1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od RomanK » 19 dub 2009, 20:33

Má už Y17DT, dělal jsem mu na ní jednotku motoru. X17DTL už má jiného majitele.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 20:39

Omlouvám se lubosi,prostě jen blbě čtu a vůbec jsem si nepřečetl zodpovědně tvůj podpis.Tak se ještě jednou omlouvám :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od Luboš X17DTL » 20 dub 2009, 08:08

:D :) 8) :lol: :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
pepi08
Příspěvky: 39
Registrován: 21 led 2008, 15:21
Bydliště: Jánovce,Slovensko

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od pepi08 » 20 dub 2009, 11:10

Mne to najskor davalo iba chybu snimaca otacok motora, asi cidlo zaznamenavalo vypadky v otackach motora , ked sa RJ rozhodovala vypnem cerpadlo - nevypnem cerpadlo. Tak ako som pisal, stale chvilu pred skapanim, ked sa motor zohrial, tak nim cuklo, znizili sa a vybehli otacky potom par metrov isel a potom STOP len kontrolky na mna milo svietili. Raz na dialnici, potom v poli a este neviem kade tade. A s tou RJ je to tak ako DENNY pise, nase ISUZU motory ju maju separatne na zadnej lavej strane bloku motora nie na cerpadle.(pohlad spredu na motor)
Astra Caravan 1.7 DTi 16V,2002, Y17DT Isuzu,

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 27 dub 2009, 18:02

Tak su tu nejake nove fakty, upravil som si prispevky na zaciatku, tak snad niekto nieco vyduma :)
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 28 dub 2009, 15:00

Nikto nic? Uz mam ja kody.
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od RomanK » 28 dub 2009, 15:28

edulo píše:28.4.2009
Tak dnes som sas pustil do kontroly poistiek v priestore motoru. Co je hlavna skrinka pre poistky s maxi poistkami, tak tretia od predu vozidla zlta 30A je prepalena, ale je prerobena medenym drotom. Tu ked sme vytiahli, ked motor isiel, motor SKAPAL A NASKOCILI VENTILATORY a ZAS PRI ZAPNUTI KLUCIKA NESVIETILA KONTROLKA ELEKTRONIKY MOTORU, ked sme ju dali naspat tak ZASVIETILA a vsetko islo. Potom sme sa hrabali v tej druhej skrinke pre vyhrievanie nafty a ked sme vytiahli prave relatko - na pravej strane je len jedno ked sa pozerame od predku vozidla a vtedy motor zhasol a nesiel natocit, lenze odvtedy, ako sme toto urobili, uz mi konecne zacalo hlasit chybu, pri zapnutom kluciku, ked nastartujem vsetko zhasne. Tie chyby su tieto:

0216 Poškození/porucha v obvodu zjišťování ("vyznačování") úhlu předvstřiku
1631 Poškozená řidicí jednotka vstřikovacího čerpadla
Relátko vpravo spíná napětí na ŘJ čerpadla a ventil řízení, vlevo vpředu je na předehřev nafty. Třetí pojistka (v pojistkovém bloku) je na relé ŘJ čerpadla (to vpravo) a relé řízení motoru (vlevo vzadu). Pokud tam pojistka není (je vadná) nesepne relé a nepřipojí napětí na ŘJ motoru. Jednotka motoru je tedy odpojená, ale napětí na ŘJ chlazení (při zapnutém klíči) je, ale nemá signál o teplotě motoru (z ŘJ motoru) a proto sepne ventilátory. A protože je ŘJ jednotka motoru odpojena, nemůže zaznamenat žádnou závadu. Chyby 0216 a 1631 ŘJ jednotka motoru zaznamenala, protože byla pod napětím a vytažením relé ŘJ čerpadla zjistila výpadek v komunikaci s ŘJ čerpadla, která v ten moment pod napětím nebyla (spolu s ventilem řízení). Jinak na pozici 6 (třetí ze předu) v pojistkovém bloku by měla být pojistka 20A (žlutá).
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 28 dub 2009, 17:29

Dakujem, za vysvetlenie, lebo bol som sa na to pytat v opli a povedali, ze to by museli zavolat elektrikara, aby pozrel schemy a neviem co... Su to frajeri. Sive neviem pre koho... Takze som sa pomylil, je tam 20 A zlta poistka, lenze je prepalena a dole na nozickoch je spojena medenym drotikom tenuckym, ktory je okolo noziciek omotany a nozicky su prepojene... Ze by bola chyba len v tej poistke??? Uvidime, co to urobi, ked tam dam origo 20 A poistku. Ako sa to bude spravat, ci to uz bude posluchat. Ale tak podla nasich odbornikov, nevadi, ze je tak prepojena poistka, ze to je dobre... Tak neviem... Vraj aj hladina oleja 1cm nad rysku je dobra... Len preco potom odpalilo tu staru poistku? Uvidim, zajtra dam origo 20 A zltu poistku novu a necham sa prekvapit.

A HLAVNE VELKA VDAKA PATRI ROMANK.
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 02 kvě 2009, 15:45

Takze nakoniec asi bola ta chyba v tej poistke, ktora bola prepalena, ale bola opravena pomocou medeneho drotu, lebo som tam dal novu a auto uz ide 4 den bez zavahania :))) Tak sa zatial tesim, snad to bude v pohode... Tak este raz dik.
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

1micra
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2010, 18:16

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od 1micra » 16 úno 2011, 20:40

Mám problém podobného rázu a to, že kolíšu mi mierne otáčky a nielen na voľnobehu, dymím na modro- zle spaľovaná nafta kým sa motor nezohreje potom to tak nieje vidno ale cítiť, hrkoce čerpadlo a auto nemá taký výkon, nedá sa vytočiť či je studené alebo v prevádzkovej teplote turbo piští v rozsahu 1200-1800 otáčiek a potom sa vlečie s hrkotajúcim čerpadlom a modrým dymením bez výkonu resp. nízkym a problémom ho roztiahnúť a dosť často sa rozsvieti kontrolka motora, apropo predtým mi vypisovalo a vykázalo chybu "štartovací okruh vstrekovacieho čerpadla" čo znamená, že som dal opraviť RJ čerpadla, kvôli skorodovaným a studeným spojom. Mám pocit, že jeden alebo dva vstreky už len čúraju naftu a mám info, že sa menia len špičky na vstrekoch ale nedá mi pokoj ten pazvuk čerpadla, ktorý vydáva pri zošliapnutí plynu a výkon nikde, len rachot a bolo mi povedané,že treba nastaviť polohu čerpadla, len neviem ako na to a posledný problém je, že keď absolvujem dlhú trasu chladiaca zmes drží hladinu ale ak robím cesty len po meste tak musím dolievať destilku a to mám zaslepený výmenik tepla na pleji, vymenené tesnenie pod hlavou s tým, že hlava bola zarovnaná a nebola ani krivá ani prasknutá, vodítka ventilov a ventily OK a vymenili mi guferká a mám v nádržke kvapky oleja a na viečku oleja povlak. Vie mi niekto poradiť čo mám a ako dať spraviť, lebo čo mechanik to iná diagnóza.....

aqualibor
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2009, 17:47

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od aqualibor » 23 črc 2011, 17:30

Zdravím všechny na tom to foru.Mněl jsem ten samý problém,astra si zdechla,někdy po 30km,někdy po 5km,díky tomuto foru,jsem zjistil závadu 251 což je řídící jednotka palivového čerpadla,spojil jsem se z Romanem K. z Brna jednotku mi opravil,cena 1500Kč,auto zase funguje.Chtěl bych touto cestou panu Romanovi poděkovat za vstřícnost a rychlost opravy,a všem ostatním pokud budou mít stejný problém,at se obrátí na něj.S pozdravem Libor P. z Ostravy.

Odpovědět