Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marko100le
Příspěvky: 337
Registrován: 07 čer 2009, 08:27
Bydliště: ruzomberok

Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od marko100le » 01 říj 2010, 21:26

O brzdach je tu toho vela ale to co potrebujem vediet mi asi niekde pomedzi riadky uslo.

Mam sa rad a aj svoju rodinu
Apreto sa pytam ako spravne vymenit hrdzave brzove trubky tak aby som si nezavzdusnil ABS alebo nespravil este nieco horsie.
Jedna sa konkretne o dve trubky na zafire iduce od napravnice po nadrz (tam su spajane)
Popripade budem rad a mi nieko povie aky zavit a konus mi treba na konce trubiek aby som to spavne ojednal (uz medene)
Alebo to mam nechat na nejaky ten servis. (ked su skoro vsetky take "kvalitne" :lol: )

Na firemnom aute bez ABS to nebol problem s vymenou trubiek a odvzdusnit mi to pomohla aj zena.
Naposledy upravil(a) marko100le dne 28 črc 2012, 22:19, celkem upraveno 1 x.
_ _ _ Zafira 2.0 Di 16 V 2000 _ X20DTL _s CHIPOM
_ _ _ Citroen C15 D_ _ _
_ _ _ Suzuki Samurai SJ 410_ _ _

Reklama
 

Uživatelský avatar
jardys
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2010, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od jardys » 09 říj 2010, 14:13

Opel Astra G 1.6 16V Caravan COMFORT X16XEL benzín, r.v.1999, 5x Manual, 74 kW (101 PS) - a dělá mi, holka jedna, samou radost ... furt pod ní léééžim se vztyčeným šroubovákem

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Alzafir » 12 črc 2015, 19:41

Zdar, mám takový dotázek na ty z vás, kdo měnili brzdové trubky.
Konkrétně se mi jedná o trubku na PP kole u naftového motoru Y22DTR ( Y20DTH).
Ten kus trubky, co je u kola je jako nový, ale jak se trubka zahne do vnitřností k motoru a nápravě, tak je prorezlá a už pochopitelně praskla :evil:
Zatím se mi to jeví jako 48 ježků v kleci. Tahle trubka je asi nezapeklitější, co se přístupu týče.
Jerry už mi napsal lehké instrukce, vyhodil jsem torpédo, krabičku pojistek na jednotkou ESP,už je trochu i vidět, kudy to vede.
Kryt pod motorem je sundaný, u kola jsem trubku od hadice povolil bez problémů :shock: :D .
Jak jsem se dočetl, originál trubka asi neexistuje, i když má objednací číslo. Že by se v tom miniprostoru dalo nasadit nějaké to pertlovací nářadí, to se mi taky nezdá. Ale v tomto jsem lajk.
Máte nějaké fígly, jak si pomoct, či nějakou vychytávku?
Díky za názory, rady, připomínky 8)
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Vojta » 12 črc 2015, 20:03

proč ta trubka neexistuje když má číslo?
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 533
Registrován: 10 čer 2012, 00:55
Bydliště: Tanvald-Žďár skoro v lese

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od pajak7 » 12 črc 2015, 20:05

Aleši jestli se nepletu tak trubka má asi v polovině spojku tudíž se jedná o dva kusy od abs až po hadici, narazil jsem na ni když jsem měnil servo na naší zafiře a je asi v místě spolujezdcovích nohou
Opel Astra H GTC 1.9 CDTI 110 kW
pajakuv ASTROLET.

Opel Astra G caravan 2.2 DTI Y22DTR r.v.2004 .....EX
pajakova Esmeralda, EGR šidítko by Alzafir od 254 500 km

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Alzafir » 12 črc 2015, 20:41

Spojku jsem neobjevil, možná to bude tím, žes to možná měl už opravované? V katalogu je to jeden kus. Ale nějak nevím, co vlastně použít za číslo, nějak se v tom topím.
Píšou 6mm, to není ani omylem je to 4,75mm. Takže nevím.
Vojto psal jsem že to asi není origo kus. Četl jsem tu, že Denny to i pro servisy vyrábí. Možná je to jednodušší, určitě levnější. Co jsem tak během odpolene pročítal, nenarazil jsem na originály trubek. Na metráž a jejich naohýbání, to ano.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Gorbo1
Příspěvky: 2261
Registrován: 07 říj 2010, 10:23
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Gorbo1 » 12 črc 2015, 20:45

Ja ked som menil brzdovu trubku,tak som tiez chcel naohybanu,ale bolo mi povedane,ze iba rovnu a mam si hu naohybat.V servisu maju nato pripravok.

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Alzafir » 12 črc 2015, 20:53

Servisu bych se chtěl vyhnout. Ale tak nějak jsem se s tím už smířil.
Když budu mít originál trubku, zatím si nedovedu představit, jak ji tam nasoukám, kdybych měl metráž, nedovedu si představit, že bych si to bez přípravků naohybal. A ještě na autě.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od jerry mouse » 12 črc 2015, 20:55

Všetke trubky tykajuce sa prednej napravy u vozidiel z ABS-kom ako aj ESP-čkom sú plne identicke vo všetkých motorizaciach a verziach karoserie spoločne pre AG ako aj ZA nevynimajuc aj farbu auta! 8) Takže ked zabehneš na vrakač a z akejkoľvek EU astry alebo zafky z demontovanym motorom si to luxusne vymontuješ!
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od denny » 12 črc 2015, 21:56

Trubky lze vyměnit pouze po demontáži rámu s řízením.Dělám to dost často.Nedavno kompletně celou Zafiru ,jak předek,tak zadek a auto ještě navíc CNG,takže i nad bombama.16 hodin práce,10,5 m trubky a x šroubení.

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Alzafir » 12 črc 2015, 22:04

Uffffff, no tak to je maso. Tohle sám nezvládnu :(
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako spravne vymenit brzdove trubky?

Příspěvek od Alzafir » 19 črc 2015, 08:52

Tak už zase jezdím :)
Trubka je tam, ale je ze dvou kusů. Jinak bych to tam fakt v kuse nedal. Naprosto výživná činnost :!:
Na podzim sundám rám motoru a vyměním i zbytek, i když to ještě není nezbytné.
Zkušební jízda dopadla dobře, až na zadní kolo, to se vysoce přehřívalo. Měnil jsem kotouče a desky.
Nakonec jsem rozebral celý brzdič ( kolo stále přibrzďovalo, dost výrazně). V místě u přívodu kapaliny do brzdiče kusy čehosy, co nevím, kde se tam vzalo :shock: . Jakoby kousek těsnění a kousek pertinaxu :shock: .
Vyčištěno, nové těsnění a je to 8) .
Takže záver, i tahle trubka jde vyměnit bez sundání rámu motoru ( nebo povolování), bez demontáže řízení. Celá trubka měří 201cm, udělal jsem to z dílů 120 a 84cm. Spojka je pod autem vpravo u podběhu. Asi jediné místo, kde se dá, ale i tak mizerně, střčit 2 ruce a dotáhnout spojku.
Ten kratší díl, co jde ze spojky ke kolu, tady se mi osvědčilo vytvarovat jen kus trubky, který je pod autem , zbytek trubky nechat bez ohybů, jak se to složí, trubka je na autě umístěná a spojka dotažená, dá ce dobře tvarovat po sundání tlumiče finální část v podběhu.
Když ksem si nejdřív naohybal celou trubku podle původní, nevyšlo to podle představ, pár přeůprav na autě způsobilo nalomení. Takže tu kratší část jsem měnil ještě jednou.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Odpovědět