Hydroštely 2.2 16 V

Odpovědět
Marek Piskáček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 říj 2006, 12:14

Hydroštely 2.2 16 V

Příspěvek od Marek Piskáček » 22 říj 2006, 21:21

Sháním někoho kdo se mi kouknul na hydroštely popřípadě stím něco provedl ! :shock:
Tak po minutě po nastartování ,a jízdě už slyšet nejsou , ale sere. mě to !
:evil:
J tu někdokdo by někoho znal popřípadě poradil ?

Reklama
 

wlcak
Příspěvky: 478
Registrován: 06 črc 2006, 03:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od wlcak » 22 říj 2006, 23:22

tak aspoň napiš odkud jsi. :)
Astra G coupe Z22SE

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Re: Hydroštely 2.2 16 V

Příspěvek od Jirka D.. » 23 říj 2006, 07:59

Marek Piskáček píše:Sháním někoho kdo se mi kouknul na hydroštely popřípadě stím něco provedl ! :shock:
Tak po minutě po nastartování ,a jízdě už slyšet nejsou , ale sere. mě to !
:evil:
J tu někdokdo by někoho znal popřípadě poradil ?
Jestli to dělá po nastartování a pak ne tak je to ok, to je než se motor zaoleluje.

Nepíšeš jakej máš olej (vizkozitu), kolik oleje, jestli to cvaká a jek. Kolik nalítáno. Tady se řešilo že to dělá i vodní pumpa, tak hlůedej

Jestli máš olej 10W40 tak dej řidčí, mě také cvaká zdvihátko, ale nepatrně a seru na to. Jestli to jsou zdvihátka tak to nech ať se to více projeví a pak viměnit vždy 2ks na proti sobě (u 16v) jeden stojí cca 1000Kč.

a nebo pročistit od Wynn´s na čištění hydralických zdvihátek stoji to cca 325Kč.

Marek Piskáček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 říj 2006, 12:14

Příspěvek od Marek Piskáček » 24 říj 2006, 18:53

Olej mám plná synt 10 W 40 ! Jinak to cvaká jak sem psal asi tak do 1 minuty to přestane a je klid ale stačí zastavit na 5 minut motor a pak to zas cvaká ale už ne minutu !
Ser. mě to !
:idea:

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od Sršeň » 25 říj 2006, 06:20

No ja tiež počujem také jemné pravidelné cvakanie. Olej mám 10W40. To znamená že to ma zdvihátko väčšiu vôľu?
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 25 říj 2006, 08:36

Jak jsem psal dej olej 5W 40 v servisech už dávaj do G i 5W 30, ale to je moc řidké, ale dobré na zimu.

Nebo dej Wynn´s to pomáhá, neboj neobsahuje chlor atd.

- 10W 40 patří do 8ventilu a ke všemu felda, fabie, atd.

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od Sršeň » 25 říj 2006, 18:32

Jirka D.. píše:Jak jsem psal dej olej 5W 40 v servisech už dávaj do G i 5W 30, ale to je moc řidké, ale dobré na zimu.

Nebo dej Wynn´s to pomáhá, neboj neobsahuje chlor atd.

- 10W 40 patří do 8ventilu a ke všemu felda, fabie, atd.
Tak nebol som si isty s tým olejom, mám aj ja predsa len 5W40. Kde zoženiem to Wynn´s ? Počujem ten názov po prvý krát. Ale ak by to pomohlo tak by som to vyskúšal. :)
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 26 říj 2006, 07:35

Sršeň píše:
Jirka D.. píše:Jak jsem psal dej olej 5W 40 v servisech už dávaj do G i 5W 30, ale to je moc řidké, ale dobré na zimu.

Nebo dej Wynn´s to pomáhá, neboj neobsahuje chlor atd.

- 10W 40 patří do 8ventilu a ke všemu felda, fabie, atd.
Tak nebol som si isty s tým olejom, mám aj ja predsa len 5W40. Kde zoženiem to Wynn´s ? Počujem ten názov po prvý krát. Ale ak by to pomohlo tak by som to vyskúšal. :)

Ahoj, bud na netu nebo v prodejně autodílů má cca 325 ml je na trhu přes 50 let je to německá značka. (zkušenosti jsou že to pomáhá) to se dává do starších aut na vyčištění zdvihátek, nekdo dá nekvalitní olej a zas**e zdvihátka. Dává se do horkého oleje a pak ještě jezdit tak cca 15 km. Nechává se po celou dobu do výměny. Pomáhá to po cca 2500 km, když ne tak se vyměňují zdvihátka. (u tebe to pomůže jako prevence a bude klid)

Známej to řešil tak, že to rozebral a zdvihátka vyhdal. Dal do svěráku nahříval pomalu a vymačkával zbytky oleje - je to piplačka a pomohla, a stejně 2 kusy zničil.


:wink:

Mahoni
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2006, 17:59

Příspěvek od Mahoni » 02 lis 2006, 20:46

Já jsem tam měl původně 10w-40 a necvakalo jakmile jsem tam dal 0w-40 tak mi to začalo cvakat, pokaždé když se olej trošku zahřál a přidal jsem plyn tak se ozývá cvakání, když nechám volnoběh tak cvakání přestane. Dal jsem tam zpět olej 10W-40 ale dělá to i přesto! Asi jsem to rozladil, taky mě to sere. Ale na druhou stranu zase to není tak moc drahá oprava. A navíc nemusí se to měnit hned a být ve stresu že se ještě víc posere motor!
Mám 1.6i 16V

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 03 lis 2006, 11:36

Mahoni píše:Já jsem tam měl původně 10w-40 a necvakalo jakmile jsem tam dal 0w-40 tak mi to začalo cvakat, pokaždé když se olej trošku zahřál a přidal jsem plyn tak se ozývá cvakání, když nechám volnoběh tak cvakání přestane. Dal jsem tam zpět olej 10W-40 ale dělá to i přesto! Asi jsem to rozladil, taky mě to sere. Ale na druhou stranu zase to není tak moc drahá oprava. A navíc nemusí se to měnit hned a být ve stresu že se ještě víc posere motor!
Mám 1.6i 16V
Ahoj, 0W-40 je už extrém (jen nové auto) buď 5W-40 nebo 5W-30 :wink:

Zdvihátka jestli cvakaj i při přidání plynu jen jemně, tak to je jen jeden pár zdvihátek. Dle mého názoru jsou už na výměnu, mě cvaká jemně a při přidání plynu ne.

Až to bude rachtat jako naftak tak to vyčenžuj. :wink:

Maranelo
Příspěvky: 350
Registrován: 29 říj 2006, 20:01
Bydliště: Košice, Slovensko

Cvakanie Hydrostelu

Příspěvek od Maranelo » 12 lis 2006, 15:40

Skontroluj hladinu oleja..... a ked ho mas malo, dolej na plnu risku a vyskusaj.... Kamosovi to robilo tiez, a kazdy v servise mu hovoril ze to je na opravu ale ziadny mudrc ani nevytiahol a nepozrel risku oleja... Ked som mu ju kontroloval tak bola sucha ako sahara a pritom mu ziadna kontrolka nesvietila... tak isiel okamzite na vymenu :D neviem ci mu este nieco vypustili :lol: :lol: a doliali mu novy olej a vsetko je uz vyse mesiaca OK.
Opel Astra G Cabrio 2.2 Dti

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od Sršeň » 12 lis 2006, 18:42

Jirka D.. píše:
Sršeň píše:
Jirka D.. píše:Jak jsem psal dej olej 5W 40 v servisech už dávaj do G i 5W 30, ale to je moc řidké, ale dobré na zimu.

Nebo dej Wynn´s to pomáhá, neboj neobsahuje chlor atd.

- 10W 40 patří do 8ventilu a ke všemu felda, fabie, atd.
Tak nebol som si isty s tým olejom, mám aj ja predsa len 5W40. Kde zoženiem to Wynn´s ? Počujem ten názov po prvý krát. Ale ak by to pomohlo tak by som to vyskúšal. :)

Ahoj, bud na netu nebo v prodejně autodílů má cca 325 ml je na trhu přes 50 let je to německá značka. (zkušenosti jsou že to pomáhá) to se dává do starších aut na vyčištění zdvihátek, nekdo dá nekvalitní olej a zas**e zdvihátka. Dává se do horkého oleje a pak ještě jezdit tak cca 15 km. Nechává se po celou dobu do výměny. Pomáhá to po cca 2500 km, když ne tak se vyměňují zdvihátka. (u tebe to pomůže jako prevence a bude klid)

Známej to řešil tak, že to rozebral a zdvihátka vyhdal. Dal do svěráku nahříval pomalu a vymačkával zbytky oleje - je to piplačka a pomohla, a stejně 2 kusy zničil.


:wink:
No našiel som toto:
http://www.top-oil.sk/sk/wynns/produktyindex.htm

Ale ktore to presne je?
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Odpovědět