Teplota motoru

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 26 bře 2006, 22:50

M&R píše:Hele a nemáš jen někde načnutej kabel k čidlu, nebo k teploměru? Že ti to chvíli ukazuje a chvíli ne. Já bych ho nejdřív zkusil přeměřit, než hned měnit termostat, navíc, když píšeš, že topí suprově...
akorát nevím jak to přeměřit - ale zamyslím se nad tím
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Reklama
 

M&R
Příspěvky: 444
Registrován: 20 bře 2006, 21:53
Bydliště: Liberec

Příspěvek od M&R » 27 bře 2006, 07:09

Radek.km píše:
M&R píše:Hele a nemáš jen někde načnutej kabel k čidlu, nebo k teploměru? Že ti to chvíli ukazuje a chvíli ne. Já bych ho nejdřív zkusil přeměřit, než hned měnit termostat, navíc, když píšeš, že topí suprově...
akorát nevím jak to přeměřit - ale zamyslím se nad tím
Ohmmetrem. Průchodnost kabelu Ti to ukáže. Třeba takovým tím měřákem, co maj v obi asi za kilo to taky změříš. :D
Astra G 2000 X14XE 1.4 16V edition 100

SnowMan
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2006, 19:54
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SnowMan » 27 bře 2006, 15:08

Jěště mě napadlo, už jsem to tu psal, že pokud máš čidlo jednodrátový tak stačí ten kabel ukostřit a budík musí vyletět na MAX. Ale jestli máš automat tak nevim nevim já mám manuál ale klimku a tam je to čidlo dvoudrát takže leda tim ohmmetrem.
přiznám se ale že jsem to radši vodvez do servisu páč když jsem viděl ty tunýlky kterejma vedou dráty a těch plastovejch camplíků :shock:
astra G 100 edition X16SZR caravan :) 55kw :(

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 28 bře 2006, 19:33

ohmmetr mám
klimu mám - takže dvoudrátové čidlo
ale nevím kolik by to mělo ukazovat když je dobrý a kolik když je vadný - a za tepla nebo za studena?
Astra G 1,8 16V caravan, automat

M&R
Příspěvky: 444
Registrován: 20 bře 2006, 21:53
Bydliště: Liberec

Příspěvek od M&R » 28 bře 2006, 22:54

Radek.km píše:ohmmetr mám
klimu mám - takže dvoudrátové čidlo
ale nevím kolik by to mělo ukazovat když je dobrý a kolik když je vadný - a za tepla nebo za studena?
Ohmmetrem změříš průchodnost kabelu, ne kolik by Ti měl dávat za studena, nebo za tepla. Jeden kolík ohmmetru na jeden konec kabelu, druhý kolík ohmmetru na druhý konec kabelu a ukáže Ti to, zda je kabel průchodný beze ztrát, nebo jo. Přečti si návod ohmmetru, tam to máš popsaný. Nebo ten kabel prostě prosviť přes žárovku.
Astra G 2000 X14XE 1.4 16V edition 100

SnowMan
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2006, 19:54
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SnowMan » 29 bře 2006, 17:41

Ještě připomínka. U mě byl problém v palubce resp. v konektoru nějaká kráva německá tam dala tjuning rámeček na palubku a zku**** konektor. Oprava 1500Kč a dneska mi zhasnul podsvit ukazatele ujetých km. myslel jsem že ke žarovka v tahu ale pak jsem trefil díru a zase svítí. Bych se pos** :x Příště to radši rozeberu sám................... :twisted:
astra G 100 edition X16SZR caravan :) 55kw :(

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 29 bře 2006, 18:08

M&R píše:No mě se stopne na 80, ale taky jak přibitá a termostat mám novej.
zdary to samé taky jsem nevědel kde se ma teplota ustalit drží se na 80-85 behem jizdy když někde dele stojim na klapacku vyleze na 90 nebo malinko pres a sepne ventilator pry to je v pohode pepan X16XEL

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 29 bře 2006, 18:12

Lumikja píše:Klubo dík za ty hadičky, ty mám vyměněný a je to v pohodě. Termostat jsem už měnil ale asi tak před 2 roky, ale musel jsem ho měnit i s tím domečkem, dá se teď už sehnat jen zvlášť termostat? A ještě jeden dotaz mívám mokro pod kobercem když se podívám u spolujezdce jak je okýnko s VIN, kudy by to mohlo téct?
Zdravím nemáš klimo?neměnil si pylový filtr?jestli ano a nezadelaš tedy neutěsníš kryt silikonem teče pak kondenzat.pepan

Odpovědět