i tid umí spotřebu.

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
kubanec123
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2008, 07:11

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od kubanec123 » 16 říj 2010, 00:03

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak funguje spínání klimatizace přes PP. Nevím jestli kontakty z relátka připojit do serie nebo paralelně na spinač klimatizace. Jde mi o to jestli je možné funkci klimatizace vypnout v PP a nebo jestli už to bude pořád hlidat určitou teplotu a je proto lepší to připojit seriově a tím mít možnost vypnout klimatizaci.

Reklama
 

hanysek75
Příspěvky: 225
Registrován: 22 kvě 2009, 10:49
Bydliště: Havířov

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od hanysek75 » 17 říj 2010, 14:39

jde vypnout a zapnout přes pp,ale dal jsem si to para,ať můžu jet i na ruku
zafira Y20DTH 2001 PP od davida +tempomat za 300,- :-)))
agila 1,2 2004 drahé polovice(pasé,teď ochcávka :D)
op-com 1.39 EN

mayoo
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2010, 07:33

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od mayoo » 17 říj 2010, 16:09

Zdravim. da sa este objednat ten modul pal.pc?ak ano aka by bola cena.dik za odpoved

Uživatelský avatar
Levakbob
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2008, 08:21
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Levakbob » 22 říj 2010, 12:00

Ľudia som strašne zúfalý . . .na elektroniku som desná lama a chcel by som strašne mať palubák :(
Vlastním Astru G 1,4 16V Z14XEP
Bol by niekto ochotný mi to vyrobiť a namontovať? Všetko zaplatím. Výrobu, súčiastky, montáž.
V mojom prípade by som toho viac posr..... aj keby bol ten návod akokoľvek dokonalý :(

Dik

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 2810
Registrován: 21 srp 2006, 15:24
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Astra - R@SAG » 22 říj 2010, 13:14

Vyrábí to DavidB s Ostravy, který to zasílá poštou po celé ČR a SK, v balení je i manuál pro instalaci a šikovny člověk to namontuje.

Taky plánuji vše objednat a nechat namontovat na 1.4 16v Twinport :D :D , tak jako ty. Předběžně i s koupě starší páčkou na PC a i montáži + čip = 2700Kč
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J
Moje astra https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1704&start=0

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Miguello » 25 říj 2010, 08:12

http://veramon.czweb.org

Jinak jsem dneska zkusil jednu věc (protože ráno mi TID neukazuje nic, jak už jsem psal, a odpoledne když jedu z práce tak už obvykle OK) - nastartoval jsem, ujel asi 1km, zaparkoval, koupil cigára (to určitě vliv nemělo :lol:), za 3min nastartoval a TID fungoval normálně. Prostě jako kdyby modul ještě spal nebo nekomunikoval s ŘJ.

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od eXp10it » 25 říj 2010, 08:22

Levakbob píše:Bol by niekto ochotný mi to vyrobiť a namontovať? V
tak myslím že pokud po PP tak toužíš (fakt je to skvělá vč takže to chápu) tak se určitě domluvíš i přímo s Davidem B. a nebudeš podle mě ani z největší dálky co kdo za ním kdy kvůli PP dojel ;) Já to měl k němu jen přes kopec (doslova) ale vzhledem k tomu jak dlouho se to instaluje (i se skušenostma) si myslím že třeba mě by to trvalo déle než dojezd někde ze slovenska (o:

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Miguello » 25 říj 2010, 08:45

A když se Ti nebude chtít jet 300km, určitě seženeš i nějakého bratra z vlasti 8) Zkus Langdona apod.

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Kraken » 01 lis 2010, 08:52

Langdona máš na skok od Blavy a myslím, že má už prax, aj keď ho osobne nepoznám, tak z diskusných príspevkov sa dá doporučiť, ak bude ochotný. Palubák je bomba, škoda by bola ho nemať. 8)
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

Uživatelský avatar
stingray
Příspěvky: 34
Registrován: 17 zář 2009, 19:55

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od stingray » 01 lis 2010, 10:26

Neviem, ci mozem pokracovat v tomto vlakne, ktore sa tyka hlavne TID displaya, ale nechcem zbytocne zakladat nove.

Minule ma ktosi inspiroval na "bratskom" fore, zial jeho dotaz ostal bez reakcii. Dotaz bol o univerzalnom palubnom pocitaci ScanGauge II. Myslienka sa mi celkom paci, podobne ako viaceri, ani ja nie som elektrotechnicky talent a predstava rozobrat pol auta kvoli kablom pre PC ma desi.

Preto (pre nas menej narocnych :D ) existuje univerzalny PPC, ktory sa pripaja priamo na konektor diagnostiky. Tu je link:

http://www.scangauge.sk/products.htm

Prakticky vzato, hlavnou vyhodou je jednoducha montaz a moznost vyuzita vo viacerych autach so zasuvkou OBD, nevyhodou moze byt fakt, ze sa jedna o nehomogenne riesenie (dalsi display naviac) a sposob ovladania pomocou tlacidiel namiesto packy. No za najvacsiu nevyhodu povazujem cenu (cca 150 EUR) ktora sa mi zda naozaj premrstena.

Preto by som sa rad spytal kompetentnych, ci je mozne vyrobit cosi podobne s pripadnou cenovou kalkulaciou. Berte to len ako napad, aj "nie" sa povazuje za odpoved.Thx.
Opel Astra Classic II 5-dv., 1,4 Twinport, r.v. 2009
galéria: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=17705

Uživatelský avatar
Levakbob
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2008, 08:21
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Levakbob » 02 lis 2010, 12:35

dík všetkým za info :)
Idem skúšať kto bude ochotný.

Ešte raz dik

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Miguello » 02 lis 2010, 12:44

stingray píše:...ani ja nie som elektrotechnicky talent a predstava rozobrat pol auta kvoli kablom pre PC ma desi...
Když jsem s kámošem PPC instaloval, poprvé jsem se hrabal v autě v takovém rozsahu a skutečně poprvé jsem demontoval palubku a za 4 hodiny i s kafem a cigárem jsme měli všechno hotovo. Kdybych to dělal teď, myslím, že za 2-3h by nebylo co řešit. Když si všechno pořádně nastuduješ (návody tady nebo na webu Davida.B jsou i s fotkama), tak nemáš kde udělat chybu. Takže se toho neboj a vrhni se na to, podle mě PPC od Davida je lepší než nějaký univerzál. Ceny jsem nesrovnával, mě PPC vyšel na 1100 za modul s kabeláží + 1500 za páčku + 1000 kámošovi za pomoc, jeho volný čas a pronájem dílny. Univerzál možná bude levnější, ale to už je Tvoje volba co si vybereš.

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Fritol » 04 lis 2010, 23:09

v zapojení a rozebrani neni ubec nic je to opravdu velice jednoduchy.. :) mě to teda trvalo dele než Miguelloj ale to jen kvuli tomu ze mě mezitim asi 2 hodiny chcalo takže sem pododělal veci co šli uvnitř a kdyz přestalo tak sem šel dělat ven.. :) promě bylo asi nejhorší hledat u jednotky v těch ztvrdlejch dratech u jednotky.. :)
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od Miguello » 05 lis 2010, 07:50

Já zase dumal jak otevřít konektor ŘJ :oops:
Ne, skutečně to nic není, hlavně si dát pozor na zapojení páčky (protože s protikusem konektoru asi neseženeš, tak musíš odstřihnout a napájet) a myslím, že tady byl i někdo kdo modul zasadil vzhůru nohama, ale možná se pletu. Prostě nepoplést nic, kvůli čemu bys musel něco zase rozdělávat.
Doma zkusím najít svůj "vytúněný" návod (doplněný jak pro blba = pro mě :lol:) a hodím ho sem. Teda jestli nezapomenu.

Uživatelský avatar
hopan
Příspěvky: 43
Registrován: 19 zář 2010, 20:19
Bydliště: Tábor

Re: i tid umí spotřebu.

Příspěvek od hopan » 19 lis 2010, 21:26

Miguello, tak jsi na to asi zapoměl. Možná by se mi ten návod pro blbce hodil.
Opel Astra 1,6 16V X16XEL 74Kw 100 Edition

Odpovědět