chyba p0400 a EGR ventil

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
crex
Příspěvky: 30
Registrován: 26 lis 2008, 21:28

chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od crex » 16 zář 2011, 16:45

Ahoj všem, už týden se marně snažím na tomto foru dohledat konkrétních odpovědí,ale nedaří se mi to. Vyhledávání mi prostě nenajde spojení slov čištění+egr+ventil případně egr+p0400 asi sem pěkná lama :oops:

Mám astru G rv2001 motor 1,6 16v najeto 100tis. Benzín beru jen na Shellce.
Řeším chybu p0400 což je chyba recyrkulačního obvodu. Bylo mi poraděno, že je to špinavým EGR ventilem. Tak jsem jej vymontoval, jde to jednoduše. Nastříkal na to sprej na dekarbonizaci, nechal působit. Pak jsem to oškrábal. Vrstva karbonu byla tak 0,2mm silná. Nepřišel jsem ale na to, jestli se ta kulička co má ucpávat, má vysouvat a nebo zasouvat. Připojil jsme ke kablíku a nastartoval. Otáčky šly okamžitě nahoru, kontrolka elektroniky stále svítila a ventil se nehnul. Zkusil jsem ho nějak promačkat,ale nic. Ventil jsem namontoval zpět a jel to projet. Kontrolka nezhasla. Druhý den sem jel do práce a kontrolka svítila. Při cestě z práce už nesvítila. Dva dny sem se radoval, že sem šikula,ale dnes se kontrolka opět rozsvítila. Ještě dodám, že jsem poslední dobou pocitoval mírné škubání při rozjezdech, po zhasnutí kontrolky už zmizelo. A dnes se opět objevilo mírné škubání. Ví někdo jak ověřit funkčnost ventilu? Jaké piny zapojit, abych rozpohyboval ventil? Kterým směrem se má ventil pohybovat?

Ještě dodám, že egr ventil je přichycen dvěma šrouby torx, velikosti 45

Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od denny » 16 zář 2011, 18:13

Asi to odstraníš pouze novým EGR.Je to celkem častá záležitost.I po vyčištění nefunguje správně.

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od spermin » 16 zář 2011, 20:15

jaký máš typ motoru :? X.....XEL se zasouvá-konektor v ose AGR,
jinak se vysouvá konektor kolmo k ose AGR
pokud máš zapojený ventil a jehla se pohybuje, bude Ti svítit až po zahřátí motoru,
pokud nejde lehce, bude svítit okamžitě.
jinak odpoj baterku, zapni AGR nastartuj a až zasvítí kontrolka vypni motor, pokud bude
chyba 0400 je jistě vadný agr, stačí zaslepit a jezdit, pokud ti nebude vadit svitící kontrolka.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od milosh » 16 zář 2011, 20:32

ta kontrolka sviti vsem co maji zaslepku?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od Defender » 16 zář 2011, 20:51

No právě že většině JO :wink:
Mobil : 602318645

crex
Příspěvky: 30
Registrován: 26 lis 2008, 21:28

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od crex » 22 zář 2011, 11:11

Podle techničáku, je tam Z16XE, konektor do EGR je kolmo k ose, takže by se měl vysouvat. Kontrolka svítí hned po nastartování. Spermin mi tu radí zapni EGR, myslíš tím asi jako zapojit konektor. Ten konektor zapojený mám. Záslepku tam dávat nebudu, ty tři tisíce za nový EGR mě sice budou bolet,ale není to zas tak hrozné.

Je nějaká možnost ověření funkčnosti, tedy pohybu jehly EGR? Jaké se mají zapojit PINy konektoru na EGR ventilu, abych ho mohl ovládat ručně?

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od Defender » 22 zář 2011, 12:21

Právě že odpojením konektoru a projetím na cca. 20 km vzdálenost při ..... atd. atd. Už jsem to tu psal mockrát :D
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od pankid » 22 zář 2011, 14:41

crex píše:Podle techničáku, je tam Z16XE, konektor do EGR je kolmo k ose, takže by se měl vysouvat. Kontrolka svítí hned po nastartování. Spermin mi tu radí zapni EGR, myslíš tím asi jako zapojit konektor. Ten konektor zapojený mám. Záslepku tam dávat nebudu, ty tři tisíce za nový EGR mě sice budou bolet,ale není to zas tak hrozné.

Je nějaká možnost ověření funkčnosti, tedy pohybu jehly EGR? Jaké se mají zapojit PINy konektoru na EGR ventilu, abych ho mohl ovládat ručně?
Mám stejný motor, určitě zaslepit a přehrát Techem2 novou verzi sw, aby jednotka neregistrovala EGR. Pak nesvítí kontrolka. Mám to od jara k plné spokojenosti.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2011, 10:56
Bydliště: Praha 4

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od kroup » 22 zář 2011, 14:53

To nemusí jít pro všechny modelové roky, i se stejným motorem. Ale jinak potvrzuju, mám to taky tak a konečně klid, předtím mi EGR odešel už třikrát.
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003

crex
Příspěvky: 30
Registrován: 26 lis 2008, 21:28

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od crex » 22 zář 2011, 16:04

to Defender: snažil jsem se najít nějaký tvůj příspěvek, který obsahuje p0400 nebo EGR a nenašel jsem nic. Schválně si to někdo zkuste, jestli sem fakt taková lama, nebo to vyhledávání nefunguje.


Takže to shrnu:
Mám tedy ujet nějakou vzdálenost s odpojeným ventilem. Pak odpojit baterku, zapojit ventil, připojit baterku, nastartovat a až se rozsvítí kontrolka, tak vypnout motor a mrknout se na diagnostiku a pokud bude chyba přetrvávat, tak je vadný ventil?

Jiná možnost ověření funkčnosti ventilu není? Myslím něco jako vymontovat ventil, zapojit PIN A a PIN D a tím by se měl ventil otevřít.


Teď mě tak napadlo, že pokud mám ventil, který by se měl vysouvat, tak je nyní v poloze zavřeno a je to jako záslepka. Tak nechápu proč to cuká, když se ty spaliny nevracejí do motoru. Dle toho co jsem si přečetl o celé této vymoženosti, je obvod uzavřen při studeném motoru a při potřebě výkonu. Takže by ten ventil měl být zavřený pořád a tudíž by se to nemělo na chodu motoru projevit.

Přikládám hodně jednoduše nakreslené schéma funkčnosti EGR u mého motoru. Přikládám i fotky skutečného egr pro lepší představivost. Obrázky jsou pouze ilustrativní, může se jednat o druhý typ,ale pro představu to stačí, ten můj ventil je velice podobný.
Přílohy
egr ventil z boku včetně těsnění, v těsnění jsou vidět dva otvory, jeden je pro přívod a druhý pro odvod spalin
egr ventil z boku včetně těsnění, v těsnění jsou vidět dva otvory, jeden je pro přívod a druhý pro odvod spalin
egr3.jpg (5.73 KiB) Zobrazeno 9018 x
zde je ventil zespodu, pružina a obtokový kanálek je z druhé strany
zde je ventil zespodu, pružina a obtokový kanálek je z druhé strany
schéma funkce egr ventilu u mého motoru
schéma funkce egr ventilu u mého motoru

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od mirda2908 » 22 zář 2011, 16:17

[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od spermin » 22 zář 2011, 17:46

podle mně se ventil při diagnostice startu otestuje a pokud je problém ihned svítí kontrolka.
proto navrhuji odpojit baterii - mělo by dojít k vymazání méně podstatných chyb, projet
diagnostiku, nastartovat a až se projeví problém ihned znovu na diagnostiku. o co se
vlastně jedná. (která závada přibyla, tam bude problém.
AGR nemusí dosedat, a proto dávame tu záslepku :D
jinak s pomocí někoho ho otestuj, odmontuj ventil, nechej ho zapojený a při diagnostice před startem
pozoruj ten ventil, jehla se musí vysunout a hned zasunout, je li vadný, neřeš to zaslep a
nechej si upravit softfér, kdyby to tak šlo u mně, mám to již na 101 % :lol:
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

crex
Příspěvky: 30
Registrován: 26 lis 2008, 21:28

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od crex » 12 říj 2011, 15:25

Tak jsme vyzkoušel rady a provedl jsem odpojení ventilu, baterky a chvilku počkal. Připojil baterku, připojil ventil a nastartoval. Kontrolka nesvítila, ale motor při rozjezdu torchu cukal a volnoběžné otáčky torchu kolísli. Po ujetí asi 15ti kilometrů se kontrolka opět rozsvítila. Vypnul jsem motor, vymontoval ventil,ale nechal zapojený, nastartoval a ventil se ani nehnul. Nehnul se ani pri otoceni klicku pred nastartovanim. Pak jsem znovu odpojil baterku a po chvilce pripojil. Kontrolka zhasla a i tak se pri nastartovani ventil vubec nehnul. Tak jsme ho prisrouboval zpet a dal jezdim. Podle rad, to vypada, ze je ventil mechanicky v haji a tak si koupim novy. Nevite nahodou nekdo, ktere piny zapojit, abych s tim ventilem zkusil pohnout?

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od Alzafir » 12 říj 2011, 17:19

Tuším že oba krajní. Na konektoru si ověř, kde je zem a + 12V. Podle toho to připoj.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba p0400 a EGR ventil

Příspěvek od Defender » 12 říj 2011, 19:42

Počkej počkej, ty jsi odmontoval celej ventil a nechal jsi tu díru volně :shock: :( , tak to bych nedělal, rada byla odpojit z konektoru a pak to zkusit projet :D a to odpojování baterky se dělá pro uvedení PPC do továrního nastavení 8)
Mobil : 602318645

Odpovědět