ale neviem kde. Prinajhoršom nový, ale to bude drahé :cry:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od vasekpetr1 » 13 črc 2011, 09:12

Kniha "Jak na to" v sekci "Download" - toť slabikář každého správného oplisty astramana :D . Tam se dozvíš vše potřebné i s obrázky.

Jak na to
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Rado2
Příspěvky: 66
Registrován: 01 pro 2009, 13:58

Re: nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Rado2 » 13 črc 2011, 18:51

Tam sa bohužiaľ píše len ako ventilátor vymontovať, nie ako rozobrať samotný ventilátor. Cez víkend to možno skúsim násilím, prinajhoršom budem musieť kúpiť nový, už mám ponuku z opla, 40 e práca sa mi zdá dosť na to, že profík to musí mať za 10 minút vymenené :?

Odpovědět