Tak na co to je kontrolka ?

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Tak na co to je kontrolka ?

Příspěvek od shadow » 12 črc 2007, 14:15

Zdravím Vás. Včera se mi cca po 200 km rozsvítila kontrolka - dole uprostřed v budíku otáček - takovej ten blbinec s tím bleskem uprostřed. Hledal jsem tedy v české verzi manuálu a ejhle. Je tam tato kontrolka vyobrazena dvakrát - sice bez blesku ale podle místa kde je vykreslena se jedná o stejnou kontrolku. problém ale nastal v tom k čemu slouží. Podle mne spíše k té první verzi ( ne olej )nicméně radši si nechám poradit od zkušenějších a zároveň se chci zeptat co s tím. Dnes dopoledne jsem jezdil, kontrolka nic. Před chvílí jsem se vrátil, kontrolka svítila cestou tam cca 5 km. Při cestě zpět po opětovném startu zase nic nesvítilo. přikládám kopie z českého manuálu s vysvětlením dané kontrolky: Obrázek Obrázek
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vavroch
Příspěvky: 66
Registrován: 02 črc 2006, 21:11

Příspěvek od Vavroch » 12 črc 2007, 14:28

No s olejem to nema podle mne nic spolecnyho, jedna se o kontrolku funkce motoru, me se napriklad rozsvicovala, kdyz jsem mel problemy a ARG (EGR) ventilem ci lambda sondou ... takze tak.
Opel Astra G, 1,6 16V, 74kw/101k, r.v. 1998 Comfort - ALU Dezent V, ostatní: stěrače AeroTwin;

Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Příspěvek od shadow » 12 črc 2007, 14:31

Vavroch píše:No s olejem to nema podle mne nic spolecnyho, jedna se o kontrolku funkce motoru, me se napriklad rozsvicovala, kdyz jsem mel problemy a ARG (EGR) ventilem ci lambda sondou ... takze tak.
Osobně si právě taky myslim, že to s olejem nemá společnýho nic, že je prostě pouze chyba v manuálu ( vyobrazili tam jinou kontrolku než chtěli), ale jistota je jistota, proto se radši ptám.
AGR ventil nebo lambda sonda říkáš - svítilo Ti to pořád nebo jako mně když se zrovna autu zachce ?
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Arwy » 12 črc 2007, 14:41

Význam kontrolky závisí od roku výroby. Ak máš aj kontrolku auta s kľúčom, tak tá s bleskom je kontrolka riadenia emisií. Ak auto s kľúčom nemáš, tak je spoločná - aj pre riadenie emisií aj pre motor.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Příspěvek od shadow » 12 črc 2007, 15:57

Arwy píše:Význam kontrolky závisí od roku výroby. Ak máš aj kontrolku auta s kľúčom, tak tá s bleskom je kontrolka riadenia emisií. Ak auto s kľúčom nemáš, tak je spoločná - aj pre riadenie emisií aj pre motor.
Hmm, kontrolu systému řízení motoru ( auto s klíčem) nemám tudíž mi tahle kontrolka s bleskem hlásí emise i problémy s elektronikou motoru, převodovky a imobilizéru - pokud to dobře chápu jo ?
Dobře, zkusil jsem nastartovat a odpojit AGR ventil ( konektor) - během chvíle se kontrolka rozsvítila, po vypnutí motoru a zapojení AGR ventilu kontrolka nesvítí ( asi se jí zrovna nechtělo :wink: ) - dá se z toho usoudit že je špatný AGR ventil, nebo je možností stále víc - lambda, popř. něco jiného?
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Vamp_
Příspěvky: 17
Registrován: 18 čer 2006, 23:05

Příspěvek od Vamp_ » 12 črc 2007, 16:47

Me se to rozsvitilo, kdyz mi blbly svicky a v servise rikali, ze to zobrazuje chybu motoru, a funguje to tak, ze kdyz treba blbe zacnou palit svicky, tak to pcdlo zaznamena, rozsviti se kontrolka a sviti dokud nezastavis, nevypnes motor. Po nastartovani by mela zhasnout, pokud sviti dal, tak je problem a chce to dovezt do nejblizsiho servisu.

Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Příspěvek od shadow » 12 črc 2007, 17:16

Pokud se mi kontrolka rozsvítila tak mi zatím pokaždé zhasla při vypnutí motoru a po opětovném nastartování nesvítila. Uvidíme co dál. Vyndal jsem AGR ventil byl zadrbanej slušně, vyčistil jsem ho a uvidíme jestli to bylo tím, nebo něčím jiným. Jak to tak pozoruju příčin může být mnohem víc nejspíš vším co souvisí s motorem a se spalováním - AGR ventil, lamda sonda, svíčky... Má někdo zkušenost s touto kontrolkou případně další příčinou toho proč se rozsvítila ?
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Saša
Příspěvky: 1861
Registrován: 02 lis 2006, 14:40
Bydliště: VALASSKE MEZIRICI-ZLIN

Příspěvek od Saša » 12 črc 2007, 17:17

Já bych to viděl na agr ventil-někdy dovře někdy ne,alespon u mě to tak bylo,ted mám nový a ani o té kontrolce nevím.Předtím se mi také často rosvěcovala. :roll:
ASTRA-G-1,6 -X16SZR,3dv.1999, ABS,4kotouč,4airbag,el.zrcátka,centrál,alarm, lité kola 16Allesio,křídlo Irmscher,Angel eyes,folie SunTek.
------
ASTRA-H-1,7CDTI-ENJOY,2005,ABS,4kotouč,8airbak,el.zrcátka,okna,centrál,AAC,CD30MP3,
16 origo Opel,OPC křídlo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2261

Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Příspěvek od shadow » 12 črc 2007, 17:38

Saša píše:Já bych to viděl na agr ventil-někdy dovře někdy ne,alespon u mě to tak bylo,ted mám nový a ani o té kontrolce nevím.Předtím se mi také často rosvěcovala. :roll:
Hmm možná jo, bohužel těch příčin může být vícero a na diagnostiku se mi moc nechce. Holt když to bude zlobit dál asi mi nic jinýho stejně nezbyde. Zítra mě čeká cca 250 km, tak uvidim, jestli to bude zlobit nebo jestli aspoň to vyčištění pomohlo ( nejspíš na chvíli moc iluzí si nedělam), ale aspoň bych se trochu ujistil tím, že je to AGR ventilem.
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Saša
Příspěvky: 1861
Registrován: 02 lis 2006, 14:40
Bydliště: VALASSKE MEZIRICI-ZLIN

Příspěvek od Saša » 12 črc 2007, 20:22

Vyčisti a uvidíš,hlavně zkontroluj když ho vytáhneš jestli je dovřený-měl by být.
ASTRA-G-1,6 -X16SZR,3dv.1999, ABS,4kotouč,4airbag,el.zrcátka,centrál,alarm, lité kola 16Allesio,křídlo Irmscher,Angel eyes,folie SunTek.
------
ASTRA-H-1,7CDTI-ENJOY,2005,ABS,4kotouč,8airbak,el.zrcátka,okna,centrál,AAC,CD30MP3,
16 origo Opel,OPC křídlo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2261

Marian
Příspěvky: 802
Registrován: 27 zář 2006, 20:40
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian » 12 črc 2007, 22:11

Mě když se rozsvítila kontrolka od egr ventilu tak mě už nezhasla ani po 50 startech. Musel jsem chybu vymazat a po 500 km se rozsvítila znovu a takhle jsem to dělal asi tak 6X a po výměně ventilu za nový mám klid

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 12 črc 2007, 22:43

U mě je to jednoznačně EGR ventil, protože na diagnostice mě kromě EGR ventilu nic nenašly :wink: ... Občas se kontrolka rozsvítí ale samozřejmě i také sama zhasne po chvilce :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
shadow
Příspěvky: 222
Registrován: 07 bře 2006, 13:11
Bydliště: SEVERNÍ ČECHY

Příspěvek od shadow » 13 črc 2007, 17:13

Tak jak už jsem psal, včera jsem ventil vyčistil. Dneska jsem najel cca 250 km a kontrolka nic ani jednou neblikla. Více méně mě to tedy utvrdilo v tom, že se i u mě jedná o již špatný EGR ventil, tudíž se pomaluale jistě udu muset kouknout po novém - chjo :cry:
Astra G-caravan,100 edition,1.6 16V,Jungle Green

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 črc 2007, 20:00

No to se plácneš hodně přes kapsu pokud budeš kupovat nový :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Saša
Příspěvky: 1861
Registrován: 02 lis 2006, 14:40
Bydliště: VALASSKE MEZIRICI-ZLIN

Příspěvek od Saša » 13 črc 2007, 22:17

Není to tak hrozné-raadyjo nám je sehnal za 1.800kč :wink:
ASTRA-G-1,6 -X16SZR,3dv.1999, ABS,4kotouč,4airbag,el.zrcátka,centrál,alarm, lité kola 16Allesio,křídlo Irmscher,Angel eyes,folie SunTek.
------
ASTRA-H-1,7CDTI-ENJOY,2005,ABS,4kotouč,8airbak,el.zrcátka,okna,centrál,AAC,CD30MP3,
16 origo Opel,OPC křídlo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2261

Zamčeno