Ako správne používať klímu?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Příspěvek od palix » 27 čer 2008, 09:37

Zachy píše:To snáď nemyslíš vážne, že na dlhších trasách nepoznať funkciu klímy asi ti potom vyhovuje teplo a vetráš otvorenými oknami kvôli úspore PH. Pravdepodobne si nezažil riadny úpal, takže v tom prípade v klímu ani nemusíš mať
Myslel som to tak, že na dlhších trasach nie je poznať, že je klíma zapnutá a nie, že ju nezapínam. Keď idem ustálenou rýchlosťou - napr. 90 km/h, tak je pokles výkonu zanedbateľný. Samozrejme, že nevetrám oknami - klíma je účinnejšia a spotreba by sa možno aj vyrovnala - či sú to okná, alebo klíma. Tak potom radšej klímu ;). Navyše nemám rád prievan z okien a ten hluk.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 27 čer 2008, 14:32

Kdo je na klimu zvyklý, tak už by nebral jinak. Já považuji dnes auto bez klimatizace za neprodejné. Mám klimu i v trolejbuse v práci a je to děs, když nemám svůj vůz a jen nějakou starou herku, kde mi to to otevřené okno nenahradí. Navíc, klimatizace přispívá ke zvýšení bezpečnosti, jelikož řidič není unavený, není vyčerpaný a dovede se lépe soustředit. A otevřená okna taky zvyšují přece spotřenu. Možná i víc, jelikož koeficient odporu větru je vyšší, protože vzduch neproudí okolo auta tak jak by měl, je tudíž nutné vynaložit větší odpor = vyšší spotřeba paliva, na překonání odporu větru, zejména při vyšších rychlostech.

:wink:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 27 čer 2008, 15:58

a navyse ked clovek chyti riadny prievan do ucha alebo niekde na rameno tak je to stokrat horsie.

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pico » 29 čer 2008, 17:15

Presne tak. Zažil som pred pár rokmi čo dokáže prievan v aute. Mesiac som maródoval po zápale trojklanného nervu. Odvtedy neznášam ani len otvorené okienko v MHD. Ale aj klímu treba používať s rozumom, najmä nesmie studený vzduch fúkať priamo na telo aj keď je to zo začiatku príjemné ale je lepšie mať pri klíme nasmerované výduchy do priestoru a počkať, kým sa interiér vychladí. Auto bez klímy by som už nechcel. Kto zažil Chorvátsku zápchu na dialnici pri 40 C, tak ki dá zapravdu. Tam nepomôže ani otvoriť okná.
Astra II

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Příspěvek od palix » 30 čer 2008, 07:15

Presne tak, ani ja nemám rád, keď na mňa fúka prievan z okna. A ako tu bolo spomenuté pri napr 100 km/h to už môže byť riadný odpor vzduchu a poriadný fukot v interiéri. Predsa len tá klíma má svoje čaro. Osobne som mal 1 z podmienok na aute klímu. Na autách bez klímy som sa nacestoval dosť a bola o hrôza.
RAz som šiel s bratrancom na jeho novej Honde. Bol tak koniec apríla a ja som bol len na prechádzke s manželkou. Tak sme sa zastavili na návšteve (chcel som vidieť tú mašinu).Boli sme sa previezť -ja ako spolujazdec. Na jednom úseku sme mali 170 km/h. Bola to paráda, ale čo sa začalo diať pár dní potom... Najprv ma večer pichlo v oku - ja že nejaká porážka... Šiel som k doktorovi a nič. Potom ma bolelo celé telo - trvalo to tak 3 mesiace. Bol som nesvoj a nikomu by som to nedoporučoval. Asi som chytil riadny prievan celého tela - bol som zrejme slabo oblečený...
TAkže vyplýva z toho - pozor na prievan...
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
Hurikan
Příspěvky: 87
Registrován: 06 úno 2008, 07:03
Bydliště: Severni cechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikan » 30 čer 2008, 09:23

tak vcera sem jel z Harrachova do Cesky lipy a bez klimy bych zdechnul... jen tak sem ji zkusil tak na 5 min vypnout a byl sem v aute jak ve skleniku......a ta spotreba by me vubec netrapila..... lepsi mit lehce vyssi spotrebu nez se v aute ugrilovat..... :P jo a ridicum at uz autobusu,trolejbusu nebo cehokoliv co je na cetse celej den tu praci ve vedru nezavidim....

Odpovědět