reakce plynového pedálu

Uživatelský avatar
hant
Příspěvky: 3538
Registrován: 27 srp 2010, 22:20
Bydliště: Plzeň

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od hant » 02 čer 2011, 16:52

jó je to tak. A to on ho má taky a navíc dělal v oplu :mrgreen: ale jinak na ně nedá dopustit 8)
OPEL ZAFIRA 1.8 16v 85kw - rok 2000 X18XE1


https://picasaweb.google.com/106136654297466934849/Zafira

Jsou jen dva druhy aut - Opel Zafira a ty ostatní

Reklama
 

Stigi
Příspěvky: 107
Registrován: 05 úno 2011, 19:11

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Stigi » 02 čer 2011, 16:56

Já osobně bych do oplu nikdy nešel, neříkám, že Zafira je špatná, to vůbec ne, je skvělá. Jen prostě moje cílová skupina je někde jinde :D

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Majesty » 02 čer 2011, 22:18

Ruprecht píše:Prileju trochu do ohne...
O tomhle jsem se uz zminoval ja se svym coupe turbo taky. Zkusim to sem popsat tak, aby i ti, co to neznaji si to dokazali alespon trochu predstavit...
Vychozi stav: Udrzuju rychlost na cca 3.000 ot. na 4 nebo 5 rychlost. (cim tezsi prevod, tim je to vic znat)

Varianta 1: (normalni jizda)
Kdyz mu "pridam jen lehce", tak si zacne spokojene zrychlovat, zadna prudka akcelerace.
Kdyz mu "jeste trochu pridam", tak se do toho opre a zatahne.

Varianta 2: (jizda ala podlaha)
"Kdyz seslapnu na podlahu", auto premysli, zrychluje pozvolne nebo nezrychluje vubec.
"Kdyz zacnu pomalu ubirat plyn", v obvyklem miste opet zabere a zrychluje jakoby nic.
Kdyz nezacnu ubirat a necham ho na podlaze, trva mu dost dlouho nez se probere a pochopi co po nem chci.
Já měl 2.2 atmosféru a tak nějak to fungovalo taky. Podstata funkce motoru je úplně stejná, turbo je jen přidaný komponent. V okamžiku, kdy prudce sešlápnu na podlahu, chvilku trvá, než elektronika pochopí co se děje a navíc motor dostane náhlý příval směsi, takže opět elektronika musí upravit potřebné hodnoty a dát povel k reakci a to všechno chvilku trvá. Zkus to, jak je popsáno. Prudce sešlápnout na podlahu a hned zase pedál začít mírně plynule povolovat a v určitém okamžiku se to jakoby chytne. Vše samozřejmě záleží na otáčkách a zařazené rychlosti a to jsme právě u krouťáku....
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 552
Registrován: 21 srp 2009, 14:51
Bydliště: Pardubice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Ruprecht » 03 čer 2011, 07:45

Stigi píše:No jo, ale to mluvíš o turbu, to je jasný, že od určitejch otáček začne turbo tlačit a táhne to krásně....my máme klasický atmo.
Tohle je uplne mimo turbinu. Jak jsem psal, je to v otackach, kdy turbina tlaci (ma tlacit) co to jde a auto stejne "nejede"...
Opel Astra coupe Bertone 2.0L Turbo - Galerie
Opel Vectra Vauxhall Caravan 2.0L

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 552
Registrován: 21 srp 2009, 14:51
Bydliště: Pardubice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Ruprecht » 03 čer 2011, 07:52

Stigi píše:No, s tím "koupil sis Opela" by podle mě nebyl až tak daleko od pravdy... :mrgreen:
To neni nemoc, je to normalni chovani meho auta, je to jeho vlastnost, alespon ja uz jsem si na to zvykl, ze nevyuzivam cely plynovy pedal az na podlahu. Proste to neni potreba a to auto ma radsi, kdyz se s nim jezdi tak, ze mu sam davam tolik, kolik potrebuje. 8)
Je to podle me lepsi ve vsech smerech, alespon se naucime ridit s rozumem a ne chaotickym a debilnim stylem "podlaha, zaradit, podlaha"... :lol:
A jestli ma nekdo neco proti Oplikum, tak co tady dela? :lol: :?: <no flame> :mrgreen:
Opel Astra coupe Bertone 2.0L Turbo - Galerie
Opel Vectra Vauxhall Caravan 2.0L

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Gallo » 03 čer 2011, 08:28

Ruprecht píše:
Stigi píše:A jestli ma nekdo neco proti Oplikum, tak co tady dela? :lol: :?: <no flame> :mrgreen:

Hledá zoufale rady, co má s tím křápem dělat...

Stigi
Příspěvky: 107
Registrován: 05 úno 2011, 19:11

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od Stigi » 03 čer 2011, 12:00

Já proti nim nic nemám, jen konstatuji, že bych si ho nekoupil :D

Uživatelský avatar
pskorec
Příspěvky: 18
Registrován: 05 zář 2011, 16:48
Bydliště: Jílové
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce plynového pedálu

Příspěvek od pskorec » 06 zář 2011, 22:22

Tohle může dělat přicpanej katalyzátor nebo vzduchový filtr. Lambda sonda má standartní hodnoty? Reguluje od 0,1V do 0,9V?
Diagnostika AB-COM - pro starší auta bez CAN-bus. Severní čechy, Ústecko.

Odpovědět