Dodatečná montáž: Klimatizace

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 27 čer 2006, 10:16

no sou 2 trubky, jedna od kompresoru do chladiče a druhá od chladiče do topení...jinak doufej že máš nějak zaslepenou díru na kompresoru jestli tam nejsou trubky tak se ti tam dostane bordel...
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

brvno
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2006, 10:03

nove rozvody klimatizacie

Příspěvek od brvno » 27 čer 2006, 15:53

no tak to sme dvaja co ich potrebujeme.
inak ma napadlo zistit co by stali nove v polsku. cenu 10500 Sk mam od slovenskeho zastupenia Opla.
nasiel som aj nejake linky na polske obchody, ale nic co by aspon trochu pripominalo tie rozvody som tam nenasiel a polstina mi skoro nic nehovori (okren slova szukaj)

barta
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2006, 08:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od barta » 13 črc 2006, 19:36

Měl bych dotaz na Vojtu. :roll:
Měl jsi nějaký plánek nebo schéma klimatizace podle který jsi ji dělal?
Jestli jo,mohl by jsi mi ho poslat? Začínám uvažovat,že bych si ji taky udělal.ale musím to hodně promyslet,nevím jestli to nebude nad moje síly.Já mám Caravan 1,7DTi.V čem se liší jednotlivé sady klimatizací a jaké části jsou stejné pro všechny motory,to abych věděl až ji budu schánět.díky
zdravím všechny astraře :P

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 13 črc 2006, 19:49

stejný bude asi jenom topení + ovládání

schéma klimy nemam, jenom el. zapojení > jsou tam 3 kabely navíc
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

barta
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2006, 08:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od barta » 14 črc 2006, 10:17

a to jsi ji dělal jentak z hlavy? :shock:
tak to ti zkláním poklonu

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 14 črc 2006, 10:20

no nevim jak to myslíš z hlavy ale tam přece vidíš co kam pasuje...topení dáš místo starýho, kopresor na držák a trubky mezi to a neni co řešit
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

michal.paluzga
Příspěvky: 18
Registrován: 23 říj 2006, 19:33

Termosta

Příspěvek od michal.paluzga » 28 led 2007, 13:43

Ahoj,mám dotaz na termostat,který je umístěn na krytu pylového filtru a kapilára vede do výparníku.Termostat je k.o.Můžeš mi poradit kde ho sehnat?Vrakáče jsem zkoušel.
OPEL ASTRA G X17DTL/2000.posílám foto. :shock: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 20 úno 2007, 22:11

Vojta píše:no nevim jak to myslíš z hlavy ale tam přece vidíš co kam pasuje...topení dáš místo starýho, kopresor na držák a trubky mezi to a neni co řešit
čest. chcu se zeptat, kdybych Ti svěřil montáž klimy do mé Astriny, byl bys ochoten ?
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Montáž klimy

Příspěvek od kulda » 29 bře 2007, 11:22

Ahoj všichni!

Měl bych dotaz ohledne klimy, ale je to spis na Vojtu, pac ten to demont a montoval, takze asi nejlip vi...
Sehnal jsem vsechny potrebne dily krome drazkoveho remenu. Ta klima je komplet z z 1,6 16V, takze by to melo vse sedet?? Myslim kompresor, ridici jednotka atd?
Taky jsi psal, ze je nutne u benzinu vymenit i chladic na vodu. Doufam, ze NE! To uz by byla pekna sumicka (zatim me to vyslo na 11tis). Snad si myslel, ze jde jen o uchyceni chladice klimy. Treba pri improvizaci to jde vyresit, ne?
Ten remen je uni? Nebo mam sehnat pro urcity typ motoru? Taky jeste posledni dotazu, jestli se da pouzit chladic klimy z rady 00 a vys. Pac tento co mam je nejiste tesnosti a funkce vubec. Je to po bouracce... :(

Tak diky za precteni az sem a i za jakekoli info. Kdyby mi tady montaz skolabovala, moh bych se obratit na tebe? :oops: :oops: :P
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Morči
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2007, 13:15
Bydliště: bratislava

Re: Montáž klimy

Příspěvek od Morči » 04 dub 2007, 13:19

Chlani neviete mi poradiť čo sa stalo keď z ničoho nič mi prestala fungovať klíma? Včera keď som si chcel zapnúť klímu tak vzduch fúkal ale nechladený. Po zapnutí sa mi zdvihli aj otáčky na motore ako vždy keď ešte fungovala. Poistky som pozeral sú OK. DIK.

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž klimy

Příspěvek od Frydex » 04 dub 2007, 15:24

Morči píše:Chlani neviete mi poradiť čo sa stalo keď z ničoho nič mi prestala fungovať klíma? Včera keď som si chcel zapnúť klímu tak vzduch fúkal ale nechladený. Po zapnutí sa mi zdvihli aj otáčky na motore ako vždy keď ešte fungovala. Poistky som pozeral sú OK. DIK.
Řekl bych že by jsi měl zajet k někomu, kdo Ti doplní chladící medium. To se totiž čas od času stává, že se tak nějak "odpaří". Kámošovi to taky udělalo přesně tohle na VW a musel to jít doplnit... 8) Hau...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Morči
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2007, 13:15
Bydliště: bratislava

Re: Montáž klimy

Příspěvek od Morči » 10 dub 2007, 21:26

frydex píše:
Morči píše:Chlani neviete mi poradiť čo sa stalo keď z ničoho nič mi prestala fungovať klíma? Včera keď som si chcel zapnúť klímu tak vzduch fúkal ale nechladený. Po zapnutí sa mi zdvihli aj otáčky na motore ako vždy keď ešte fungovala. Poistky som pozeral sú OK. DIK.
Řekl bych že by jsi měl zajet k někomu, kdo Ti doplní chladící medium. To se totiž čas od času stává, že se tak nějak "odpaří". Kámošovi to taky udělalo přesně tohle na VW a musel to jít doplnit... 8) Hau...
Može sa náplň odpariť zo dňa na deň? Lebo týždeň predtím fungovala.

barta
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2006, 08:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od barta » 11 dub 2007, 07:23

Mám dotaz na Vojtu,sehnal jsem potřebné díly,ŘJ chlazení,ale mate mne,že tam jsou 2 konektory :shock: ,J1 je pro chladič klimy a kompresor a sensor a co přijde do konektoru J2? a Kde se nachází modul chlazení bez klimy?
Díky a za pomoc :)

barta
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2006, 08:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od barta » 11 dub 2007, 16:57

Super,tak už to vím :D ,kde je ŘJ chlazení a že tam ty konektory jsou oba 2 i na verzi bez klimi :oops: ,tak teď už ji můžem začít dávat do kupy
učíme se každý den :lol:

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž klimy

Příspěvek od Frydex » 11 dub 2007, 20:46

Može sa náplň odpariť zo dňa na deň? Lebo týždeň predtím fungovala.
Co já to znám, tak to přestane fungovat najednou. Nejspíš se tam vytvoří bublina, nebo tak něco a neprojde to... Nezbyte nic jiného než to nechat zjistit. Já bych to tak udělal .. 8) Hau...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Odpovědět