světlo v kufru (kombi)

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
standa_85
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 19:01

světlo v kufru (kombi)

Příspěvek od standa_85 » 23 kvě 2011, 21:57

Zdravím všechny. Rád bych se zeptal zda někdo podobnou zkušenost jako já: Dneska sem málem shořel na cestě... po chvíli jízdy dým ze všech děr až po chvíli jsem si všiml že se mi taví zadní světýlko co je nad víkem kufru (žárovka i s koncovkou vypadla a dotkla se kostry- pojistka se nespálila)... je komplet roztavený a dráty jsou taky chycený. :cry: tak jestli to má cenu znova natahovat a jestli někdo nemůže seznat tu koncovku a dráty... klidně z vraku :?

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: světlo v kufru (kombi)

Příspěvek od Radoš 92 » 24 kvě 2011, 11:51

Určitě to půjde sehnat, zkontroluj podle tabulky tady https://www.astra-g.cz/pojistky/ jestli tam máš správnou pojistku a raději i kdyby jo, bych jí vyměnil za novou, jistota je jistota. Kontrola a asi i výměna drátů tě nemine, bude to přitavené po cestě k pojistkové skříni, měl jsem skoro ten samý problém, jen se stropním světlem vzadu u dveří a měnil jsem to komplet ve střeše a předním A sloupku. K pojistkovce jsem nemusel, tak už to bylo dobré. je to práce na pár hodinek, takže když budeš mít odpoledne volné, tak hurá tapec dolů a jedeme. Zkontrolovat i napětí, jaké tam teče.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: světlo v kufru (kombi)

Příspěvek od APiK » 24 kvě 2011, 14:03

Pokud nemáš místo pojistky kus drátu, tak bude kabel opálený zřejmě jen kolem žárovky. Pojistky jsou dimenzovány v obvodu tak, aby v případě zkratu praskla pojistka a nezačal hořet kabel. Pokud tam máš pojistku vyšší než předepsanou tak jsi doplatil na svou lenost si to zkontrolovat a výměna kabelu Tě zřejmě nemine. Nevím jak hodně Ti to "vyhořelo" ale než tahat kabely bych je raději zachránil smršťovací bužírkou (místo izolace) a namontoval novou lampičku do kufru (novou z vraku, jak chceš).
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: světlo v kufru (kombi)

Příspěvek od Radoš 92 » 25 kvě 2011, 00:00

Jde o to, že ty kabely můžou být spečené k sobě a nevíš jak moc a kde... Já si to raději vyměnil. Ale Standa zjistí jak na tom je a uvidí.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Odpovědět