Dovolená

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
Zdeněk Lbc
Příspěvky: 1744
Registrován: 26 úno 2006, 21:57
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Zdeněk Lbc » 05 srp 2007, 00:24

Po delší odmlce jsem zase tu! Byli jsme na týdenní dovče. Po červencové 14. denní v Chorvatsku tentokrát v Německu. Liberec - Frankfurt nad Mohanem, zastávka v Rüsselheimu a dál podél řeky Rýn do Koblence, tam pak na Cochem, Trier, Luxembourg, francouzské Metz zpět do Německa, Norimberk a přez Plzeň a Prahu zase domů. Skoro 200 km jsme absolvovali na kolech, podél řek Rýn a Mossela, jsou tam nádherný cesty a nekonečné vinice. Projeli jsme 4 kempy, svezli jsme se hotelovou výletní lodí z Koblence do Cochemu, no paráda!!! ASTRA jela bez problémů, najeli jsme 2 108 km při průměru 6,5lt/100km. Ještě v sobotu v 10,00 jsme byli v Luxemburgu, ve 14,45 v Metz a ve 22,30 doma. No jedna závada se přeci vyskytla, praskla H7 žárovka! :lol: Sice nám 2 dny pršelo, ale jinak byla cesta moc pěkná! Mohu jen doporučit!

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 08 srp 2007, 14:31

Ďuri píše:Tak nás asi čaká koncom prázdnin HR - niekde okolo Makarskej, jediné z čoho mám hlavu je že mám 2.0Di a na tacho 150 000km čo je podľa tohto fóra km kedy odchádzajú čerpadlá... :(
... že sa nič také nestane a Astrula to zbrnkne v poho...? :( poteší ma niekto? :)
OK nikdo se k tomu nema, tak ja Te trochu utesim :D jiz loni a letos jsem v poradku absolvoval cestu do Chorvat (+- kolem Splitu) a ted ma astricka na tachaci 172t km a nejake drobne a porad je v nejlepsi kondici :wink: . Hele pos.at se muze vzdycky neco a na jakemkoliv aute a ver, ze astru za ty 4 roky co tam jezdime jsem po ceste videl stat jen jednu a to jeste eFko, ale mercedesu tech bylo nepocitane.

Uživatelský avatar
Petr von Ace
Příspěvky: 7
Registrován: 07 srp 2007, 13:49
Bydliště: Radomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr von Ace » 10 srp 2007, 20:33

No já jedu do Rimini tak jsem na svojí holku zvědavý, jak to snese na jeden vrz :?:
Astra G Caravan, 2.0 Di, Comfort, 98

Uživatelský avatar
vavatko
Příspěvky: 295
Registrován: 18 čer 2007, 17:54
Bydliště: OSTRAVA JIH

Příspěvek od vavatko » 18 srp 2007, 20:39

tak jsem si dnes udělal výlet z rodinkou do dinoparku - Vyškov u Brna vřele doporučuji Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 259
Registrován: 31 led 2006, 08:48
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od maxim » 18 srp 2007, 22:25

Petr von Ace píše:No já jedu do Rimini tak jsem na svojí holku zvědavý, jak to snese na jeden vrz :?:
snese :) moje to taky snesla na otocku s 6h prestavkou, spis jsem mel dost ja :D
ASTRA G 2.0Di Caravan ; X20DTL ; Z282 ; Mio A701
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4549
Obrázek

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 116
Registrován: 25 úno 2007, 20:09

opeť doma... :)

Příspěvek od Ďuri » 03 zář 2007, 11:56

Tak som tu :) Astrula to zbrnkla v poho, boly sme pri Zadare taká malá zašiváreň - Rogoznica. Cca nejakých 900 a niečo kilometrov. Všetko šlapalo ako hodinky-myslím auto akurat domov sme išli 18hodín... slovom osemnásť... Na prechode z HR do Slovinska bola odstavená dialnica a všetci sme išli na staru cestu tak sme tam skisli na 5 hodín... hrozné a že cez Rakúsko je to rýchlejšie... hahaha...
Inak ako tu bolo povedané tých mercedesov som videl aj ja zopár a nie len staré rakoviny ale aj jedno v celku nové "C"čko. Jak smutné...som z toho trocha v šoku, vždy som totiž mercedes považoval za kvalitnú značku.

PS:Marky dakujem :)
PS2: maximálne som bol príjemne prekvapený z pohodlia v Astre pri takto dlhej ceste - žiadne ošívanie sa po 200km ako v mojej služobnej Fabke... zvláštne lebo Fabia je na pocit po prvom usadnutí ovela príjemnejšia ako Astra a aj to ovládanie sa zdá byť trocha lepšie ale po cca 150km čo s Fabkou urobím za deň som vždy ako zbitý ako pes, ale v Astre úplne v pohode...?
Kto má peniaze, kúpi si auto, kto ich nemá zomrie ináč.

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: opeť doma... :)

Příspěvek od Luboš X17DTL » 03 zář 2007, 12:39

Já jsem o starých mercedesech nepsal, to by nebylo divu. Měl jsem na mysli nové nebo novější kousky. Jinak nevím, proč nejezdíš přes Maďarsko, pohodová cesta, kilometrově stejná. Když si vezmeš čas, tak si myslím, že s úskalím, které vždy v Chorvatsku a Slovinsku čeká, je to plnohodnotná trasa. To už se vůbec nemusím zmiňovat o spotřebě.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 03 zář 2007, 16:09

Myslim, ze na veku tech mercedesu nezalezi, za celou dobu co tam jezdime jsem videl jak nove tak stare, proste kolony jim nezvedci. Jinak pres to Madarsko to asi pristi rok take vyuzijem, uz jsem to slysel z vicero stran, ze je to pohodove a o to mi take jde :D .

PS: tech 5hodin musel byt teda porod :? .

philips412
Příspěvky: 70
Registrován: 26 čer 2007, 21:28
Kontaktovat uživatele:

moje letosni dovca

Příspěvek od philips412 » 03 zář 2007, 16:55

Tak panove, aspon nekdo ma pohodu...Me letosni Chorvatsko: Dorazil jsem v naprosto vybornym case bez problemu do Pisaku (cca 15 km od Omise).Dva dny na to vylet do Omise,kde jsem zaparkova,a odpo uz nenastartoval...Takze vztek nejvetsi,nervy,volal jsem asistencku,ale tam mi nabidli 130EUR slevu na odtah,ktery by zaridili a opravu bych si hradil,taxem se jim na to vybodl a nasel si tam autoelektrikare,kterej pro to se mnou sjel a od te chvile zacal mini horurek- napichli to na 2 ruzny diagnostiky a ja jen cumel-prvni den 2 hodiny a nic,taxem stopem odfrcel...kazdej den jsem tam jezdil jak to vypada,protoze mi vzdycky rekli: "Uz to bude,je to dil ten a ten",ale nakonec to ono nebylo,takze budou dal hledat...Trvalo to 6 dni,a prisli na to,ze bylo cosi s nejakou hrideli ktera toci klinovej remen ci co(nejsem vubec znalec)...Suma sumarum 200EUR a 6 dni dovolene nervy jak to dopadne... Vymenili i remen i tu hridel,jsem o 200euro chudsi, ale auto slape jako hodinky.Taxem to zkusil v AAA reklamovat,ale neuznali,pac nebylo pry v podstate co reklamovat,kdyz uz na vozidle ta zavada nebyla :) Taky fajn, ale kompenzaci jsem dostal kupon na slevu 5000 Kc, kdybych tam zas nekdy kupoval auto :P Za 2000 prodam,chcete??? :)))) Tak at vas to nikoho nepotka... Filip
PHILIPS

G KOMBI 98 1.6 16V X16XEL

Uživatelský avatar
green
Příspěvky: 432
Registrován: 27 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Štatl, Velká Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od green » 03 zář 2007, 17:54

myslím, že ten kupón si můžeš leda zarámovat :lol: :lol: :lol: Po tom, co jsi tady napsal o "obchodnících" z AAA, to už nestřelíš ani za pivo :lol:
Jinak gratuluju k úspěšné resuscitaci auta. Znám pár lidí, kterým taky auto kleklo v HR a druhý den o něm nikdo nevěděl... Cesta Eurolines zpátky domů a dopisování si z HR policií je prý taky orgastický zážitek...
"je lepší ztratit na silnici vteřinu, než ve vteřině život"
Opel Astra G, caravan, 1,6 16V, 74kW, 1998
na důchod: (o\_/o)
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic. ... 4032#84032

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 116
Registrován: 25 úno 2007, 20:09

to čumím...

Příspěvek od Ďuri » 03 zář 2007, 18:19

To už takýto sú vychitralý zlodeji??? VAV...
To Luboš: cez Hungari som šiel minulý rok a presne ako hovoríš, úplná pohoda. Tohto roku som chcel skúsiť aj Austriu ale akosi to nie je ono...:) hehe... som si nadával tiež dosť, ale čo už, po vojne ja každý generál...
To Philips412: ti nezávidím, toho som sa ja bál celú dovolenku a v tej kolóne to myslím ani netreba hovoriť... stojíš 20min, potom naštartuješ, pohneš sa 100 metrov a zasa zhasínaš... no brrr...

PS:tie Medvede to prečo ako takto štrajkujú??? Mám kamaráta so 190E a ten s tým raz mesačne chodí na opačný koniec Dojčlandu a úplne v pohode... som z toho jelen :shock: alebo žeby teda ako to už naozaj bola pravda že nové autá sa robia len pre servisi a nie pre ľudí??? :?
Kto má peniaze, kúpi si auto, kto ich nemá zomrie ináč.

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Re: to čumím...

Příspěvek od Marky » 03 zář 2007, 20:01

Ďuri píše:PS:tie Medvede to prečo ako takto štrajkujú??? Mám kamaráta so 190E a ten s tým raz mesačne chodí na opačný koniec Dojčlandu a úplne v pohode... som z toho jelen :shock:
Mozna, prave ze jsou stavene jen na bezkolonove dalnice, kde jen jedou, jedou a chladi, v Chorvatsku to hold porad stoji a tam uz to neuchladi :? .

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 116
Registrován: 25 úno 2007, 20:09

Příspěvek od Ďuri » 03 zář 2007, 21:05

...ano ano takto myslím boly robené aj 105 a 120ky... hm hm

Ale vážne - to bude asi servisom a nižšími cenami z druhovýroby, nie? Origo je asi drahé a pokial to boli Slováci tak viac menej je tu problém zohnať origo aj tuškové baterky do dialkového... ale to len medzi nami :) Ceny ND sa tu rozoberali niekde inde - myslím CR vs SR.

Ale pozerám že sa nám tu diskusia na tému "dovolenka" nejako zvrhla... :)
Kto má peniaze, kúpi si auto, kto ich nemá zomrie ináč.

Odpovědět