Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bertonak
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2011, 18:09
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od Bertonak » 12 črc 2011, 18:57

Zdravim vsechny. Prosim vas , potreboval bych poradit ohlednu rozvodu a servisu na tomto motoru. Motor ma najeto 152 tisic a dostava stale docela zabrat. Nastesti zatim jde krasne bez problemu . Jedine co me nutka vymenit rozvody je to , ze je za studena pri pvrnim nastartovani , motor je vic slyset ( zadny cinkani ) ale spise je hlucnej , ted mi odpuste to laicky vyjadreni , jak nejakej diesel . To vse ale hned utihne jakmile se motor trochu ohreje ( cca 1 - 2 minut za volnobehu ). V autoservisu trvdi ze to pouze tim , ze to se za studena nestiha natlakovat olej v "hydroštelech" a trochu tam tedy chrasti hydraulicky zvedatka. Ale jestli je to opravdu tak , to netusim . ( Mimochodem vtom servisu se stimto motorem setkaly poprve , takze jejich nazor nemusi byt 100%tne pravdivy ). Co tedy myslite vy ? Mate stimto take nekdo zkusenosti ? Kazda rada se moc ceni 8)

Budu tedy rad kdyby mi nekdo poradil kvalitni a zkuseny autoservis ci nejakeho znameho odbornika co jse vtomto motoru dobre vyzna a ten mi rekl co a jak ci eventuelne rovnou vymenil :) Vim ze jse u tohoto motoru jedna o problem co se tice mazacího ventilu rozvodového řetězu ale co a jak jse o rozvodu meni , to uz moc netušim. Nerad bych vymenil rozvody a zjistil ze co se tyce rozovdu tento motor byl vzdycko OK , vite co myslim :) Predem diky za odpoved a omluvte moc moji cestinu :!: Jiank doufam ze mi nikde hned nenarkne typu " přecti jsi forum je to tady " . opravdu jsem se snazil hledat ale to co presne potrebuju tu moc nidky nerozepisuje ,aslpon tedy se mi to neporadilo nalest. :(

Mimochoden ten servis ci mechanek idealne v okruhu Prahy a str. čech .Jsem schopny dojet i dal ( treab brno a okoli ) ale žalezelo by na tom jeslti by vymena trvala jeden pracovni den a ja mohl na vecer odjet zpet domu .

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od milosh » 12 črc 2011, 20:28

Clen Denny - Pardubice nebo RomanK Brno pokud za ne muzu mluvit :wink:
U obou jsem byl nekolikrat a vzdy maximalni spokojenost a vstricnost, coz je u nekterych (vetsiny) autoservisu docela problem.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od Salám » 13 črc 2011, 06:13

Já nechal rozvody vyměnit pro jistotu a klid v duši - po výměně se motor po nastartování o dost ztišil.
Ten problematický rozvodový řetěz mi vyměnili přímo v Oplu za cca osm tisíc, což je cena jako za jakékoliv jiné rozvody, tak bych neváhal.

Uživatelský avatar
Bertonak
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2011, 18:09
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od Bertonak » 14 črc 2011, 09:50

Salám : I s praci te to stalo cca 8tis ? To je docela za "hubicku" oproti tomu co my rikali ve zdejsim servisu. Tam mi bylo receno ,ze jse tam meni nejaky dve sady ( cca za 12-13 tis. ) plus prace cca za 8 tis. Nevite o tom nekde neco ? Btw v jakym servisu ti to presne delali ? :)

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od Salám » 14 črc 2011, 10:17

Jo jsou tam dva řetězy a když se mění oba, tak to tu dvacku stojí.
Já si ale nechal měnit jen ten jeden co se trhá..dělali mi to normálně v Oplu..ta sada stojí asi šest a dvojka za práci - pořádně se poptej a mělo by to jít

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitni autoservis s praxi - Z22SE

Příspěvek od Vojta » 14 črc 2011, 10:43

já nechával měnit oba dva protože po rozdělání se zjistilo že i ten druhej je vytahanej jak guma u tepláků, celkem to stálo i s prací cca 16000 (akce classic servis sleva 30% na díly)

každopádně bych si to dal jedině k někomu kdo tem motor nevidí poprvý v životě a hlavně má přípravky a dá záruku!
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět