Sviti zluta kontrolka chlazeni motoru

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 34
Registrován: 24 čer 2007, 19:54
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Sviti zluta kontrolka chlazeni motoru

Příspěvek od Ghofig » 19 lis 2007, 18:13

Dneska se mi rozsvitila zluta kontrolka chlazeni motoru na sluzebaku a do servisu se dostanu az za dva dny.

Jde mi o to, ze sviti kontrolka a jede naplno ventilator u chladice. Pritom teplota je na zhruba 80ti stupnich a vody je tam presne po rysku. V cem by se dal hledat problem? Docela me to znervoznuje a potreboval bych 2 dny jeste jezdit. Nejake cidlo nekde? Nesetkal jste se s tim nekdo? Na palubnim pocitaci neni zadna hlaska... Jen tato kontrolka

Predem diky
1,4 16v & 1,8 16v :)

Reklama
 

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 19 lis 2007, 19:29

může to být snímač teploty, ale skokni si na diagnostiku.

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 19 lis 2007, 20:36

Nebo nejaky spatny kontak ci v horsim pripade spatna ridici jednotka chlazeni. Pokud bude teplota porad v norme, tak bych to zkusil ty dva dny odjezdit co potrebujes a pak sup na tu diagnostiku :wink: .

S tou kontrolkou jsem mel take mensi trampoty, ale nic vazneho jen mi odesel ventilator na klimosce :D .
http://www.astra4ever.cz/kontrolka-klim ... -t266.html

Uživatelský avatar
Zdeněk Lbc
Příspěvky: 1744
Registrován: 26 úno 2006, 21:57
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Zdeněk Lbc » 20 lis 2007, 07:53

Dostala se Ti vlkost do řídící jednotky. Je umístěná před předním levým kolem dole za nárazníkem. V tomto počasí se mi to taky stává. Rozpojit, vysušit, ošetřit přípravkem na kontakty, aby se k nim nedostala vlkost a zase dát dohromady. Běžně se to dělá výměnou jednotky, cena cca 5 000,- Kč. Jinak by to nemělo mít teď v zimě zásadní vliv na jízdu. Jezdil jsem s tím víc jak týden a vysoušel jsem ji za 3 roky asi 4x. Nicméně, návštěvu servisu doporučuji.

Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 34
Registrován: 24 čer 2007, 19:54
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghofig » 20 lis 2007, 07:59

No dneska na asi 30ti kilometrove trase jen tak dvakrat problikla a pak chvilku svitila, kdyz jsem predjizdel. Takze to vidim tak, ze je tam fakt nejaky kontakt nebo neco takoveho. Uvidime. Jezdit zatim budu a pak to jde do servisu
1,4 16v & 1,8 16v :)

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Příspěvek od spermin » 20 lis 2007, 22:17

Ghofig píše:No dneska na asi 30ti kilometrove trase jen tak dvakrat problikla a pak chvilku svitila, kdyz jsem predjizdel. Takze to vidim tak, ze je tam fakt nejaky kontakt nebo neco takoveho. Uvidime. Jezdit zatim budu a pak to jde do servisu
možna stačí pročistit patřičné kontakty, ale které to jsou neporadím.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Zamčeno