Blokování brzd

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Blokování brzd

Příspěvek od stanik89 » 03 srp 2011, 16:09

Ahoj,

zkoušel jsem zde hledat podobné téma ale nic sem nenašel a pokud sem něco přehlídl tak se předem omlouvám;-)

Mám nasledující problém: Nechal jsem si vyměnit všechny čtyři kotouče na asterce(1.6 8V) seřidit ručku apod. v autorizovaném servise. Asi tisic kilásku byl klid ale ted od ponděli sleduju že něco neni v pořádku. Po pár kilomotrech začne do auta vnikat takovy palici se smarad. Brzdy se jakoby začnou blokovat, klesa vykon a auto samo brzdí. Zadni kotouce i disky jsou vařici přední trošku méně ale taky to není podle mě ta běžná teplota.

Můžu s tim něco udělat, nebo musim do servisu ?

Díky za rady

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování brzd

Příspěvek od Radoš 92 » 03 srp 2011, 22:53

No to ti někde brzdy visí a když se to hřeje vzadu, tak vzadu. To okamžitě reklamace, běž zpátky do servisu, vezmi papíry a šup oprava, jen je potřeba to rozebral a vyčistit, pokud ti měnili lanko ruční brzdy, tak ručku teď povol, pošlapej pořádně brzdu, jak budeš stát, ono to možná povolí. Na 99% budou viset ty pakny právě ze zatahování té ručky.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: Blokování brzd

Příspěvek od stanik89 » 04 srp 2011, 08:21

Díky hned zítra ráno se tam vydám.
Máš taky pravdu v tom že po zastavení nešla ručka skoro vůbec zvednout (asi to bude v ni), naštěstí se to do večera vše zchladilo a ja v klidu mohl odjet z práce dom 8)

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: Blokování brzd

Příspěvek od stanik89 » 05 srp 2011, 11:10

Tak jsem byl dneska v Oplu. Tam mi jenom řekli že mam přijít 19.8 a že do té doby mám jezdit a testovat čím by to mohlo být.. Cestou domů se mi opět stalo že auto začalo brzdit, nechal sem to trochu vychladnout a dojel dom. Ovšem doma sem zjistil že ručka a zadni kola v poho. Jediné kolo pravé přední bylo uplně vařicí, tak mě napadlo nemůže to být napříkad ložisko ?

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Blokování brzd

Příspěvek od Alzafir » 05 srp 2011, 11:20

Ne, že by nemohlo, ale nechal jsi dělat brzdy, tak bych souvislost viděl tady. Shoď kolo a koukni na desky, jestli nejsou zaseklé. Chápu, že tím děláš něco za někoho jiného ( nekvalitní výměna) , ale nechat si opalovat zbytečně kotouče... :lol:
Ložisko většinou hučí.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: Blokování brzd

Příspěvek od stanik89 » 08 srp 2011, 17:57

Díky, koukal jsem všechny kola byly ok ale na tom pravem předním byla do poloviny spalená nová destička a koukal sem že koutouč dostal tež zabrat, ale za studena to nedrhlo.
Volal sem opět a zas do Opla, jak mi zdělil v patek technik, tak se uračili podivat do compu že to před měsícem važně dělali a hned at přijedu že se na to kouknout.
Pry to může dělat řidicí jednotka ABS ? tak nevím ...

Uživatelský avatar
maccek
Příspěvky: 276
Registrován: 06 bře 2011, 13:12
Bydliště:

Re: Blokování brzd

Příspěvek od maccek » 08 srp 2011, 18:48

Může to byt seklá destička nebo pistek..ale spíš ta destička..když se mi kousl pistek byli napálené obě destičky..spíš to blbě očistili..

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Blokování brzd

Příspěvek od spermin » 08 srp 2011, 19:06

mi musel servisák destičky přibrousit a i tak vázli, od té doby si to dělám sám.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

VladaH
Příspěvky: 13
Registrován: 23 srp 2011, 09:09

Re: Blokování brzd

Příspěvek od VladaH » 24 srp 2011, 16:40

Pokud se vymění sjeté kotouče a destičky za nové, dostanou se brzdící pístky do krajních poloh kde je minimální opotřebení a povrch pístků už může být trochu napaden korozí. Po namontování nových dílů se pístek z důvodů nečistot může začít zadírat a začne viset a kolo stále brzdí. Je proto potřeba vymontovat destičky, odchlípnout prachovku od pístku a stříknout párkrát brzdovou kapalinu na pístek. Přitom je potřeba s pístkem stále pohybovat sem a tam a případnou špinavou kapalinu okolo manžety zase dostat ven a nahradit ji čistou. Nejlepší je udělat si na maximální vysunutí pístku přípravek, protože při velkém vysunutí může dojít k vypadnutí pístku a zavzdušnění celé soustavy !!! Většinou tento systém pomůže a kola už nebrzdí.

Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 533
Registrován: 10 čer 2012, 00:55
Bydliště: Tanvald-Žďár skoro v lese

Re: Blokování brzd

Příspěvek od pajak7 » 26 zář 2012, 16:07

stanik89 píše:Ahoj,

zkoušel jsem zde hledat podobné téma ale nic sem nenašel a pokud sem něco přehlídl tak se předem omlouvám;-)

Mám nasledující problém: Nechal jsem si vyměnit všechny čtyři kotouče na asterce(1.6 8V) seřidit ručku apod. v autorizovaném servise. Asi tisic kilásku byl klid ale ted od ponděli sleduju že něco neni v pořádku. Po pár kilomotrech začne do auta vnikat takovy palici se smarad. Brzdy se jakoby začnou blokovat, klesa vykon a auto samo brzdí. Zadni kotouce i disky jsou vařici přední trošku méně ale taky to není podle mě ta běžná teplota.

Můžu s tim něco udělat, nebo musim do servisu ?

Díky za rady
Jak jsi dopadl s tou poruchou pane ,mě se totiž stalo až na tu výměnu to sámé po ujetí asi 10km se auto celé zabrzdí (všechny 4 kola )a a brzdový pedál je tvrdý jako kámen a nejde sešlápnout. Potom zase třeba 14 dní vše v pořádku a potom to začne znova zlobit jak se tomu chce.Zafira A 2.2 DTI 2002
Opel Astra H GTC 1.9 CDTI 110 kW
pajakuv ASTROLET.

Opel Astra G caravan 2.2 DTI Y22DTR r.v.2004 .....EX
pajakova Esmeralda, EGR šidítko by Alzafir od 254 500 km

FIURY
Příspěvky: 50
Registrován: 23 dub 2006, 12:26
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování brzd

Příspěvek od FIURY » 23 led 2013, 15:45

Tak mám ten samej problém , nejhorší na tom , že už jsem jednou čistil pístek , jednou nechal vyčistit celý obložení a pístek a už se to zase kouše ... :(
Astra-G 1.6 8V 62kw 3dv 2001

Odpovědět