Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět

Jaký druh plynu máte?

klasika LPG
10
19%
sekvenční vstřikování LPG
38
70%
CNG
6
11%
 
Celkem hlasů: 54

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od pankid » 24 led 2011, 13:26

Jo,jo. Denny má zase pravdu. Na zahraniční cesty beru normálně rezervu do kufru, u nás jezdím jen s poloautomatickou opravnou sadou http://www.ddpneu.cz/product/polo-autom ... ezerv.html. Je to určitě výhodnější, než montovat držák do kufru, co tam potom pořád překáží.

Jinak stále nabízím montáž sekvenčního vstřiku ostravské firmy HL Propan, zařízení se jmenuje LovTec Magic G3, vstřikovače JET, reduktor Compact. Ale na přání umím i ten polský výrobek STAG 300, i když jeho kvalita nedosahuje na český výrobek Magic G3. Cena včetně montáže a zápisu do TP 22 900,- s nádrží místo rezervy, u Aster G s objemem 53 L
Naposledy upravil(a) pankid dne 18 srp 2011, 14:27, celkem upraveno 2 x.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Reklama
 

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 10 bře 2011, 16:01

Tak bych od Vás hošani potřeboval poradit, jaké bych měl na svého mazlíka koupit zapalovací svíčky, pokud mám motor 1,4 16V 66KW Z14XE pro použití na lpg?Předem Vám děkuji za odpověď a pokud zrovna víte, kde v okolí Ostravy se to dá pořídit, tak dík moc.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od pankid » 10 bře 2011, 20:13

Oplíček píše:Tak bych od Vás hošani potřeboval poradit, jaké bych měl na svého mazlíka koupit zapalovací svíčky, pokud mám motor 1,4 16V 66KW Z14XE pro použití na lpg?Předem Vám děkuji za odpověď a pokud zrovna víte, kde v okolí Ostravy se to dá pořídit, tak dík moc.
Svíčky kup takové, jaké předepisuje výrobce auta. Důležité je, že budou nové. Na LPG nehleď, svíčky měň třeba už po 20 000 km.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 731
Registrován: 15 bře 2009, 19:34
Bydliště: 0strava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Mirďa » 10 bře 2011, 21:33

Přesně jak píše pankid, neohlížej na to co Ti kdo řekne že na LPG jsou nejlepší,jiná vzdálenost elektrod,lepší spalování, kup ty co tam patří a budeš spokojený i na benzín i na LPG,pokud je v pořádku 8) 8) 8)
Opel Astra K r.v.2016 enjoy 1,4 74kw - současnost
Červený sedánek Opel Astra G CD, r.v 1999 1.4 16V X14XE, ,69000km - historie

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od mexxo » 10 bře 2011, 22:46

Potvrdzujem. :)
Plyn mám len chvílu, ale presne to isté mi povedali, keď som sa na to pýtal pri montáži. Také ako predpisuje výrobca, len sa možno trochu skráti interval výmeny. A kvalitnú značku. Mne odporučili NGK, ktoré tam mimochodom už mám dávno. Moje majú už 50tis km na benzíne a ani teraz s LPG nemajú problém. :wink:

adis76
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2011, 19:28

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od adis76 » 28 bře 2011, 19:40

Ahoj,
jsem novým členem,tak doufám, že otázku pokládám ve správné sekci :roll: Měl bych dotaz na Pankida. A to, zda se jeho nabídka slevněné montáže sekvenčního vstřikování lpg ostravské firmy týká i ostraváků (jsem z Ostravy) a jestli to platí i pro Zafiry (1.8 92 kw),popř. cena u této motorizace. Díky za odpověď

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od denny » 28 bře 2011, 19:52

adis 76-jestli chceš rychlejší odpověď,klikni v jeho profilu na SZ a napiš mu soukromou zprávu-ta se mu objeví v mailu,jinak musíš počkat,až se zase bude prodírat forem a to může trvat.

Uživatelský avatar
Tom.cz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2008, 19:31
Bydliště: Vyškov/Brno

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Tom.cz » 28 bře 2011, 20:05

Chlapi, poradíte někoho šikovného, spolehlivého, atd. atd. na montáž LPG v okolí Brna? Procházel sem tak nějak net a reakce na různý firmy dost kolísají.
A jěště dodatek, jak se potom chová pal. pc? Myslím zobrazování aktuální spotřeby, dojezdu apod.?
Astra Caravan 1.6 16V...X16XEL...100 Edition

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od IGI » 29 bře 2011, 07:31

Já jsem jezdil z plynem dva roky a asi půl roku jsem zjišťoval co bude ukazovat PP když se množství paliva v nádrži nemění, po stejné cestě do práce a i David říkal , že měření nebude dobré. Kupodivu PP bere ještě i jiné hodnoty než z nádrže a jsem přesvědčen, že při všech možných výpočtech a propočtech a sledování množství nabraného plynu a množství ujetí Km ti to bude ukazovat dobře. Já měl PP od Davida B., dodělávaný tak nevím jak bude ukazovat originál ale můj ukazoval dost přesně. Zaznamenal jsem i horší plyn kdy najezdíš méně při stejném množství paliva. Dokonce mi propočtem vyšlo i přepnutí na benál když došel plyn. Rozdíl je minimální. Troufám si říci, že na plnou nádrž jeden litr. Možná bude někdo oponovat ale taková je zkušenost. V pohodě s PP od Davida.B. :?:
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Arwy » 29 bře 2011, 14:21

Tom.cz píše:A jěště dodatek, jak se potom chová pal. pc? Myslím zobrazování aktuální spotřeby, dojezdu apod.?
Pal PC sa chová normálne, bude Ti ukazovať všetko okrem dojazdu, lebo ten sa počíta z priemernej spotreby za posledných xxx ubehnutých kilometrov a množstva paliva (benzínu) v nádrži (dojazd bude ukazovať, ale bude reálny len pre jazdu na benzín). Celková spotreba bude súčtom spotreby plynu a aj benzínu (teda nezistíš koľko presne si minul benzínu a koľko plynu). Treba počítať aj s tým, že údaje priemernej a aktuálne spotreby nebudú pri jazde na plyn úplne presné, pretože pri jazde na plyn je o niečo väčšia spotreba. V zime natankujem takmer presne toľko LPG koľko ukazuje PC celkovú spotrebu, v lete o 5 až 7 litrov viac.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od pankid » 30 srp 2011, 14:51

Přestavba na LPG ruší záruku na celý vůz?

Při koupi nového vozu a následné přestavbě na LPG dochází u většiny továrních značek k pozbytí záruky na vozidlo. Je tento postup správný? Skutečně nelze uplatňovat reklamaci těch částí vozu, kterých se přestavba zjevně nedotkla?

Tyto případy se dělí na dva odlišné druhy záruky. První se týká tzv. zákonné záruky u běžných občanů, kteří své auto kupují hotově. Druhý se týká tzv. smluvní záruky, se kterou se setkáváme u podnikatelů nebo aut na leasing.

1) Vztah k zákonné záruce (nejčastěji spotřebitelské záruce v délce dvou let) je takový, že prodávající nemůže tuto odpovědnost za vady odmítnout. A už vůbec ne paušálním tvrzením, že montáž (byť schváleného zařízení) automaticky znamená konec záruky na jeho vozidlo. Prodávající, pokud chce své stanovisko důkazně unést, by musel prokázat, že existuje souvislost mezi reklamovanou vadu a neodborným zásahem toho, kdo úpravu vozidla prováděl. Jinak prodejce svou odpovědnost za vady odmítnout nemůže.

2) Co se smluvní záruky prodávajícího týče, tam má prodávající větší prostor. Pravidla smluvní záruky si totiž může "nastavit" tak, aby mu vyhovovala (jejich obsah je totiž předmětem pouhé dohody a nikoli zákonných pravidel). V nich tedy může uvést i tak přísnou podmínku, že každý zásah zvenčí záruku ruší, i když se souvislost neprokáže. Smluvní záruka je tedy otázkou dohody a toho, zda to kupující pří výběru vozidla akceptuje, nebo ne. Smluvní záruka se uplatní všude tam, kde zákonná záruka neexistuje. Například v režimu obchodního zákoníku, tedy v případě, kdy je kupujícím vozidla podnikatel. Také se uplatní v případě vozidel na leasing, neboť i ta jsou pořízena v režimu obchodního zákoníku a tedy bez zákonné záruky. V takových případech nemusí prodávající poskytnout vůbec žádnou záruku - obvykle ale nabízí právě záruku smluvní. A pokud prodávající uvede do záručních podmínek, že každý zásah v podobě přestavby znamená ztrátu této smluvní záruky - a kupující to koupí vozidla akceptuje - není to nic protizákonného.

Autor odpovědi JUDr. Tomáš Beran
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 26 zář 2011, 21:30

Chci se vás hošanové zeptat, zda má vliv řídící jednotka na chod motoru při provozu na lpg? Je to nějaký ten pátek, co mi má drahá řídící jednotka motoru odešla do kytek a musela se dávat jiná a od té doby se mi zdá, že je auto nějaké divné a papá i více plynu. Musí se řídící jednotka nějak nastavit s řídící jednotkou plynu? Jinak plyn mám dělaný firmou Elpigaz a řídící jednotka je Stella Nord E3 67R-016019. Jentak se ptám než budu než budu někam volat. Mockrát díky za odpověď.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od IGI » 26 zář 2011, 21:43

řekl bych že se počítač plynu se slaďuje s počítačem auta. při instalaci plynu napíchl technik notebock na OBDII, uložil hodnoty do PC a potom nastavil PC plynu. si myslím :?
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od pankid » 27 zář 2011, 07:02

Oplíček píše:Chci se vás hošanové zeptat, zda má vliv řídící jednotka na chod motoru při provozu na lpg? Je to nějaký ten pátek, co mi má drahá řídící jednotka motoru odešla do kytek a musela se dávat jiná a od té doby se mi zdá, že je auto nějaké divné a papá i více plynu. Musí se řídící jednotka nějak nastavit s řídící jednotkou plynu? Jinak plyn mám dělaný firmou Elpigaz a řídící jednotka je Stella Nord E3 67R-016019. Jentak se ptám než budu než budu někam volat. Mockrát díky za odpověď.
Nepíšeš, zdali máš sekvenční vstřikování plynu (plynový vstřikovač pro každý válec) nebo starý systém s centrálním směšovačem (mixem,kroužkem v sacím potrubí od filtru ke klapce). Pokud máš ten starý systém, tak ten je řízen pouze informacemi od lambda sondy. Pokud funguje, je vše v pořádku. A pokud máš vstřikování plynu, tak ten je de fakto řízen benzínovou řídící jednotkou. Ta podle hodnot lanbda sondy, teploty a tlaku vzduchu, teploty vody a dalších hodnot posílá impulsy pro otevření benzínových vstřikovačů. Tyto informace jdou při provozu na plyn do plynové řídící jednotky, která je přepočítá podle předem naprogramovaného schématu a pošle je do plynových vstřikovačů. Nejprve vyzkoušej, zdali se zvýšila i spotřeba na benzín. Pokud ne, nech zkontrolovat nastavení plynové jednotky. Pokud ano, problém bude v benzínové jednotce nebo informací, co dostává od jiných členů v autě.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

bundeles
Příspěvky: 1457
Registrován: 27 črc 2006, 20:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od bundeles » 27 zář 2011, 07:47

Píše že má jednotku Stella Nord, což je jednotka k sekvenčnímu vstřikování. 8)
www.astradily.cz
Prodej nových autodílů za výhodne ceny, na Oply i ostatní značky, slevy z cen Autokelly 40%, plnění klimatizací, výměna čelních skel, montáž tažných zařízení
tel. 603 734 474

Odpovědět