Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 21 led 2010, 20:35

Rad by som pocul Vase nazory a rady na nasledujuce otazky:

Som majitelom Opel Zafira 2.0 DTI 16V, 74 KW, prve prihlasenie 12/2003 a najazdene ma necelych 302 000 KM.
Bolo servisovane kedze bolo ako sluzobne auto, a je v zachovalom stave.

Otazky:

1, Investovali by ste do AE a xenonov?
2, Su vobec neake AE na Zafiry tohoto typu? (vobec ziadne neviem najst, len devil eyes, ale tie sa mi moc nepacia)
3, Kolko to asi stoji aby som mohol mat aj xenony bez problemov na STK a u GREENPISS (benga)

Pokila viem tak tam musim mat aj ostrekovace, a autoaticke nastavovnie svetiel. Xenony chcem preto, ze tie svetla ktore tam su na banan, slaba viditelnost.

Budem vdacy za kazdu radu a nazor.

Reklama
 

YANEK
Příspěvky: 3073
Registrován: 21 led 2006, 20:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od YANEK » 21 led 2010, 21:09

existujou samozdřejmě originál xenon lampy na zafiru počítej holý kolem 6-7 tisíc plus kolem 4tisíc trafa s výbojkama ted počítej tak kolem 2tisíc ostřiky plus tak 4tisíce náklon to je tak hrubej odhad na všem se dá určitě na vrakáči udělat i lepší cena
Magma Red
Obrázek
http://www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
BAD TOYS FOR FAT BOYS

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 21 led 2010, 22:14

hmm, takze ziadna lacna zalezitost, Yanek, investoval by si do toho auta este? Chcem pocut neaky nazor na to....

Uživatelský avatar
bahy
Příspěvky: 586
Registrován: 31 bře 2009, 14:26
Bydliště: Ivanka pri Dunaji (Bratislava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od bahy » 22 led 2010, 10:40

AE sa na zafiru nikdy nerobili, jedina moznost je kupit na G a potom upravit plechy aby ti to sedelo, alebo si ich vyrobit samostatne pomocou kruzkov.
Přílohy
165119_max.jpg
P.S.: Som chlapec z dediny a okno mam do dvora ;)

Uživatelský avatar
wizyy
Příspěvky: 198
Registrován: 17 bře 2008, 09:29
Bydliště: Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od wizyy » 22 led 2010, 12:29

Ahoj,
všechny přestavbové sady nejsou schvaleny pro provoz na komunikacich...pokud si je nandas, tak pro kamuflaz si dodelej ostrik a pro technickou aut. naklon svetel...ale i s tim ti technickou nemusej dat...a policajti ti muzou krome pokuty i odstavit auto....moje osobni zkusenosti jsou, ze policajti se koukaj jen po ostriku a cockach a na technicky uvidel cidlo a dal nic nezkoumal.

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Xenony

Příspěvek od Assaro » 22 led 2010, 15:19

Dakujem za rady, dalsie komenty hodim do spravnej sekcie, nech to nieje rozlietane po celom fore. ;)

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 22 led 2010, 15:27

Taktiez za radu dakujem, trosku neskoro ale predsa som zistil ze v prvom rade musim vymenit svetlomety (cele svetla). Auto nemam este ani mesiac tak som ho neako extra neskumal. Svetlomety mam lepene, a to presnejsie povedane umelohmotne drziaky :( Mozno aj preto mi to svieti zle. Pravdu povediac som lajik (maximalny) a chcel by som vediet ci sa pokutuju aj Devil eyes bez xenonov? Ajtak budem musiet ostreky dorabat? Yanek mi tu spravil hruby rozpocet, a az taky bohaty niesom :D , rad by som na to siel postupne (ale pokuty sa mi platit nechce ;) )

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 23 led 2010, 09:47

tak ludkovia, nasiel so Devil Eyes tuto:
http://www.tuning-no1.cz/zbozi/14932-op ... enim-black

Rad by so vedel preco su lacnejsie nez v inych obchodoch. Dayline to su origo alebo lacnejsie nahrazky? Je viacero vyrobcov?

Tu som napriklad nasiel tieto a cenovy rozdiel je slusny:
http://e-shop.tuning-centrum.cz/product ... devil-eyes

Vie mi to niekto vysvetlit? Popisy su vsade chabe, a rozdiel neviem najst.

PLS, help meeeeee.

Uživatelský avatar
bahy
Příspěvky: 586
Registrován: 31 bře 2009, 14:26
Bydliště: Ivanka pri Dunaji (Bratislava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od bahy » 23 led 2010, 15:09

Tie svetla su jedny jak druhe ziaden rozdiel tam moc nenajdes, existuju mozno od niekolkych vyrobcov, ale aj tak sa podla mna vsetky robia spolu v 1 cinskej fabrike. Dalej tie svetla su myslim homologizovane a co sa tyka pouzitia tych svetial bez xenonov, tak to kludne mozes. Ony su vyrobene na pouzitie s obycajnymi ziarovkami iba, dokonca maju aj na sebe myslim napisane ze nie su robene pre HID sadu. Navyse to bude asi aj tym ze ta cocka sama o sebe nie je pre xenon stavana. Ja mam obdobe AE a mam tam normalne ziarovky. Uz ani nerisim ci xenony alebo nie.. aspon clovek nema starosti zbytocne so zakonom. BTW potom to LED svietenie je len obrysove nema to homologizaciu pre pouzitie ako denne svietenie, cize musis svietit normalnymi stretavackami.
P.S.: Som chlapec z dediny a okno mam do dvora ;)

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 23 led 2010, 17:02

Tak o tie ledky mi nejde, neam problem s pouzivanim stretavacich svetiel. Rozdie v cene je v tom ( uz som na to prisiel) ze tie drahsie maju uz aj motorceky na sklapanie a lacnejsie nie. Co sa tyka Xenonikov, som polozil dotaz na to asi 7 predajco CZ/DE a uvidime k cou dospejeme. A xenony kazdopadne chcem, lepsie vidiet ;), a ja rad vidim :D

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 25 led 2010, 20:39

Tak aj ked pisem len sam pre seba :D tak Vam ajtak prezradim co mi bolo povedane. Do devil eyes Xenony? 2 nemecke eshopy mi to endoporucali, a 2 ceske ze neni problem :D, celkovo so dostal 4 odpovede. Tak ja asi do toho pojdem, alebo je nejaky padny dovod? Inak naklapacie motorceky vraj sedia tie od vyroby co tam mam ;)

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Mike.S » 25 led 2010, 21:02

někde už se tady o těch DE psalo a co si pamatuju, tak to LED svícení nemá homologaci jako světla na denní svícení . . .
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Assaro
Příspěvky: 15
Registrován: 21 led 2010, 19:01

Re: Zafira: Angel eyes + xenony :viac dotazov

Příspěvek od Assaro » 25 led 2010, 22:17

Jo je to dost mozne, ale pravdupovediac tu sa nenormalny kopec veci pisalo, a neako nestiham vsetko citat :(
Kazdopadne musim svoju "ojetu" zafu umyt a nafotit :D, ved mam OPEL, tak niet sa zaco hambit :D
Akorat ze mam viac nedostatkov na nej nez by som chcel :( , proste 302 040 KM je uz citit, ze ma nieco zasebou ;)

Odpovědět