Astra 1,4 zlobí

gemini
Příspěvky: 4
Registrován: 02 úno 2009, 18:38
Bydliště: Šlapanice u Brna

Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od gemini » 02 úno 2009, 19:00

Pánové zdravím vás. Objevil jsem toto forum v naději, že mi někdo pomůže pořešit můj problém. Tak, co mě trápí: mám necelý rok Astru 1,4 16V, r.v. 2000 ( koupeno jako ojetina s 100 000 na tachometru ) - po koupi vyměna oleje se všemi náležitostmi ( filtry a tak ), výměna rozvodů a výměna těsnění pod hlavou. Po roce spokojeného užívání se začínají projevovat drobné ( doufám ) závady - 2 x se mi stalo, že po nastartování a následném rozjetí se, mi padly otáčky tachometru na 0 a motor zhasl ( např. při dojíždění do křižovatky, jízda z kopce na neutrál ). V prvním případě, při opětovném nastartování šel motor chvíli na 3 válce a po chvíli trápení se rozeběhl a vše ok. Dnes cestou z práce najednou motor přestal do kopce táhnout a pod kopcem chcípl. Napoprvé se nepodařilo motor nastartovat - až na podruhé se motor chytl, asi 3 vteřiny se cukal a pak asi 25 km jízda v pohodě. Po asi hodinovém stání opět start, a v pohodě jsem odjel. Navíc si uvědomuju, že mi v minulosti po startu občas klesly otáčky asi na 600 a pak se vyšvihly na 1200. A do třetice - při jízdě, když jedu a jakoby brzdím plynem, tak dochází k jakési prodlevě brždění motorem ( motor bez plynu nebrzdí celou dobu a vypadá to trošku jako cukání )...Jsem z toho trošičku zoufalej, ale doufám, že to bude nějaká banalita za pár kaček. Jinak jsem totální laik, co se auta týče a jediný co umím, je natankovat a vyměnit rezervu, takže servis mě čeká tak i tak - jen bych nerad, aby mě někdo natáhl...:-) Díky všem za případné rady. V.

Reklama
 

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od genius0011 » 02 úno 2009, 19:34

hle máš to kousek do Brna (v podstatě seš v Brně) tak navštívit uživatele RomanK 8) ale kontakt musí dát někdo jiný nemám ho :oops:
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

new-name
Příspěvky: 2895
Registrován: 14 zář 2008, 20:31
Bydliště: Polná nebo SinCity Žďár
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od new-name » 02 úno 2009, 19:37

poslal jsem ti SZ s mobilem na něj, snad mě nebude proklínat :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek

jezdím kObrázek

Jeronimo
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2009, 09:21
Bydliště: Dolní Benešov

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Jeronimo » 02 úno 2009, 19:40

Nazdar Lidi nevím jak a kde napsat dotaz.Díky za radu
Caravan 1,6 8V r.v.12/98

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Hribek » 02 úno 2009, 19:43

Nazdar.
?? Jak nevim jak? vzdyt jsi pravě napsal, tak jen si vybrat sekci které se dotaz týká a šup sem s ním.

gemini
Příspěvky: 4
Registrován: 02 úno 2009, 18:38
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od gemini » 02 úno 2009, 20:12

new-name píše:poslal jsem ti SZ s mobilem na něj, snad mě nebude proklínat :oops:


Díky - zkusím...

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Trdlo » 02 úno 2009, 20:46

new-name píše:poslal jsem ti SZ s mobilem na něj, snad mě nebude proklínat :oops:
nebude, zveřejňuje ho ve svém podpisu zde, i na svém webu - http://carteam.cz/ :wink:
END

jaroslav120
Příspěvky: 138
Registrován: 08 lis 2007, 08:52
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od jaroslav120 » 05 úno 2009, 15:44

Vycisti ci Motorcek volnobehu a mas po probleme. Nic tazke rozobrat a vycistit. Uvidis pomoze. 8) 8) 8)
CHYBA 1: Ked si nastartoval a motor ti zhasol stalo sa to ze mas zaneseny priestor kde je motorcek aj motorcek a vzduch ktory by tam normalne prudil (S ktorym riadiaca jednotka pocita)tam teraz na volnobl neprudi tym paom ti to zdochyna.
CHYBA 2: Ked ti siel na 3 valce. To je to iste ako pri chybe 1 len sa ten motorcek pohol aj napriek necistoam a otvoril viac vzduchu
CHYBA 3: zdochynanie na neutral jazda z kopca atd. Ked pustis plynovy pedal tak sa ti privod vzduchu cez klapku zastavi a ide iba oklukov cez krokovy motorcek ktory nastavuje volnobezne otacky. Ked je zaneseny nemoze sa hybat alebo len z tazkostami tym padom ti roby to co v CHYBE 1.

Ak ho mas zanseny stava sa casto ze ti otaky dost kolisu na volnobehu.
Opel ASTRA G 1,6 16V X16XEL vybava confort...

gemini
Příspěvky: 4
Registrován: 02 úno 2009, 18:38
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od gemini » 06 úno 2009, 06:55

jaroslav120 píše:Vycisti ci Motorcek volnobehu a mas po probleme. Nic tazke rozobrat a vycistit. Uvidis pomoze. 8) 8) 8)
CHYBA 1: Ked si nastartoval a motor ti zhasol stalo sa to ze mas zaneseny priestor kde je motorcek aj motorcek a vzduch ktory by tam normalne prudil (S ktorym riadiaca jednotka pocita)tam teraz na volnobl neprudi tym paom ti to zdochyna.
CHYBA 2: Ked ti siel na 3 valce. To je to iste ako pri chybe 1 len sa ten motorcek pohol aj napriek necistoam a otvoril viac vzduchu
CHYBA 3: zdochynanie na neutral jazda z kopca atd. Ked pustis plynovy pedal tak sa ti privod vzduchu cez klapku zastavi a ide iba oklukov cez krokovy motorcek ktory nastavuje volnobezne otacky. Ked je zaneseny nemoze sa hybat alebo len z tazkostami tym padom ti roby to co v CHYBE 1.

Ak ho mas zanseny stava sa casto ze ti otaky dost kolisu na volnobehu.
Člověče, to zní dost logicky - je to přesně jak popisuješ. Bohužel jsem lama, co se aut týče a ani netuším, kde ten motorek je...Nicméně nedávno jsem se stavil na doporučení mého kolegy v servisu Opel ( neznačkový, ale dělají už leta jen Opel ), kde mi udělali diagnostiku ( dokonce zdarma ) která neobjevila žádnej error...Jen mi dali jakejsi marast do nádrže, kterej na sebe naváže případnej bordel a vodu z benzínu a tím to zatím skončilo. Takže myslíš zajet do servisu a chtít vyčistit ten motorek? Nebo bych to zvládnul sám?

jaroslav120
Příspěvky: 138
Registrován: 08 lis 2007, 08:52
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od jaroslav120 » 06 úno 2009, 23:05

Jasne ze to zvladnes sam. Je to uplne jednoduche a urobil som na to navod vola sa Jak vycistit klapku vzduchu. Je to na stranke medzi navodmi. Ten motorcek je na tej klapke vzduchu no proste vsetko tam uvidis len nech ti do sacieho potrubia nic nespadne a nic tam nevilievaj na to si daj veeeeelikansky pozor.
Opel ASTRA G 1,6 16V X16XEL vybava confort...

Uživatelský avatar
kamarek
Příspěvky: 351
Registrován: 15 říj 2007, 21:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od kamarek » 07 úno 2009, 12:20

ASTRA G, 99, 1.6 X16SZR, EDÍCIA 100, STRIEBORNÁ METALÍZA

Uživatelský avatar
Pitman
Příspěvky: 1151
Registrován: 12 lis 2006, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Pitman » 07 úno 2009, 12:56

gemini píše:
jaroslav120 píše:Vycisti ci Motorcek volnobehu a mas po probleme. Nic tazke rozobrat a vycistit. Uvidis pomoze. 8) 8) 8)
CHYBA 1: Ked si nastartoval a motor ti zhasol stalo sa to ze mas zaneseny priestor kde je motorcek aj motorcek a vzduch ktory by tam normalne prudil (S ktorym riadiaca jednotka pocita)tam teraz na volnobl neprudi tym paom ti to zdochyna.
CHYBA 2: Ked ti siel na 3 valce. To je to iste ako pri chybe 1 len sa ten motorcek pohol aj napriek necistoam a otvoril viac vzduchu
CHYBA 3: zdochynanie na neutral jazda z kopca atd. Ked pustis plynovy pedal tak sa ti privod vzduchu cez klapku zastavi a ide iba oklukov cez krokovy motorcek ktory nastavuje volnobezne otacky. Ked je zaneseny nemoze sa hybat alebo len z tazkostami tym padom ti roby to co v CHYBE 1.

Ak ho mas zanseny stava sa casto ze ti otaky dost kolisu na volnobehu.
Člověče, to zní dost logicky - je to přesně jak popisuješ. Bohužel jsem lama, co se aut týče a ani netuším, kde ten motorek je...Nicméně nedávno jsem se stavil na doporučení mého kolegy v servisu Opel ( neznačkový, ale dělají už leta jen Opel ), kde mi udělali diagnostiku ( dokonce zdarma ) která neobjevila žádnej error...Jen mi dali jakejsi marast do nádrže, kterej na sebe naváže případnej bordel a vodu z benzínu a tím to zatím skončilo. Takže myslíš zajet do servisu a chtít vyčistit ten motorek? Nebo bych to zvládnul sám?
Kamarade nic si z toho nedelej...ja sem taky lama a narazim tu na podobny problem...vzdycky kdyz se mi neco stane tak mi zde vsichni odbronici napisou jak je to jednoduche dat dohomrady, ze staci vyndat todle, promerit , zandat, vycistit...atd..jenze me to nikdy nic nerekne a ani nevim kde bych to mel hledat....takze pak stejne jedu do servisu...
je to asi jako kdyby ti lide nemohli vypocitat priklad, nevedeli nic o matice a ja jim rekl at pouziji integraly a metodu per partes :D ...jinak jeste aby si to nekdo spatne nevysvetlil nemela to byt kritika na zdejsi odborniky...spis byste to mohli obcas napsat vice polopaticky....treba takovy A4 referat abysme to mi nymandi pochopili... :D :lol:

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Arwy » 08 úno 2009, 09:42

Na nete je toho o čistení klapky dosť. Stačí len keď trošku človek pohľadá a má snahu a chuť sa niečo naučiť. Možno tým zabiješ dva dni pri PC, ale budeš mať radosť z toho že sito zvládol sám.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od langdon2 » 08 úno 2009, 11:12

Ja som to robil vcera, tu klapku....komplet precistene, aj krokovy motorcek, mal som na klapke jeden ten tenky kanalik nepriechodny..a teraz je jak nova.....
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Astra 1,4 zlobí

Příspěvek od Trdlo » 08 úno 2009, 16:10

Langdon: 8) Hlavně ty ucpaný kanálky je nutný vyčistit, takže skvělá práce. :wink:
END

Odpovědět