Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
Odpovědět
movk
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2010, 23:40

Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Příspěvek od movk » 18 říj 2011, 09:54

Ahoj, chtel bych pozadat o radu (nazor) na nasledujici problem. Menil jsem kola (daval zimni) a
zjistil jsem, ze kolo ve predu mi nejde nasadit. Chytalo se jenom na lehce zacatku a neslo nasadit (zatlacit) dal. Stalo se vam neco podobneho? Internet je plny diskuzi o tom, kdy kolo nejde sundat, ale nic o na problemy s nasazovanim. Pritom minulou zimu jsem mel toto kolo nasazeny (na 80% na stejnem miste - nebo na stejne strane vzadu). Sundat slo taky bez problemu.

Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem kolo chytl srouby a opatrne dotahoval pokud to slo. Kolo si (myslim) sedlo dobre, akorat se bojim, ze nepujde sundat (mam obavu co delat kdybych mel defekt). Proto se chci zeptat, jestli jste nekdo mel podobny problem a jak jste jej resili (hlavne potom sundavani). Diky.

Reklama
 

Uživatelský avatar
frenkiecz
Příspěvky: 733
Registrován: 13 čer 2008, 17:02
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Příspěvek od frenkiecz » 18 říj 2011, 10:43

Potkaly se ti dvě veličiny proti sobě-na náboji máš nános bordelu a zvětšil se tím průměr a v kole ti narostla rez,či na liťáku "nabobtná" hliník a zaroste díra.Chce to všecko vzít kartáčem či šmirglem na vrtačce.Sundávání bude prekérka. :(
Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1

movk
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2010, 23:40

Re: Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Příspěvek od movk » 18 říj 2011, 12:09

Dekuji za odpoved. Asi to neco takoveho bude, ale to kolo bylo cisty (po kazdem meneni jej cistim). Spis ten naboj. To sundavani mi dela starost. Snad to nejak pujde. Mel jsem vic premyslet a kdyz tam kolo neslo, vic to prozkoumat.
Naposledy upravil(a) Mike.S dne 18 říj 2011, 17:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazána citace posledního příspěvku

Uživatelský avatar
hant
Příspěvky: 3538
Registrován: 27 srp 2010, 22:20
Bydliště: Plzeň

Re: Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Příspěvek od hant » 18 říj 2011, 16:32

já to řešim tak že jednou za čas namastim dosedací plochy třeba vazelínou a naprosto v pohodě se kolo lehkym poklepem odlepí. Umím si představit co je to za pakárnu když je auto na heveru a musí se do toho mlátit aby se pustilo. Sem tam pěkně namažu i šrouby ale za to jsem nebyl pochválen pracovníkem pneuservisu jelikož mu při roztočení na vyvažovačce lítala vazelína do ksichtu. :lol:
OPEL ZAFIRA 1.8 16v 85kw - rok 2000 X18XE1


https://picasaweb.google.com/106136654297466934849/Zafira

Jsou jen dva druhy aut - Opel Zafira a ty ostatní

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolo nejde nasadit - Astra F (hatchback)

Příspěvek od HerryCZ » 18 říj 2011, 20:09

Mno jak se tady pise, odstranit bordel a namtlat jemnounkym filmem nejlepe medene vazeliny. Jinak to sudnavani bude asi porod. Na druhou stranu tatovi na zimnich plechacich na fabii muzu mazat jak chcu a stejne na jare musim povoli vsechny srouby pak tam dva jemne nechat (aby kolo nespadlo z naboje). Pak zaradit 1 a prudce se rozjet, to lupnuti je slyset az v kabine (roztocit kolo na zvedaku a slapnout na brzdu moc nepomaha). Zadni jdou bet problemu, jen ty predky.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Odpovědět