biopalivo Ethanol E85

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Majesty » 20 bře 2011, 22:09

Tohle je právě taky o přestavbě. Jezdíš na něco, na co bys neměl a pokud na to chceš jezdit, měl bys absolvovat jakous takous přestavbu a zaplatit za ní. Já v tom moc rozdíl nevidím.
Je to úplně stejné, jako nafta a topná nafta. Pokud to prodáváš, nesmíš topnou vydávat za palivo, přesto to je úplně stejný materiál. A kdyby někdo zjistil, že jí máš v nádrži v autě, zaplatíš flastr jako prase. Já na ní samozřejmě jezdím, mám jí za 15 kč litr.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Reklama
 

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Majesty » 20 bře 2011, 22:13

Gallo píše:Nejsem sice právník, ale činné orgány jsou povinné prokázat, že jsi to palivo natankoval cíleně. Takže defova odpověď je OK...
Tam je to přece dané tím, že to tam máš. Samo to tam nenateklo. Spíš by bylo asi řešením nevypovídat a hlavně u sebe nemít účtenku. To by potom nemohli nic. Všichni víme, co tu dovedou a jak si to udělají, tak to bude a my nic neuděláme. Jak je sere osoba blízká a snaží se s tím něco udělat. Nezpochybnitelná instituce, přesto hodlají tohle všechno shodit a v rámci provozu bude automaticky popřeno naše právo. Takže i tohle můžou postavit takhle podobně.
Zatím je to právě spíš takové jako v tichosti a moc se o tom nemluví a nejsou nijaká zásadní pravidla a to mi přijde divné. Proto od tohohle státu očekávám nějakou bejkárnu, právě třeba to, že až to začne používat hodně lidí, budou dělat bububu....
Každopádně já jsem v pr. tak jako tak. V astře bio a ve Fiatu topňák... :D
Naposledy upravil(a) Majesty dne 20 bře 2011, 22:18, celkem upraveno 2 x.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od prma » 20 bře 2011, 22:16

S tou Ostravou bych nepřeháněl, v Praze a při plný nádrži by to asi neklaplo :(
Astra 1,4 16V

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od gomen » 22 bře 2011, 18:37

Jestli můžu,taky se připojím k "legálnosti" E85 a přestavbě auta. U aut na LPG či CNG je jasně vidět nádrž a přídavné potrubí a apod. No jenže jak auto přestavovat na E85? Když stačí ředit natural 95 s E85 v poměru 1:1. Ať mi někdo vysvětlí, co mám vlastně fyzicky přestavovat. A co je to vlastně za palivo,když je to napůl natura 95 a napůl E85?
Už jsem tu četl debaty o odebírání vzorků z nádrže a rozbor paliva na silnici. Já si to neumím vůbec představit. Kdyby mě někdo z policistů nebo z celní správy viděl do nádrže tankovat E85 na čerpačce a chytil mě při tom "za ruku", tak bych se horko těžko vykroutil,že jsem si třeba spletl pistoli.
Abych mohl klidně spát, u strejce zkusím vyhrabat jeden dva kanystry a E85 si budu brát do kanystrů. Na to mi nikdo nemůže říct ani popel.

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od prma » 23 bře 2011, 00:51

Přidávám jedno vysvětlení opět ze Světa motorů.Podstatná mi přijde věta v případě havárie,předpokládám myšleno ekologické.To bude průšvih bez diskuze.
Ale co běžná kontrola,jak je policie technicky vybavená?Někdo zmínil odběr paliva.A tady se ptám.Jak by se to v reálu provedlo.Kdo někdy zkoušel nacpat hadičku do nádrže Astry,ví o čem mluvím.Druhá otázka je zda jsem povinen tuto kontrolu umožnit.Je to technický zásah do mého vozidla laikem,nebo je snad každý policista proškoleným technikem firmy Opel?Muže mi být odebráno palivo-můj majetek bez mého souhlasu? Kdo je právník,poraďte.
Pak už zbývá jen jiná vůně.Samozřejmě,že každý policista pozná na co člověk jede,ale nos jaksi není kalibrované měřidlo.Takže pokud nebude jiný důvod k pomoci a ochraně tak asi OK.
Jinak,konkrétně za mě to vyřešila Astra,na Ečko se tak rozkašlala,že už jsem jí podruhé více neublížil,nicméně téma mě zajímá a myslím, že do budoucna se jedná o zajímavou alternativu benzinu,i když v časově delším horizontu neočekávám finanční výhody,jako např. u LPG
Přílohy
IMG.jpg
Astra 1,4 16V

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Majesty » 23 bře 2011, 09:59

Celní správa je vybavena velmi dobře a má právo ti prohlédnout úplně celé auto, stejně tak odebrat vzorek paliva. Já osobně měl tu možnost už dvakrát slyšet: "Pane řidiče, vezměte si své osobní věci a opusťte vozidlo." Jednou šťára na hranicích a jednou šťára normálně na silnici. Stejně tak odebírají vzorky paliva, ovšem zcela běžně třeba u náklaďáků nebo v případě převozu phm. V tomhle konkrétním případě to spíš hrozí až v okamžiku, kdy by se na to opravdu zaměřili a šli po tom. Jen tak při běžné silniční kontrole to asi nehrozí. Samozřejmě kromě již zmíněné nehody.
Jinak mají takovou dlouhou pipetu, tu vrazí do nádrže a balónkem nasaje kapku paliva. Další postup už záleží na tom, co konkrétně hledají.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od prma » 23 bře 2011, 10:48

A policie ČR má právo? Předpokládám,že kontroly Ti dělali u náklaďáku.Sám jsem se stím nesetkal,proto se ptám.Dostali by se v Astře přes 3x lomenou hadici,třeba až na dno nádrže?
Astra 1,4 16V

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Majesty » 23 bře 2011, 10:56

Právo mají a věř, že se do nádrže dostanou. Paradoxně jsem prohlídky zažil v osobáku, vzorky mi jednou brali u náklaďáku. Přestupek je to ovšem asi tak stejný, jako když máš na autě jiná kola než v tp nebo nehomologované křídlo. Naprosto běžný přestupek s hrozící pokutou. Nic zásadního. Navíc jak už jsem psal, museli by se soustředit přímo na kontroly toho etanolu a to asi jen tak nebude. Já osobně mám taky vyřešeno, mě to na tenhle koktejl jezdit nechce....
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od spermin » 23 bře 2011, 13:33

Kadáfí to už za nás ŘEŠÍ :lol: :lol: :lol:
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od gomen » 24 bře 2011, 18:28

Zdravím,
jen pro zajímavost: mám od dnešního odpoledne v zafiře Z16XE nový pulstar svíčky. Jen jsem ujel 10km na zkoušku. Více o svíčkách budu psát do sekce......../svíčky.
V nádrži mám ted mix BA95 a E85 a to 1:1.

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od rychlyradim » 24 bře 2011, 18:44

že to porád řešíte...prostě tankujte a jeto....když Vám bude chtít polda dát pokutu tak Vám ji dá...a jak říkal Majesty určitě se tu nebude konat akce na obsah nádrže - to by se musel stát nějaký průšvih aby je to zajímalo.
A jestli se tu řeší jestli v nádrží E85 být může nebo ne...dle TP (kde je uvedeno BA95) tak ani ten natural 95 bychom nemohli tankovat protože již z výroby obsahuje 15% ethanolu....

Uživatelský avatar
frenkiecz
Příspěvky: 733
Registrován: 13 čer 2008, 17:02
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od frenkiecz » 24 bře 2011, 20:53

Za co pokutu?Dostal někdy ropák flastr za to že jede na LTO nebo na Fritol?Bude mi cucat z nádrže a zkoumat na chodníku obsah nádrže? :o
Nejhorší smrt je z vyděšení. :lol:
Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Majesty » 24 bře 2011, 20:59

U osobáku nevim, ale znám lidi, co za lto v nádrži u náklaďáku flastr dostali. Jinak je ta debata čistě o teoretické možnosti kontroly. :?:
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od prma » 25 bře 2011, 06:37

Majesty píše:U osobáku nevim, ale znám lidi, co za lto v nádrži u náklaďáku flastr dostali. Jinak je ta debata čistě o teoretické možnosti kontroly. :?:
Přesně tak,k tématu to prostě patří,stejně jako technická rizika,chování motoru,aditiva,ekonomika při vyšší spotřebě,výskyt pump atd.Tak proč nemít kompletní přehled.
Astra 1,4 16V

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od gomen » 13 dub 2011, 18:05

Ještě bych rád nakousnul téma konverzních kitů. Zatím řídící jednotka auta stíhá uregulovat směs BA95 a E85. Zajímalo by mě, jak je dlouhý vstřikovací impuls, když auto jede čistě na benzín a kolik milisekund trvá vstřik při jízdě na směs E85. Protože mi připadá, že ten konverzní kit bude jen prodlužovat vstřik a tím zvyšovat spotřebu. Pro mě by měl ten konverzní kit smysl, kdyby uměl zkracovat či prodlužovat vstřik podle toho, jak já chci. Jestli někdo měřil délku vsřikovacího impulzu bez konverzního kitu a s kitem, prosím podělte se o své zkušenosti. Předem díky.

Odpovědět