čidlo otáček

Pipóch
Příspěvky: 38
Registrován: 01 lis 2006, 20:37
Bydliště: Blanensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipóch » 04 led 2007, 21:13

Zdenek 9 píše:V Asku
V BS taky na objednání. Jen se chci zeptat jaký je to rok výroby. Ten kabel od čidla je určitě rozkousán?????? :?:

Reklama
 

Zdenek 9
Příspěvky: 18
Registrován: 09 srp 2006, 20:45
Bydliště: Jedovnice

Příspěvek od Zdenek 9 » 04 led 2007, 21:50

Ten kabel je kousek od čidla přetržen. Rok výroby 1998, motor X17DTL
Snad to v Asku dostanou. Možná by to šlo spojit, ale je tam blbý přístup.

Uživatelský avatar
radek_
Příspěvky: 304
Registrován: 31 srp 2009, 21:05
Bydliště: Most

Re: čidlo otáček

Příspěvek od radek_ » 22 čer 2010, 18:04

Tak mám ten samý problém. Auto na volnoběh jak kdyby chtělo chcípnout ... zvuk má snad horší jak traktor otáčkoměr neukazuje... Svítí kontrolka s bleskem. Auto vůbec netáhne. Nejde pořádně vytočit ani na volnoběh.
Zítra pádím na diagnostiku.
Na kolik vyjde to čidlo otáček?
Nebo máte jiný návrh, čím by to mohlo být?
Astra G 1.7 DTI, 2003

Uživatelský avatar
radek_
Příspěvky: 304
Registrován: 31 srp 2009, 21:05
Bydliště: Most

Re: čidlo otáček

Příspěvek od radek_ » 22 čer 2010, 18:32

Nikdo nic?
Nevíte jak se dá vyměnit ten smínač? Jestli je to těžký - takže na servis, nebo to zvládnu sám doma?
Edit: Teď jsem byl u auta, motor byl už studený. Natočil jsem ho a žádná závada. Tak zítra zkusím projet a zahřát motor, jestli se závada objeví znovu nebo ne. Každopádně na diagnostiku stejně radši pojedu ;)
Astra G 1.7 DTI, 2003

Uživatelský avatar
sniker
Příspěvky: 30
Registrován: 23 čer 2007, 14:04
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo otáček

Příspěvek od sniker » 02 srp 2010, 20:20

radek_ píše:Nikdo nic?
Nevíte jak se dá vyměnit ten smínač? Jestli je to těžký - takže na servis, nebo to zvládnu sám doma?
Edit: Teď jsem byl u auta, motor byl už studený. Natočil jsem ho a žádná závada. Tak zítra zkusím projet a zahřát motor, jestli se závada objeví znovu nebo ne. Každopádně na diagnostiku stejně radši pojedu ;)

Ciao... Taky sem měl problém s čidlem klikovky... Chovalo se to podobně. Než se motor zahřál na teplotu 80 - 90 tak se obcas rozsvitila kontrolka motoru s bleskem a po zahřátí spadly otáčky motoru a kontrolka svítila stále. Motor po krátkém sešlápnutí plynu houpal a při záběru s nízkýma otáčkama škubal. Čidlo klikovky jsem vyměnil a chování se změnilo akorát v tom, že otáčky po zahřátí nespadnou, motor nehoupe a neškube. Ale kontrolka se chová stejně.

Na diagnostice mi řekli že je problém na klapce E.G.R. (přepouštění výfuk. plynů) a problém s otáčkamy.

Takže můj názor je ten, že motor využívá na kontrolu otáček čidlo klikovky A čidlo na vačce, jak už tu někdo psal. Zkusím zajet na diagnostiku jestli tam je furt stejná závada. Když jo, bude to ještě čidlo vačky.

jen pro info:
čidlo klikovky: 1070,- druhovýroba
1700,- origoš

Astra G Caravan - 2.0 DI - X20DTL
r.v. 1998

Čest...
Preju hodne ujetych km bez nehod...

Astra G Caravan, 2.0 DI, 60 KW, 1999
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4163

Uživatelský avatar
radek_
Příspěvky: 304
Registrován: 31 srp 2009, 21:05
Bydliště: Most

Re: čidlo otáček

Příspěvek od radek_ » 02 srp 2010, 21:10

Tak dopíšu můj připad...
Měl jsem uplně stejné příznaky jakko sniker... Vyměnil jsem teda snímač za nový - z druhovýroby... Cenovka krásných 1300 s dopravou :) a vše šlape jak má :)
Astra G 1.7 DTI, 2003

Uživatelský avatar
sniker
Příspěvky: 30
Registrován: 23 čer 2007, 14:04
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo otáček

Příspěvek od sniker » 03 srp 2010, 08:04

radek_ píše:Tak dopíšu můj připad...
Měl jsem uplně stejné příznaky jakko sniker... Vyměnil jsem teda snímač za nový - z druhovýroby... Cenovka krásných 1300 s dopravou :) a vše šlape jak má :)
Které čidlo si vyměnil? Na klikovce, nebo na vačce?
Preju hodne ujetych km bez nehod...

Astra G Caravan, 2.0 DI, 60 KW, 1999
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4163

Odpovědět