Klíč zámku alu disků

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
elvak
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2007, 22:40
Bydliště: Dobřany

Klíč zámku alu disků

Příspěvek od elvak » 01 led 2007, 23:04

Zdravím,
chtěl bych požádat o radu. Před měsícem jsem koupil Astru G, X16XEL na alu kolech a vůbec jsem si neuvědomil, že jsou šrouby alu disků zajištěné krytem, ke kterému bohužel nemám klíč. Nevím přesně, jak to vypadá ani princip tohoto zámku, jestli se nedá klíč třeba vyrobit. Jsou to takové ty disky pěticípá hvězda, 15". Doufám, že to nebudu muset koupit celé nové 4x i s novým klíčem. Díky moc za případné rady.


Aha, takže je to jen šroub? Já myslel, že je tam nějaký zámek. Klíč jsem hledal opravdu všude, i pod rezervou, ale nejspíš ho v bazaru někdo štípnul.
Tak si to holt zkusím z něčeho vypilovat. Díky za rady.
Naposledy upravil(a) elvak dne 02 led 2007, 13:44, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

thc 1.8 16V caravan
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2006, 07:59
Bydliště: havířov

Příspěvek od thc 1.8 16V caravan » 01 led 2007, 23:16

:lol: :lol:nemuzes to treba vyfotit

Marcel
Příspěvky: 479
Registrován: 04 úno 2006, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel » 01 led 2007, 23:28

na to potrebujes klic
"zatáčky dole otačky hore,, ferari red 1,4 5door 16V 66 Kw 90K Twinport

Uživatelský avatar
Zdeněk Lbc
Příspěvky: 1744
Registrován: 26 úno 2006, 21:57
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Zdeněk Lbc » 02 led 2007, 08:13

Pokličky jsou zajištěny šroubem s kruhovou hlavou a v ní jsou 3 dírky, že? Pořádně se podívej po autě, předešlý majitel ten klíč určitě vozil ssebou, aby mohl v případě defektu kolo vyměnit. Ten klíč je černý plastový ve tvaru T a na spodní straně má 3 kovové výstupky. Ty se dělají v různých roztečích.

Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 140
Registrován: 03 dub 2006, 18:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od hans » 02 led 2007, 19:38

jo ja ho mam kdyz tak ho muzu vyfotit ale nevim kde se da sehnat ja ho uz koupil s autem :)
Opel astra G 1,6i ELEGANCE combi

elvak
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2007, 22:40
Bydliště: Dobřany

Příspěvek od elvak » 02 led 2007, 20:58

hans píše:jo ja ho mam kdyz tak ho muzu vyfotit ale nevim kde se da sehnat ja ho uz koupil s autem :)


Zkusím se ještě zeptat v servisu Opel, možná prodávají jenom ten klíč i s novými šrouby.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 03 led 2007, 11:41

ty dardo stojí to v oplu 680 kč, číslo dílu 1610001
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 03 led 2007, 12:56

Zigi píše:No 680Kc je pro tebe nic,ale pro me dost :roll:
naštěstí to nemusíš kupovat 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

elvak
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2007, 22:40
Bydliště: Dobřany

Příspěvek od elvak » 03 led 2007, 20:06

Vojta píše:ty dardo stojí to v oplu 680 kč, číslo dílu 1610001



No asi mi nezbyde nic jiného než si ho koupit, přece si nebudu shánět odtah až píchnu. Díky za to katalog.číslo dílu. Zatím se mějte a všem moc dík.

ARMAGEDONX

Příspěvek od ARMAGEDONX » 03 led 2007, 20:50

Ahojky všem,
Tak tady pročítám vaše články ohledně bezpečnostních šroubů na kola a tak vám k tomu taky něco sdělím, znám člověka, který se živí čórkama aut a všeho kolem nich, bavili jsme se před časem na téma bezp.šrouby, než sem si pořídil astru měl sem různě drahý auta a tak sem si tam taky ty šrouby dával a když došlo na astru tak sem je taky koupil a on se mi vysmál, tak jsme celou věc rozebrali a zde máte jeho názor a musím říct, něco na tom je, viděl sem to na vlastní oči.
Kola, pěkný kola který se dají dobře a rychle zpeněžit se kradou kvůli dobrým gumám, nebo diskům, nebo obojím, tady se srdce čórkařovo zatetelí.
V případě, že jde o příležitostného čorkaře, máte se šrouby celkem vyhráno, pokud to je člověk profík můžete tam mít všechny šrouby jiný a ráno najdete astruli na cihlách ( v tom lepším případě).
Na důkaz toho že nežvaní se koukl na tvar a odešel, za chvíli se vrátil s pěti různými ořechy a klíči a já koukal jak vůl, povolil ho během chviličky :evil: Výsledek byl ten že já sem vyhodil skoro 7 kil za nic, takže pokud máte drahý nebo zajímavý kola a příjde profík, nemáte šanci, pokud příjde zfetovanej lájoš, kterej nemá na dávku, kola asi zachráníte, ale možná příjdete o přední, či boční sklo, protože pokud si je neodnese, tak se aspoň pomstí, takto dopadl známý, kterýmu vymlátili boční okno u novýho rendlíka a protože rádio je součástí palubky tak ji jen celou zničili a když hovada zjistili, že to torzo co z ní dostali je jim k prdu, tak jím rozmlátili přední okno.........
Takže na základě zkušeností ostatních sem se rozhodl zbavit šroubů, protože v každém případě dojdete k újmě, otázka je jen její výše.
Zmíněný šrouby už mají jiného majitele a já dostal téměř stejnou částku zpět.

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 03 led 2007, 20:57

4 ARMAGEDONX: a já myslím, že čím víc překážek, tím líp - dneska krade každej debil :D

Pokud všechno selže, pak už jedině garáž, polštář a pod ním nabitá devítka - samozřejmě ten polštář musíš mít pod hlavou v garáži. :?
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

Odpovědět