Motor cuká prosím o radu

alikkolik
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2009, 22:02
Bydliště: Praha - západ

Re: Motor cuká prosím o radu

Příspěvek od alikkolik » 25 kvě 2009, 14:23

FIURY píše:Já když měnil EGR tak se mi cca za 1000 km zanesl taky a dělal zase problémy. Takže pokud máš novější FW řídící jednotky typuju od r 2001 (jinak si ji musíš nechat flashnout), tak si vyčisti EGR a nech si ho v řídící jednotce "odpojit". Musí být funkční, nebude se vysouvat, bude furt zavřenej a nebde hlásit chybu.
Když je tu řeč o vyřazení EGR z provozu nestačí ho pouze zaslepit než se pouštět do zásahů do softwaru? Ventil by se pak nezanášel a čistý by normálně fungoval snad bez rozsvícené kontrolky motoru? Snad se nepletu ale mělo by to tak fungovat. Stejně mi je záhadou jak se může tak rychle zase zanést u nového vozu přece funguje daleko déle.

Reklama
 

Banto
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2009, 15:47

Re: Motor cuká prosím o radu

Příspěvek od Banto » 27 kvě 2009, 15:50

Opel Zafira 1,6/74kw
Motor mi "cukal" a vyskúšal som vyčistiť tento ventil. Nepomohlo. Tak som len odpojil kable idúce k nemu a všetko je v poriadku. Nijaka kontrolka nesvieti a motor ide ako predtým.

alikkolik
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2009, 22:02
Bydliště: Praha - západ

Re: Motor cuká prosím o radu

Příspěvek od alikkolik » 16 čer 2009, 10:33

Tak snad už mám definitivně vyřešené moje trápení. Motor necuká a šlape úplně normálně. Výměna EGR mu hodně pomohla jak jsem psal před nedávnem, ale po krátké době se začalo vše vracet. Nevím jestli vinou prodaného špatného EGR ventilu, nebo jeho opětovným zanášením. To už ale zjišťovat nebudu ventil jsem zaslepil vyrobeným plechem jak je popisováno u jiných témat a už 1200km jezdím v pohodě. Takže pokud někoho trápí podobné potíže s cukáním a výkonem motoru mělo by to řešit zaslepení. 8)

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor cuká prosím o radu

Příspěvek od HerryCZ » 16 čer 2009, 11:04

Hmm, ale ja EGR nemam vubec. :lol: :lol:
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Odpovědět