NCDR 1100 laser

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
nunak
Příspěvky: 5
Registrován: 26 dub 2011, 18:24

NCDR 1100 laser

Příspěvek od nunak » 23 zář 2013, 23:24

Zdravím.Koukal jsem že je zde hodně napsáno o rádiích NCDR, tak by mě snad někdo mohl poradit.Můj problém byl v přeskakujících CD po přejetí i sebemenší nerovnosti.Musel jsem v něm vyměnil laser. S původní čočkou to už ke konci ani nenačítalo a psalo to pořád chybu. Tak jsem koupil z Německa nový laser s kodem RAE 0142Z+IC. Po výměně rádio načítalo naprosto v pohodě naprosto všechny CD včetně navigace..Nicméně stačili 2 dny k tomu aby se všechno vrátilo do starých kolejí. Opět to začalo přeskakovat a občas to CD nechce vůbec načíst.Čočku jsem už zkoušel i opatrně vyčistit ale marně.Vůbec mě nenapadá čím by to mohlo být.Tak jestli se už někdo setkal s takovým problémem nebo měnil laser v NCDR budu rád za každou radu. Díky moc
Ps: Mám Vectru, ale snad to nevadí že se ptám na Astra foru :D

Reklama
 

matozippi
Příspěvky: 472
Registrován: 12 zář 2009, 19:48
Bydliště: Nitra

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od matozippi » 24 zář 2013, 09:15

nemam skusenost s tymto radiom, ale opravoval (vlastne nastavoval) som ine cd prehravace
na cocoke by mal byt maly potenciometer, ktory sa da otacat malym skrutkovacom
s nim sa nastavuje vykon IR ledky a tym aj vykon laseru
stacilo len o kusok pootocit a citanie zacalo fungovat
tato "oprava" funguje len v tedy ak postupne klesa schopnost citat cd
najlepsie sa to testuje na nekvalitnych napalovacich cd :)
takto degradacia vykonu laseru je normalna, robi to prevazna vacsina cd prehravacov, treba trocha pridat a zas to nejaky ten rok vydrzi
ak ti odisiel novy laser, chyba bude asi niekde v napajani, mozno vysoke napatie ktore odpalilo aj novy laser?
skus pridat/ubrat vykon
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat) foto

nunak
Příspěvky: 5
Registrován: 26 dub 2011, 18:24

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od nunak » 24 zář 2013, 13:42

Díky za radu.Určitě bych to zkusil kdybych ještě věděl co je ten zmíněný cocoke :D .Radia nejsou moje silná stránka. Ten původní laser fungoval zhruba 2 roky.Takže přepětí bych tam snad mít neměl. Možná to bude znít hloupě ale zdá se mi že na to má někdy vliv teplota.Pokud je rádio studený tak sem tam přeskočí.Ale v momentě kdy se zahřeje tak už to přeskakuje skoro pořád a párkrát to CD vrátilo s chybou "Vložte CD potištěnou stranou nahoru". Zaráží mě i to že k tomu aby to přestalo hrát stačí velmi slabý otřes (např.spára v silnici). Nemělo by mít to rádio něco jako Antishock? Že si to čte ty data dopředu aby to nepřestávalo hrát. Můžeš mi prosím na obrázku ukázat ten cocoke? Ani nevím jestli to je na laseru nebo někde na cd mechanice.Tak jsem pro jistotu vyfotil celý radio :D
Přílohy
IMG_20130924_133204.jpg
IMG_20130924_132445.jpg
IMG_20130924_132528.jpg

matozippi
Příspěvky: 472
Registrován: 12 zář 2009, 19:48
Bydliště: Nitra

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od matozippi » 24 zář 2013, 16:12

na tomto obrazku IMG_20130924_132445.jpg dole v lavo je taky plastovy stvorcek ktory ma kovovy kruzok na sebe - ten by sa mal dat otacat a nastavit vykon
ktorym smerom otacat neviem, mozno je to tam napisane, pripadne najst niekde na nete
to zohrievanie - ano, moze to mat zmysel, ked sa radio zohreje stupne/klesne napatie a prestane to hrat
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat) foto

nunak
Příspěvky: 5
Registrován: 26 dub 2011, 18:24

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od nunak » 24 zář 2013, 21:43

Aha. Skutečně s tím jde otočit :D . Chvilku jsem si s tím hrál a opravdu to pomohlo.Už hraje dobře. Za celou cestu to přeskočilo cca 3x, a s ohledem na české silnice se to dá vydržet. Jsem zvědavej jak dlouho bude fungovat :D Díky moc za rady. Já bych na to určitě nepřišel.Takže ještě jednou díky za pomoc. :)

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od Vojta » 24 zář 2013, 22:10

jednou sem měl cdr500 který taky skákalo na každym kanálu, pak sem jich měl ještě několik a nepřeskočily nikdy, takže myslim že i 3 přeskočení je hodně, ještě bych se na to podival :-)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

nunak
Příspěvky: 5
Registrován: 26 dub 2011, 18:24

Re: NCDR 1100 laser

Příspěvek od nunak » 25 zář 2013, 00:05

Co jsem si tak četl po německých forech tak s NCDR1100/1500 má hodně lidí starosti. Doma mám ještě jedno na náhradní díly. Tak až bude čas tak se na to ještě mrknu. Ale já se znám. Budu do toho pak vrtat tak dlouho, až to přestane fungovat úplně :D . Když jsem auto kupoval tak se mi ta origo navi líbila. Ale co bych dneska dal za normální cdr500 který můžu vyměnit za jakýkoliv lepší rádio. :evil:

Odpovědět