ach ta STK

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 03 pro 2007, 17:48

josef píše:Technika asi sralo, že máš lepší auto než on. Nejhorší srážka je srážka s blbcem. Jo, možná kdybys přijel stodvacítkou..... :lol: . Dobrý technik snad rozezná kubaturu motoru na pohled, když je to jeho denní chleba. Ale musí se mu chtít. Asi jsi byl předem určen "na odstřel" :cry:
mas pravdu, presne tohle si taky myslim, a podle me hned jak me videl ze sem vylez z takovyho auta, tak se nasral a byl sem urcenej hned
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Reklama
 

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Re: cislo motoru

Příspěvek od gErda » 03 pro 2007, 17:50

sabelt píše:Ja mam pocit, že číslo motorů se dnes už vůbec neřeší :)

A hlavně, tohle mi udělat nakej frajer, tak i s moji vejškou 175cm bych mu rozkopal hubu tak ze by na to nezapomněl nadosmrti ... na takový lidi nemam nervy... a tohle to je fakt moc ... no fuj .. chce se mi z nej blejt ...
no prave ze sem auto pred pulrokem prihlasoval a kouk na motor neco tam vycet a v poho, ani slovo nerek a tohle byl fakt dement, jo moje vyska taky 175 :D mel sem ztochuti mu dat hlavou o ten rozpalenej motor
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 03 pro 2007, 17:53

spermin píše:
gErda píše:tak sem se koukal po tom cisle motoru a nemuzu ho najit :? nevim kde ho mam hledat a tak ho proste nikde nevidim :( chtel bych vedet jak tam je videt ci jak je vyrezli, tady sou fotky motoru s krytem i bez krytu, kdyby mi nekdo rek kde to hledat dik :(
JÁ TO MÁM TAM, CO JSEM VYZNAČIL ŽLUTĚ je tam Typ motoru V mém případě X16XEL na tom ocelovém odlitku bloku
Obrázek
ja to cislo proste nemuzu najit :( nasel sem tam par cisel vcetne log GM atd. ale nic se neshodovalo s tim cislem motory ani naznak nejaky motorizace 16 atd. uz asi spis nevidim pres ty svoje nervy co mam dneska, kaslu na to dnes a mrknu na to snad s cistou hlavou zejtra a treba to hned objevim
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Marian
Příspěvky: 802
Registrován: 27 zář 2006, 20:40
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian » 03 pro 2007, 19:03

Tak já mám stejný typ motoru a tady jsem Ti to vyfotil a držím palce ať ti to dobře dopadne. Možná bych zkusil zajet na jinou STK a zeptal se jestli má ten hňup na to právo
Obrázek

Saša
Příspěvky: 1861
Registrován: 02 lis 2006, 14:40
Bydliště: VALASSKE MEZIRICI-ZLIN

Příspěvek od Saša » 03 pro 2007, 19:16

Číslo motoru už dnes být nemusí ale musí sedět typ motoru,já když jsem měnil motor za novější a chtěl ho přepsat tak mi bylo sděleno na doprav.inspektorátu že číslo přepisovat nemusím. :wink:
ASTRA-G-1,6 -X16SZR,3dv.1999, ABS,4kotouč,4airbag,el.zrcátka,centrál,alarm, lité kola 16Allesio,křídlo Irmscher,Angel eyes,folie SunTek.
------
ASTRA-H-1,7CDTI-ENJOY,2005,ABS,4kotouč,8airbak,el.zrcátka,okna,centrál,AAC,CD30MP3,
16 origo Opel,OPC křídlo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2261

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Příspěvek od spermin » 03 pro 2007, 19:46

Marian píše:Tak já mám stejný typ motoru a tady jsem Ti to vyfotil a držím palce ať ti to dobře dopadne. Možná bych zkusil zajet na jinou STK a zeptal se jestli má ten hňup na to právo
Obrázek
Jo jo, u Tebe to je pekne videt.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 04 pro 2007, 06:42

no a neni jednodušší než si dělat nervy jet jinam? :wink:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 pro 2007, 09:46

diyk moc za tu fotku toho cisla motoru, konecne vim kde to mam presne najit tak se na to pujdu hned mrknout a uvidime, no ze bych nejak zjistil kde bydli? :D napadlo me taky zavolat primo do oplu na nejakou telefoni linku (jenze na jakou?) kde by mi nekdo sdelil jak to teda ofiko je, protoze pochybuju ze to nejaka operatorka na call centru bude vedet :)
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

pája B
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2007, 20:11
Bydliště: Troubky nad Bečvou

STK

Příspěvek od pája B » 04 pro 2007, 11:15

Jsem technikem STK.Při výmazu motoru se jeho číslo nekontroluje,typ motoru musí souhlasit s udajem v TP,a musi být na originálním výrobnim štítku na bloku nebo vyraženo na bloku.Při celozakrytování motoru muže technik v poznámce konstatovat-TYP MOTORU NEKONTROLOVÁN Z DUVODU JEHO ZAKRYTOVÁNÍ.Sklon světlometu je dán výrobcem vozidla a STK kontroluje toto nastavení v daných tolerancích.Tolerance by neměly být překročeny(lidský přístup).Ovládání světlometu z místa řidiče musí fungovat.Žádný prostředek v lékárničce nesmí mít překročenou expiraci.Platnost expirací je ruzně dlouhá.Přístup technika je ostuda.Nechoval se profesionálně ani slušně.Rada-typ motoru najít a očistit,když není tak to řešit přes OPEL,lékárničku koupit,světlomet se pokusit opravit provizorním nastavením podle druhého světla nebo jeho seřízením v jiné STK s lidským přístupem.Tyto služby existují.Na technika si lze stěžovat na krajském uřadě,USMD,nebo ministerstvu dopravy.Na opakovanou jed na tu samou STK nebo na celou jinam.Hodně štěstí.

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 pro 2007, 11:19

diky moc, sem rad ze se mezi nama nasel i jeden takovy co dela na STK, moc mi pomohlo to co si napsal,aspon sem zase o kus chytrejsi, mrknu na ten motor, to je ted nejvetsi co chci resit, s lekarnickou pocitam, svetlo chapu ze se musi seridit proto prostrikuju wd40 aby se odstranila rez a kolecko se chytlo a mohlo se to svetlo stelovat.
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 pro 2007, 11:59

takze bohuzel skutecnost je opravdu takova ze to cislo tam neni. je vyrezly, totalne , nic tam bohuzel neni k precteni, takze si jdu najit nejakou technickou linku do opla a jdu zjistit co a jak, jestli tu STK muzu udelat normalne i bez toho jak mi tu radite,
Obrázek

se svetlem to vypada tak kdyz jsem to zkousel oproti tomu co funguje tak to klade trochu pri otaceni kolecka odpor, jenze to co nejde seridfit se toci uplne bez odporu, druhej den prostrikavam wd40 zadna zmena, vypada to ze lampa bude muset jit ven a doufam ze se do ty krabicky na serizovani nejak dostanu protoze jinak nevim co s tim, jestli tam sou nejaky mini ozubeny kolecka co od sebe odskocili nebo neco tak kdo vi...


edit:tak sem prave kontaktoval opel s problem s cislem motoru, v jednoduchosti mi rek vsechno co mi tady radite, jako ze se to neresi, nemusi se evidovat je to nahr.,dil a novy auta to cislo motoru vubec nemaj, nechat ho vyrazit znovu je pry nejvetsi blbost, nikdy se s tim nesetkali ze by nekomu nedali stk kvuli tomuhle, podle nej ten chlap prej asi zaspal nebo neni pri smyslech a nema co delat na STK, takze sem si zjistil jestli mi muzou podlat nejaky ofiko ohlaseni s razitkem opel o tom motoru ze pochybuju ze se s tim dementem na STK dohodnu slovne, takze jdu obvolat centralu a uvidime, kazdopadne slovne od opla mam dokazano ze s timhle na STK nema bejt problem a tohjle se uz dnes neresi
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: STK

Příspěvek od spermin » 04 pro 2007, 12:34

pája B píše:Jsem technikem STK........typ motoru musí souhlasit s udajem v TP,a musi být na originálním výrobnim štítku na bloku nebo vyraženo na bloku.......Při celozakrytování motoru muže technik v poznámce konstatovat-TYP MOTORU NEKONTROLOVÁN Z DUVODU JEHO ZAKRYTOVÁNÍ.
přečti si pořádně slůvka MUSÍ a MŮŽE. Spíše si zjisti, kdy má dotyčný volno a pokud máš ostatní v pořádku, neváhej.
Hodně ŠTĚSTÍ.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 pro 2007, 12:35

tak vec se ma nakonec asi tak ze 2x jsem byl presmerovan a nakonec jsem skoncil na opel homologace, tam mi rekli ze siclo motoru neni potreba, ale ze je tam potreba to cislo typu motoru, a to je samozrejme taky vyrezly, takze staci kdyz zaslu kopii velkyho technicaku a dokladu o ty STK a oni mi prej max. do 14 dnu odeslou papir kde bude ofiko prohlaseni ze mam ten motor co tam mam, takze mi to poslou ani se na to nechtej podivat a to prej mi bude stacit, takze zadny vyreni cisla nebude, nic nebude, necham si poslat ten papir a puidu mu to omlatit o hlavu, sem zvedavej co bude delat kdyz tam to cislo neuvidi znova :D
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Majla
Příspěvky: 1829
Registrován: 05 říj 2007, 16:46
Bydliště: Březová - Oleško

Příspěvek od Majla » 04 pro 2007, 12:56

tak to ti držím palce. Tahle story je zajímavější než kdejaká telenovela v TV :)

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 pro 2007, 13:00

Majla píše:tak to ti držím palce. Tahle story je zajímavější než kdejaká telenovela v TV :)
diky :D :D :D sem zvedavej na jeji konec :D doufam ze to bude mit happyend
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Odpovědět