pískání kol

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
morad
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2011, 14:24

Re: pískání kol

Příspěvek od morad » 07 kvě 2011, 17:01

Zdravím tě Kamathe, mám pododbný problém, pravé kolo mí píská zejména při zatáčení.
Můžu se zeptat, jak si problém vyřešil, a co to případně bylo ??

Předem dík :-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 07 kvě 2011, 18:16

Tak jsem se vrátil od dennyho. po důkladném povídání a nucení Bardule aby si konečně pískla...vím, že
ložisko v kole nikdy nepíská..(vím že ve jiných použitích pískat může ale v kole ne)
jsem byl poučen o správném směrování desitček - tedy ještě nevím jak jsou dané v zadu, v předu jsem to zjistil, když mi nešly zašroubovat šrouby. a správném promazání.

Tak ať někdo nemění ložiska jen tak že mu někde něco píská, je to přeci jen dražší, než trocha toho maziva, že?
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

petis02
Příspěvky: 48
Registrován: 02 úno 2008, 21:34
Bydliště: Brněnský kraj

Re: pískání kol

Příspěvek od petis02 » 07 kvě 2011, 20:01

Co , kde , jak se má na destičkách promazat ?
Astra G Hatchback, 1.6 16V, X16XEL, 1999 edice 100

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 07 kvě 2011, 20:04

zítra to nafotím a ukážu. NE ŽE SI NĚKDO NAMAŽE KOTOUČE!
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

morad
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2011, 14:24

Re: pískání kol

Příspěvek od morad » 07 kvě 2011, 20:06

Joska

Dík za pomoc
Jinač jedná se o stejný problém ??
Píská mi to zejména při zatáčení v kráťoulinkých intervalech! Dokud nesrovnám volant.

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 07 kvě 2011, 20:22

pro začátek:
začalo mě to pískat z ničeho nic v lednu. zadní desky a zadní kotouče jsem měnil v říjnu-listopadu loňského roku.
když jsem zahýbal do leva tak mě to pískalo až skřípalo dle zahřátí(5-10km jízdy a používání brzd - čím méně brzdění tím méně pískotu (pozor nemyslím tím pískot při brzdění.
Pískání mě vždy zmizelo, jakmile jsem šlápl na brzdu! - následně už jsem nešlapal na brzdu, ale přitáhl jsem ručku. - pískání na tento zásah zmizelo. test jak poznat odkud to píská.

První co mě radil denny bylo zkontrolovat krycí plechy na vnitřní straně. Kotouč se může v zatáčkách vychylovat a tím to tam dře.(i když to by asi nemělo vliv na pískání. měl jsem tak +-1cm mezeru.

Můj problém zjevně bude v zaseknuté destičce, ke které se v zatáčce přihne kotouč(v rámci desetin mm) dře třeba o lem kotouče.
Mám sundat třmen a vyndat destičky, očistit vodící packy na destičce a zkontrolovat zda jsou správně nasazené - na té jedné je malý zoubek, ten přijde do části temenu bez vykousnutí. - nic méně v těchto částech je také dobré promazat měděnou pastou.
další místo jsou vodící kolíky, tak aby třmen lehce jezdil po čepech. Fotka bude lepší.
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
tesario
Příspěvky: 625
Registrován: 17 srp 2007, 20:54
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání kol

Příspěvek od tesario » 07 kvě 2011, 20:50

Mě se na původních předních destičkách stalo to, že mi auto nechtělo po sešlápnutí na brzdu jet s patřičnou odezvou na sešlápnutí plynu, pískaly občas brzdy a auto bylo hodně líný, ale po nějaké chvilce auto ožilo a jelo normálně (dokud sem lehce nepřibrzdil, pak to bylo totiž zase líný). Takle sem s tím autem jezdil asi 3 dny až se mi jednou stalo to, že mi začaly smrdět přední brzdy, měl sem štěstí, že sem byl od domu asi jen 12km, takže hned jak zchládly přední brzdy tak auto dom do garáže a tam rozdělat přední brzdy. Problém byl ten, že sem měl u předního levýho kola vnitřní destičku zatuhlou v tom vedení, tak sem destičky vydělal, vodící plochy na třmenu očistil a od té doby mám klid.

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 07 kvě 2011, 21:33

jo to je ono.
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání kol

Příspěvek od Defender » 07 kvě 2011, 21:45

morad píše:Joska

Dík za pomoc
Jinač jedná se o stejný problém ??
Píská mi to zejména při zatáčení v kráťoulinkých intervalech! Dokud nesrovnám volant.
Mám prakticky asi to samý (tedac možná), ale jen když zatáčím vpravo (zvuk jde zepředu pravá strana), ale ten zvuk není pískání jako když ti destičky hlásí konec, ale spíše jako kdyby se šolíchal ten zadní plechovej štít o něco v intervalech jízdy (podle rychlosti se mění rytmus toho zvuku).
Kolo dole a zadní štít zkontrolován a očištěn, ale stále to dělá a nic tam o kolo nedře, a ještě jeden poznatek dělá to vždy, ale až po ujetí pár km, takže asi až se to ohřeje a začalo to po výměně kol ze zimních na letní :(
Mobil : 602318645

morad
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2011, 14:24

Re: pískání kol

Příspěvek od morad » 07 kvě 2011, 21:48

Joska

Pravda je, že jsem taky nedávno měnil zimni pneu na letní!!
A taky mi to děla po ujetí něco málo kilometrů!
Nejvíc bych to přirovnal ke zvuku cvrdlíkání ptáku :-D ( opravdu)
Já bohužel ještě neměl čas se na to více podívat, tak doufam že nám zde někdo poradí.

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 07 kvě 2011, 21:55

Defe, tak zkus přehodit zpátky na zimáky, a budeš mít odpověď. (já to udělal, když mi 3 převažovali kola a furt to házelo - to mi chtěli měnit tlumiče :roll: )
A jsi si uplně jistý, že je to předek? - mě to taky tak znělo, ale když mě tam dnes ten človíček seděl, tak říkal, že je to jasně pravý zadní :? ale mě to smysl dává, vím, že zadní třemen u mě má problém. 8)
Zkus ty destičky...

PS - kdo před několika dny nepřezouval? - třeba můj tchán ten má stále letní, ale přes zimu nejezdí. a pak můj táta, ten má jen traktory a kombajny, tam se taky zimáky nedělají :lol: ale v čem se ty kola liší...jestli tak kloudně prohlídněte a odehněte ty plechy. a promažte to uložení těch destiček. já jdu lepit ponorku...
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: pískání kol

Příspěvek od Joska » 08 kvě 2011, 13:55

tak vypadá to že si zase budu v autě pískat sám.. udělal jsem teda jen krátký okruh do Kralup pro kytku a pro benzín ale nepískl jsem si ani jedou, ale co aut okolo pískalo! to je hrozný :lol:
Postup:
sundat kolo, a rozšroubovat třmen, jako když se mění destičky. (ze zadu dole je 13 matička)
vyháknout lanko ruční brzdy a vyklonit a vyndat celý třmen. pak vyndat destičky, já se hodně trápil, byly opravdu zaseklé, rzí utemované.
kdo bude měnit desky za nové bude zatlačit váleček(dle infa od dennyho - musí se šroubovat, já destičky neměnil, takže bez zatlačování)
Obrázek
1, nejdříve jsem očistil plochy, ve kterých destičky chodí - to jsou ty červené kroužky. a ta samá místa na destičkách..následně namazat měděnou pastou.
těsně před montáží třmenu zpět jsem očistil a znovu namazal teflonovou pastou i čepy po kterých chodí celý třmen, (za ten spodní normálně vemte a vytáhněte. - jinak by měly chodit krásně čistě - lehce kluzně. Při montáži zpět nasadit opatrně gumové těsnění zpět aby těsnilo v zářezech čepů.
Obrázek
Při montáži destiček zpátky dejte pozor na tvarování. na obou je pružinka dole(někdy nasazovací (denny mi ukazoval jiný destičky)
Tak či tak jedna strana destiček má zoubek, a zapadne do zářezu třmenu.
Druhá strana má pružinku a nikam nezapadne, napruží se tak, aby se přitlačila destičku po směru jízdy nahoru.
Destička pak chodí ve třemenu volně. neplandá, ale určitě ji vytáhnete bez větších problém než před tím to jsem ji postupně páčil šroubovákama ven.
Jinak pozor, ať se vám mazivo nedostane na kotouče, tam je to špatně!

Hodně štěstí. Je to práce v klidu a pohodě tak na 2 hodiny i s hledáním nářadí!
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
recor
Příspěvky: 179
Registrován: 07 dub 2008, 16:13
Bydliště: Bratislava - Petržalka
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání kol

Příspěvek od recor » 08 kvě 2011, 14:39

mne tiez piskali zadne brzdy, robilo to po zohriati brzd, resp tak 5 km jazdy. vymenil som kotuce aj dosticky za nove, lebo stare uz boli dost opotrebovane, a nove piskali tiez. samotne ocistenie nestacilo tak som to musel aj premazat medenou pastou..odvtedy je klud..a sa mi zda ze ja som mal na kazdej platnicke 2 tie pruzinky. a tou pastou som namazal aj tie plosky, ktore tlacia na platnicku cize miesto dotyku piestika s platnickou a zdruhej strany podobne..
X16SZR, 5dv., strieborna metaliza, r.v.: 98

Uživatelský avatar
Mlaka
Příspěvky: 144
Registrován: 30 zář 2008, 08:40
Bydliště: ŹILINA
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání kol

Příspěvek od Mlaka » 15 kvě 2011, 15:52

Tak myslím, že mám ten istý problém.....a tiež som menil na letné . V ľavotočivej zatáčke zadné koleso píska ako vtáčik. Skúšal som to v garáži identifikovať, stačilo autom trochu pohnúť a pískalo. Keď zošliapnem brzdu, hneď to prestane. Takže to skúsim prečistiť. :wink:

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: pískání kol

Příspěvek od stanik89 » 18 kvě 2011, 06:14

Ahoj,

já mám také problém s hučením, zřejmě gum. Mám 195/60, nafoukané by měly být OK, nejsou nové vzorek tak 4-5mmm. Při jízdě do 50km/h je to v pohodě ale okolo 70tky je už hučení docela dost slyšet a kolem 130 to hučí fejst. Nevíte čím by to mohlo být ? Zkoušel jsem hledat ale našel sem jenom že by to mohly být ložiska, ale oba naráz ? Opravdu nevím ...
Dík za každou radu 8)

Odpovědět