Klesá teplota motoru

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Zamčeno
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 18 pro 2006, 20:12

R.A.Y. píše:Tak to nevím,motorům nějak nerozumím...
jj, ale i přesto díky za inf. aspoň vím na čem jsem!

Reklama
 

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 18 pro 2006, 20:25

rychlyradim píše:

Tak to jsme pak na tom stejně ne? manli2?
no já nevim já mám těsnění nový... no nový je na něm 20tkm :roll:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 18 pro 2006, 20:41

manli2 píše:
rychlyradim píše:

Tak to jsme pak na tom stejně ne? manli2?
no já nevim já mám těsnění nový... no nový je na něm 20tkm :roll:
tak muže se stát že těsnění muže být zmetek, ale tak jestli jsi to nechal dělat v opel Servisu tak jsi v klidu ne?ale spíše sázím že ee vid? :shock: no uvidíme co to časem udělá! doufám že někdy nezůstane někde viset :roll:

Maranelo
Příspěvky: 350
Registrován: 29 říj 2006, 20:01
Bydliště: Košice, Slovensko

Teplota

Příspěvek od Maranelo » 18 pro 2006, 20:44

Zdravim ta.. pokial ti nemizne voda, tak je vsetko ok. to ci je termostat v poriadku tak to zistis len tak ze ho rozoberes... Ale je to pri opli normalne ze teplota pri jazde z kopca klesa... totiz opel ma trochu odlisny chladiaci system.... My mame v rodine dve astri jednu 1.4 benzin druha 2.0 diesel a jednu vectru novu 2.2 dti a ani jedna nema stabilne rucicku na 90. to je u oplov choroba umiestnenia cidla teploty.. motor snima z ineho cidla teplotu vody ako z toho co je pri termostate... Nam na dieslovych ci v zime alebo aj vlete chodi rucicka stale a termostati su ok. voda nemizne..
Opel to ma poriesene takto. po nastartovani sa ohrieva najprv okruh vnútorni to znamena ze aj ked je rucicka dole tak auto kuri... akonahle sa voda velmi prehreje otvara sa termostat a ide voda do chladica... v zime sa to deje hlavne pri dlhych trasach... totiz voda sa stiha ochladzovat na radiatore pre kurenia.. akonahle vsak stiahnes teplotu tak sa rucicka pohne a vynde hore... v podstate sa na radiatore voda neochladzuje kedze vypnes kurenie tak automaticky prechadza do chladica... pri ceste z kopca motor jednak produkuje menej tepla a za druhe sa voda pri zapnutom kureni rychlo ochladi na radiatore.. preto aj ked ti rucicka ukazuje urcitu teplotu potom zacne klesat lebo termostat sa uzavrie a pri nom je aj cidlo a obeh vody sa zastavi a ta zacne pri chladici chladnut preto ide rucicka dole... vnutorni je vsak stale zahriaty... Mne teraz v zime astra kuri neskutocne a pritom rucicka je stale dole.. no ked na chvilu stiahnem kurenie dole az na studeny vzduch behom minuty je na 90...
Opel Astra G Cabrio 2.2 Dti

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 18 pro 2006, 21:21

aha díky za inf! já si právě říkám, že kdyby to bylo těsnění že by to bylo horší! ale když už s tím tu měl někdo zkušenost :( Zajímalo by mě kolik má astra ještě chorob-už to začínám pomale sčítat! :evil:
Ale jak jsem tu psal...teplota klesá jen když jedu z kopce bez plynu se zařazeným rychlostním stupněm! jinak pak je to OK! jak jsem říkal čas ukáže!

Uživatelský avatar
Hany
Příspěvky: 538
Registrován: 09 čer 2006, 21:29
Bydliště: Napajedla, Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hany » 19 pro 2006, 00:08

Zdravím, ten samý problém jsem měl, někde jsem to tu už psal. Jeda po dálnici,zničehožnic mi spadla ručička teploty na ,,nulu,, , najednou po chvíly vylezla nahoru. Dělalo mi to nepravidelně, tak jsem koupil a vyměnil termostat a je klid. Myslím si,že pokud by to bylo těsnění, projeví se to i jinak / zrovna mě měnili těsnění pod hlavou /, voda v oleji,olej ve vodě atd...
OPEL ASTRA G COMBI, 2000 EDITION , 1.7 DTI ISUZU , system BEHR

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 19 pro 2006, 13:08

Hany píše:Zdravím, ten samý problém jsem měl, někde jsem to tu už psal. Jeda po dálnici,zničehožnic mi spadla ručička teploty na ,,nulu,, , najednou po chvíly vylezla nahoru. Dělalo mi to nepravidelně, tak jsem koupil a vyměnil termostat a je klid. Myslím si,že pokud by to bylo těsnění, projeví se to i jinak / zrovna mě měnili těsnění pod hlavou /, voda v oleji,olej ve vodě atd...
no jo ale mě ta teplota pouze padá když jedu z kopečka a ne při bězné jízdě po rovince! ale taky mám pocit že to bude thermostat! :( a nevíš kolik stojí?

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 863
Registrován: 26 lis 2006, 12:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Happy » 19 pro 2006, 13:12

Kuccíí... už na to kašlele, jsou vánoce. :wink:

Btw. jak to klesá, stojí to vždycky za ho.no. :)
Auto musí sloužit mně, né já jemu.
Astra Caravan Comfort → Mercedes Benz

Lomikar
Příspěvky: 1044
Registrován: 29 říj 2006, 19:48
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lomikar » 19 pro 2006, 13:39

Happy píše:Kuccíí... už na to kašlele, jsou vánoce. :wink:

Btw. jak to klesá, stojí to vždycky za ho.no. :)
Já viděla něco ču...ků a všechny byly nahoru! :D :shock:
Šťastná to žena! :lol:
ASTRA CARAVAN Z16XE rv. 2002
KUK na Rákosníčka
Rákosníčkovi doplňky

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 19 pro 2006, 13:57

mě to dělá to že když přijedu nějak se zahřátym motorem a třeba 10 minut tam stojim nastartovanej tak teplota klesne výrazně dolu (při teplotách kolem nuly) a při jízdě se to zahřeje maximálně na 80 ale nevim estli je to OK
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Hany
Příspěvky: 538
Registrován: 09 čer 2006, 21:29
Bydliště: Napajedla, Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hany » 19 pro 2006, 14:20

rychlyradim píše:
Hany píše:Zdravím, ten samý problém jsem měl, někde jsem to tu už psal. Jeda po dálnici,zničehožnic mi spadla ručička teploty na ,,nulu,, , najednou po chvíly vylezla nahoru. Dělalo mi to nepravidelně, tak jsem koupil a vyměnil termostat a je klid. Myslím si,že pokud by to bylo těsnění, projeví se to i jinak / zrovna mě měnili těsnění pod hlavou /, voda v oleji,olej ve vodě atd...
no jo ale mě ta teplota pouze padá když jedu z kopečka a ne při bězné jízdě po rovince! ale taky mám pocit že to bude thermostat! :( a nevíš kolik stojí?
Mě na tu 1.7 stál něco kolem 500-600,-Kč
OPEL ASTRA G COMBI, 2000 EDITION , 1.7 DTI ISUZU , system BEHR

ondrazalsky
Příspěvky: 365
Registrován: 06 lis 2006, 09:20
Bydliště: Havířov

Re: Klesá teplota motoru

Příspěvek od ondrazalsky » 19 pro 2006, 15:35

rychlyradim píše:Měl bych možná jednu zvláštní otázku! Nevšiml si někdy náhodou(ted v zimě), když jede auto déle z kopce se zařazenou rychlosti, tak klesá teplota??!!??!?!?!?! (tak 0.5km a začíná padat)mě se to tak stává?! to je v pr....čidlo nebo je to normální?! :shock:

z me zkusenosti (vadny termostat - byl porad otevreny), pri teplote okoli kolem 5-10 stupnu nad nulou se motor ZA JIZDY prakticky nikdy poradne nezahral, zato pri popojizdeni v kolone sel vetrak furt naplno. muze to tedy byt termostatem, ktery zrejme v urcitych momentech (proc je to zrovna na rychlost az kopce to fakt nevim) otevira CELY okruh a timpadem muze teplota na budiku spadnout rychle az skoro "na nulu". termostat, tedy kdyz sezenes JEN ten termostat - vsude se mi snazili to prodat vcetne prirub za silenych 1500-2000, stoji kolem 300-500Kc. ja jsem na doporuceni na moje auto koupil (po telefonu na dobirku) zde: www.gcar.cz
astra g 1.8 16v 85kW kombi comfort r.v. 1999 najeto lehce přes 130tkm, motor x18xe1 ---> ford focus II kombi 1.6 16v 74kW r.v. 2005, najeto 40tkm

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Arwy » 19 pro 2006, 16:27

Dva vodné okruhy sú tam pre to, aby sa čo najskôr po naštartovaní spaľovací motor zohrial na prevádzkovú teplotu. Po dosiahnutí tejto teploty sa začne otvárať termostat a prepúšťa vodu aj do chladiča, tak ako píše Maranelo.
Pri jazde z kopca pri zaradenej rýchlosti nedochádza k vstrekovaniu paliva = vzniká menej tepla a voda sa prirodzeným prúdením vzduchu cez chladič ochladzuje. Ak klesne pod určitú teplotu termostat sa uzavrie a voda opäť cirkuluje len v priestore motora.
Pri jazde v kolónach sa ventilátor spúšťa preto, že prirodzené prúdenie vzduchu cez chladič je malé alebo žiadne a nestačí ochladzovať vodu.
Takto to funguje asi na všetkých motoroch. Pre presné snímanie teploty vody v chladiacom okruhu malo byť čidlo umiestnené na výstupe z motora pred komorou termostatu.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

ondrazalsky
Příspěvky: 365
Registrován: 06 lis 2006, 09:20
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ondrazalsky » 19 pro 2006, 16:36

ano, samozrejme. chci rict, ze kdyz je termostat otevreny porad, je i ve VELKEM okruhu stale tepla voda, tedy pri stani v kolone je prubezne ohrivana VSECHNY voda a tedy i pri neustalem proudeni pres motor nestaci chladit motor - a proto musi jit ventilator temer bez prestani naplno, i kdyz je venku kolem nuly. kdyz termostat funguje jak ma, tak se vzdy ten VELKY okruh staci aspon trochu vychladit, takze jakmile se pak termostat otevre, zacne pres motor proudit ta lehce ochlazena voda z velkeho okruhu. a naopak kdyz je termostat stale otevreny ZA JIZDY, chladi to jak blazen a motor se ani nezahreje, natoz tak zapnout topeni do kabiny - to hned klesne teplomer na doraz nulu...

zajimalo by mne kdyz jsem jezdil s tim stale otevrenym termostatem cca 5000 km, jak si ten nonstop zaprah asi "uzivala" vodni pumpa? doufam ze ji to na zivotnosti moc neubralo...
astra g 1.8 16v 85kW kombi comfort r.v. 1999 najeto lehce přes 130tkm, motor x18xe1 ---> ford focus II kombi 1.6 16v 74kW r.v. 2005, najeto 40tkm

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Arwy » 19 pro 2006, 16:51

Vodná punpa ide stále. Je poháňaná rozvodovým remeňom a aj keď je termostat zatvorený, tak voda musí cirkulovať v priestoroch motora.
Skôr to môže mať negatívne dôsledky na samotný motor, pretože ten nemusel dosiahnuť prevádzkovú telotu, čiže mohol bežať podchladený.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Zamčeno