Kompresor klimatizace

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

hlučná klima

Příspěvek od IGI » 20 kvě 2007, 11:21

No taky se mi zdá že to nebude jenom ložisko. Ten hukot se spíš podobá hukotu pneumatického kladiva či zibíječky. Samo, že ne tak moc hlučně ale při volnoběhu to je slyšet. Po několikátém vypnutí a zapnutí se podaří to odstranit ale po 20 km to třeba zase začne. No tak nevím. Napadlo mě že ak to bude hučet, stavím se do nejbližšího servisu kde plní klímu a zeptám se co by to mohlo být. Jak ji měnili posledně tak myslím že mu to měřilo i ten tlak při různých otáčkách a zrovna to nehučelo a vše bylo v pořádku. Jsem z toho jelen ale nechci dopadnout jak fredy :(
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Slag
Příspěvky: 1153
Registrován: 09 led 2007, 09:13
Bydliště: Brno

...

Příspěvek od Slag » 20 kvě 2007, 12:29

Zjistěte někdo označení, typ, popř. rozměry toho ložiska :wink:
Astra 1.4 (X14XE), sedan, r.v. 98, ABS, pal. PC, CCR600 8 repro, 2x el. okna, sport. sedačky, orig. 15" alu... FOTO
VW T3 Caravelle GL 1.6TD
slag.loziska@email.cz

Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 57
Registrován: 03 črc 2006, 15:47

Re: hlučná klima

Příspěvek od fredy » 20 kvě 2007, 18:03

IGI píše:No taky se mi zdá že to nebude jenom ložisko. Ten hukot se spíš podobá hukotu pneumatického kladiva či zibíječky. Samo, že ne tak moc hlučně ale při volnoběhu to je slyšet. Po několikátém vypnutí a zapnutí se podaří to odstranit ale po 20 km to třeba zase začne. No tak nevím. Napadlo mě že ak to bude hučet, stavím se do nejbližšího servisu kde plní klímu a zeptám se co by to mohlo být. Jak ji měnili posledně tak myslím že mu to měřilo i ten tlak při různých otáčkách a zrovna to nehučelo a vše bylo v pořádku. Jsem z toho jelen ale nechci dopadnout jak fredy :(
Nic ve zlém, kup novej kompresor a máš se vším vyhráno. Za deset až dvanáct komp, a za dvojku ti to v Oplu vymění. Já už bych do svýho auta nenechal vrtat žádnýho umělce! Jedině značkový servis. Ve výsledku je to o moc levnější. Navíc mám zkušenost, že málokdo ví jak ten komresor má správně pracovat a hlavně jak správně použít olej který v tom komresoru je a je velmi citlivý na vzdušnou vlhkost. Váže totiž na sebe vodu a za půl hodiny na vzduchu je nepoužitelný. Takže pánové jedině "značka" tam ví co stím. :)

Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 57
Registrován: 03 črc 2006, 15:47

Re: ...

Příspěvek od fredy » 20 kvě 2007, 18:08

Slag píše:Zjistěte někdo označení, typ, popř. rozměry toho ložiska :wink:
Těch kompresorů je víc druhů, ložiska jsou většinou kuličková dvouřadá. Zjistit správný rozměr ložiska znamená mít rozdělaný kompresor. Nebo mít technickou dokumentaci k danému kompresoru. Takže pro laika téměř nezjistitelné. Čest

Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 57
Registrován: 03 črc 2006, 15:47

Příspěvek od fredy » 20 kvě 2007, 18:32

Jsou tam dvě jedno se otáčí pořád (ložisko řemenice) a druhé pouze při zapnutém kompresoru (ložisko hřídele).
Naposledy upravil(a) fredy dne 21 čer 2007, 06:44, celkem upraveno 2 x.

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Hlučná klíma

Příspěvek od IGI » 23 kvě 2007, 15:28

Jo super obrázky. Jsou vedra a klima jede naplno a kompresor dostal strach že se na něho chystám tak přestal hučet. Jinak beru si radu freda a pokud bude problem navštívím Opel ADOP Ostrava a uvidíme. Jinak díky všem za informace, je to super na těch Opláckých stránkách.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
james11
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2006, 15:35
Bydliště: ...kraj slivovice a klobásek...
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od james11 » 23 kvě 2007, 15:55

Slag píše:Zjistěte někdo označení, typ, popř. rozměry toho ložiska :wink:
Slag sežene? :)
<b>Astra 1,6 16V </b> http://sux.cz/252

Uživatelský avatar
Michael Night
Příspěvky: 52
Registrován: 31 led 2007, 18:47
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael Night » 23 kvě 2007, 21:39

to je síla.Já mám špatnou cívku klimy a hledám nějakou alternativu za ni.
Opel Astra G combi, 1.4, 66Kw

Uživatelský avatar
Slag
Příspěvky: 1153
Registrován: 09 led 2007, 09:13
Bydliště: Brno

Re: ...

Příspěvek od Slag » 23 kvě 2007, 21:48

james11 píše:Slag sežene? :)
Když někdo zjistí co to je za ložiska, můžu se po nich mrknout...
Astra 1.4 (X14XE), sedan, r.v. 98, ABS, pal. PC, CCR600 8 repro, 2x el. okna, sport. sedačky, orig. 15" alu... FOTO
VW T3 Caravelle GL 1.6TD
slag.loziska@email.cz

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Klima (cívka)

Příspěvek od IGI » 23 kvě 2007, 21:52

Ha- ona je tam ještě nějaká cívka. A k čemu je ta cívka. Jakou má funkci. Tuším, že něco jako cívka na startéru která vysouvá pastorek? Asi mi fredy odpoví :D Možná že i já mám ten problém s cívkou, která něco špatně připojí nebo přitlačí a pak to prokluzuje a hlučí to. Nebo je to blbost?
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 57
Registrován: 03 črc 2006, 15:47

Příspěvek od fredy » 24 kvě 2007, 06:21

Michael Night píše:to je síla.Já mám špatnou cívku klimy a hledám nějakou alternativu za ni.
Alternativa je sehnát cívku do daného kompresoru, která bude pasovat hlavně rozměrově. Tzn. komp ven z auta zjistit rozměry cívky a podle toho zkusit sehnát druhou. Nebo zjistit výrobce, přesné označení kompresoru a zkusím Ti ji zajistit já. Ceny se pohybují v rozmezí 1500 - 2500,- Kč + poštovné (dobírka) 90,-Kč Pozor: cívku nelze opravit!
Jinak cívka je umístěna v řemenici kompresoru, po připojení napětí přitahuje k točící se řemenici diskovou spojku, která je pevně spojená s hlavní hřídelí kompresoru a tím se kompresor uvádí do provozu. Pokud je disková spojka nějakým způsobem poškozená (vykřivená atl.) může prokluzovat po řemenici a to má za důsledek zvonivý zvuk, který může být se stoupajícími otáčkami hlasitější. Lze to zjistit pohledem a poslechem pod motorem.
Také lze tímto způsobem detekovat těsnost kompresoru. Je-li mezi řemenicí a diskovou spojkou olej nebo mastnota je v háji gufero. Vložíš-li kousek čistého papíru do meziprostoru disku a řemenice musí být po vyjmutí bez mastných skvrn. Pokud je v meziprostoru olej klima nechladí jelikož disková spojka prokluzuje. Není však slyšet žádný hluk. To je vše.

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Hlučná klíma

Příspěvek od IGI » 24 kvě 2007, 21:50

No vida jak tomu fredy rozumí. Já to věděl, že už to zná dost podrobně a myslím, že to může být i můj problém občasné hlučné klímy. Dnes ale opět klima v klidu a pohodě ale ten papírek tam zkusím strčit pro kontrolu. Zdá se mi, že po doplnění klímy a odčerpání oleje a nahrazením nového oleje v klimě se to po několika kilometrech umoudřilo. Díky fredy za další informace. :lol:
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od Sršeň » 03 čer 2007, 19:15

Takže mne problém s hlučnou klímou a nechladením pominul s naplnením klímy. Nikde nič neuniká a chladí to ako besné. Chlapík hovoril že to treba dať skontrolovať aspoň každé dva roky.
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

hlučná klima

Příspěvek od IGI » 07 čer 2007, 13:21

Taky se mi klima nějak umoudřila. Při zapnutí se oběví právě ten divný hukot ale hned po dvou sekundách jak se to sepne tak to přestane takže závada asi byla v tom přitlačení ale zatím při jízdě v pohodě tak uvidíme co se projeví časem. Typuji to občasné špatné přitlačení spjky nebo tu cívku. HOJ.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Jiří Pávek
Příspěvky: 125
Registrován: 11 čer 2007, 21:24
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Pávek » 13 čer 2007, 17:23

Teď jsem koupil Caravana s 1.6 16V a mám taky hlučnou klimu. Čím vyšší otáčky, tím hlučnější, ale má to spíš zvuk turba. Myslíte jen náplň?

Zamčeno